Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2013, 17:23   #31
cygerman89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: kraków
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Panowie głowica jest już ściagnieta. i czekw w warsztacie na moją decyzjr czy robić dalej.

zapytam jeszcze raz czy 1500zł za ta naprawe to normalna cena ??

cygerman89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 18:21   #32
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

A jakie to ma znaczenie skoro auto i tak bedziesz tam robil?
Trzeba sie bylo nad tym zastanowic zanim pozwoliles, zeby zdjeci glowice. Teraz to troche musztarda po obiedzie.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 19:43   #33
cygerman89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: kraków
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Wiesz gość powiedział mi ze to bedzie wina uszczelki pod głowica i zrobia to na gwarancji a gdy juz zdemątowali to stwierdził co innego

Bump: jakie ma to znaczenie??? noooooo chyba spore bo to nie 150 zł tylko 1500.... auto kosztowało 7tys a ja mam dawać 3 tys na naprawe.
z ceny 1500 wynika że za robocizne chce zabrać 800zł
cygerman89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 20:34   #34
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Cytat:
Napisał cygerman89 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Bump: jakie ma to znaczenie??? noooooo chyba spore bo to nie 150 zł tylko 1500.... auto kosztowało 7tys a ja mam dawać 3 tys na naprawe.
z ceny 1500 wynika że za robocizne chce zabrać 800zł
Jakie znaczenie ma teraz wysoka cena, jezeli auto jest rozebrane u mechanika? Zabierzesz je? Wynegocjujesz teraz nizsza cene? Musisz mu zaplacic tyle ile rzada, ewentualnie probowac zmniejszych koszty, a jak nie to zaplacic mu za zdjecie glowicy i dac komuc kto skasuje Cie troche mniej. To wszystko. Jestes teraz juz na jego lasce.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 09:14   #35
cygerman89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: kraków
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

tak! chce wynegocjować lepszą cene a jak nie to wezme auto.
Chce poznać ile ktoś z was zaplacił za wymiane pierścieni lub może wie ile to kosztuje.
Panowie napiszcie mi prosze jakieś informacje konkretne o cenie.
cygerman89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 12:06   #36
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Gdyby mechanik poczuwał się choć trochę do winy, że sknocił poprzednią robotę, to teraz za poprawkę powinien wziąć połowę za robociznę, a części na twój rachunek. Powinieneś się z nim dogadać, bo przez siłę ciężko z warsztatami coś ugrać. Procedura długa, kosztowna, pojazd stoi, niszczeje.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 12:12   #37
cygerman89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: kraków
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Dokładnie też tak myślę.
Z tego co się zorientowałem to koszt robocizny wymiany pierścieni waha się w granicach 400 zł max 500zł. on policzył sobie za robociznę 800zł więc dwa razy więcej niż standardowo. myślę że jak za całość dam mu 1000zł to i tak ma zarobku 350 minimum więc nie jest stratny bo jakoś innym warsztatom się to opłaca
cygerman89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 12:20   #38
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Chyba trochę za nisko. Jeżeli przyprowadzisz samochód na chodzie do warsztatu z zamiarem wymiany pierścieni, i uzgodnisz cenę, to warsztat jak się zgodzi na jakąś umówioną cenę, to po rozebraniu silnika, wyjdzie że jeszcze robił sporo dodatkowych operacji. I wtedy cena za robociznę wzrasta, zalęży od tego, czy głowicę rozbierał, dał do sprawdzenia i planowania, czy były wymieniane gniazda zaworowe, prowadnice, czy zawory nowe itd itp.
Tak że wymiana pierścieniłączy sie jeszcze z tyloma sprawami. I niektórych to kosztuje ze 2500 zł, a innym się uda za 1,5 tys zrobić. Ale to zależy od stopnia zużycia silnika.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 13:15   #39
cygerman89
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: kraków
Model: focus mk1
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 30
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

chodzi to że głowica była cała robiona poprzednim razem czyli teraz tylko jej planowanie (wszystkie inne naprawy głowicy były by na gwarancji). do zrobienia teraz pozostało in tylko dolna części silnika bo góra już rozebrana.
W takim przypadku jakie mogą być dodatkowe koszty ? hmm teoretycznie może powiedzieć że tłok albo gładź cylindra są wadliwe :/

myślisz że jeśli wszystko poszło by z planem to około 400 zł za robociznę to mało ?? dodam że sam obiecał że za robociznę mniej policzy zważywszy na wcześniejszą naprawę
cygerman89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2013, 14:20   #40
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana pierścieni tłokowych

Jeżeli to jest warsztat prawdziwy, to po rozebraniu dołu silnika porobią pomiary tłoków, tulei cylindrowych, wału korbowego, i powiedzą czy naprawa w postaci wymiany samych pierścieni jest możliwa, czy można to złożyc na starych tłokach i panewkach i może być pożądany efkt w postaci zaprzestania brania oleju, czy powie, wyrobienia tulei za duże, trzeba robić szlif cylindrów, nowe tłoki i pierścienie, lub tulejowanie silnika na nominalny wymiar. Jak zobaczy że są za duże luzy, to ci powie, że składa na twoje żadanie, żadnej gwarancji nie daje. Tak, czy inaczej wydatki twoje. No ale może się okazac że nie mam racji, i tak byłoby lepiej dla ciebie. Nie mam zamiaru straszyć, ale już dużo takich sytuacji miałem, wynikających z doświadczenia życiwego i wykonywanej pracy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.