Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-06-2007, 10:34   #1
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie MK III - Telepanie autkiem przy przyspieszaniu i nie tylko.

Witam

Ludzie, pomozcie mi to zdiagnozowac bo mnie cos bierze. Lubie jak mam w autku wszystko jak trzeba i cholernie o nie dbam, ale ten skubaniec robi mi jeden żarcik. Otoż kiedy przypsieszam to samochod wpada w jakies dziwne wibracje. Najbardziej jest to czuć na obrotach rzędu 1800-2500 i max przypieszaniu. Zauwazlem tez ze czuje takie jakby bicie jak rano sobie jade na nie rozgrzanym silniku i mam okolo 2000 obr na 2 biegu.
Dzieje sie tez cos takiego jak przekraczam 80 km/h i tak do 120 km/h ... moze dalej, trudno mi to jednoznacznie stwierdzić.

Telepanie to, odczuwam jakby na calym aucie. Czyli nie tylko na kierownicy a moze na niej najmniej), ale poprostu jakby mi ktos autkiem bujal.

Wymeinilem: przegub wew. lewy, przegub wew. prawy (dzieki uprzejmosci kolegi z forum), wymienilem tarcze i klocki hamulcowe i nadal to samo. Koła przerzucilem 3 komplety. teraz jest na 17" nowuch felgach i oponach. kolka wywazone.

Jezdzilem do roznych mechanikow i jak podniesli samochod to czuli ze to jakby z prawej strony autka i "jakby" prawe kolo minimalnie bardziej biło.

pozdrowka i z gorki dzieki.

__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 12:32   #2
rafa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2006
Skąd: Galway IRL
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie

To w końcu jest to zależne od obrotów silnika czy prędkości jazdy?

Warto obejżec zawieszenie silnika.
rafa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 12:39   #3
mf9
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Nowy Sącz
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 176
Domyślnie

Witam.

Podobną sytuacje miał mój brat w escorcie, miał skrzywioną półoś. Radziłbym też sprawdzić poduszki pod silnikiem, no i wszystkie gumowe elementy zawieszenia. Trzeba krok po kroku eliminować wszystkie możliwości.
mf9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 13:20   #4
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie

Cytat:
Napisał rafa
To w końcu jest to zależne od obrotów silnika czy prędkości jazdy?

Warto obejżec zawieszenie silnika.

No wlasnie.

Chodzi o to ze nie zalezy to tylko od obrotow silnika bo nie dzieje sie to na postoju, tylko w trakcie jazdy.
Czuje to takze na luzie kiedy wysprzegle i mam odpowniednia predkosc. Odczuwam to takze kiedy hamuje silnikiem.
Najbardziej czuje to jednak przy ostrym przyspieszaniu na 4 i 5 biegu. Kiedy jade ponad 80 rowniez to odczuwam, jednak nie tak jak przyspieszajac, tylko znacznie lżej. Pasażer mówi ze nic nie odczuwa.
Mozna dostać świra. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[ Dodano: 2007-06-13, 14:23 ]
Cytat:
Napisał mf9
Witam.

Podobną sytuacje miał mój brat w escorcie, miał skrzywioną półoś. Radziłbym też sprawdzić poduszki pod silnikiem, no i wszystkie gumowe elementy zawieszenia. Trzeba krok po kroku eliminować wszystkie możliwości.
Wlasnie mi sie wydawało ze to przegub, wrecz bylem pewnien ... ale skucha. Nie wiem juz sam ... moze poszukam calej połosi i poprostu wymienie.
Co do gum i reszty sprawdzone przez kilku mechanikow i raczej nie powinno nic sie dziac.
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 14:51   #5
rafa
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2006
Skąd: Galway IRL
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 1.8 125KM
Rocznik: 2001
Postów: 33
Domyślnie

Ewentualnie jeszcze zawieszenie skrzyni biegów sprawdź.
rafa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 16:37   #6
incognitto
ford::average
 
Imię: hubert
Zarejestrowany: 17-02-2007
Skąd: Liverpool
Model: S-MAX
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 60
Domyślnie

Moze wachacze?
incognitto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2007, 17:20   #7
blur
ford::advanced
 
Avatar blur
 
Zarejestrowany: 06-10-2006
Skąd: Łęczna/lubelskie
Model: był :(Mondeusz ST 220
Silnik: 3 lytry ;)
Rocznik: 11.2004
Postów: 458
Domyślnie

Jutro pojade w takim razie na kanał i poszarpie za co tam mozna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Chce tylko napisac jeszcze, ze te telepanko autem odczuwam na idealnie prostej drodze - bo kurcze wyremontowali wszystkie u nas wariaty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - na trasach typowo polskich, nie czuc tego. Ogolnie nie ma tragedii, ale jezeli chodzi o auto to poprostu nie lubie jak mi coś nie gra do konca.

Jakbyscie mieli jeszcze jakies pomysly to prosze piszcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
__________________
----------------------------
A6 3.0 TDI @ 280 KM 560 nM quattro
blur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2007, 13:43   #8
mexxmen30
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-09-2006
Skąd: Tarnowskie Góry
Postów: 115
Domyślnie

ja tak miałem w Focusie wymieniałem wszysko pokolei i nic nie dawało az wymieniłem połos i wszystko ustalo mialem objawy takie jak ty do Focusa półos kosztowała 600zl zamienik z wymiana a w serwisie chcieli 2500zł :fcp13
mexxmen30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2007, 10:25   #9
Zaba287
ford::advanced
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-01-2005
Skąd: Krosno/Lubatowa
Model: KUGA 2.0 TDCi AWD
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 234
Domyślnie

Powiedz czy odczuwasz również bicie na kierownicy jak zmienisz opony PRZÓD->TYŁ?
Ja miałem taki problem:
Felgi 17" oryg. FORD nie miściły (jaksię później okazało) się na stożku od wyważarki i opierały się nie na otworze w feldze tylko na nierównościach felgi.
Dopiero po 5 razie jak goście wyważyli na innej wyważarce z mniejszym stożkiem okazało się, że jest OK. A auto przy 90 -120 tak skakało po drodze, że miałem cykora.
Ale też robiłem cuda... zmieniłem łączniki stab., końcówki drążków już prawie za przeguby się chciałem zabierać i po dłuższych "badaniach" goście doszli co to...

Pozdr.
__________________
Kuga 2,0 TDCi .... bajer !!
Zaba287 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.