Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 18-02-2010, 20:42   #31
StRaDiVaRiUs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Bogatynia/Jelenia Góra
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90 PS
Rocznik: 1999
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Ja tez nie dawno wymieniałem silnik, płacilem 2000 pln, ale nie kupowałem w ciemno bo gość, który zciaga foki z UK nie wyciąga silnika dopuki klient się nie zdecyduje na zakup. Więc zaplaił mi focusa dałem zaliczkę a następnego dnia miałem motorek. Jak ktoś potrzebuje namiar to służę na maila.
Niestety mnie także czeka wymiana silnika. Stuka głośno 4 cylinder mimo, że jest kompresja i wtrysk chodzi ok. Same rozbieranie silnika nie ma sensu, za duże koszta. Części drogie jak cholera, do tego ciężko znaleźć co walnęło. Mechanicy twierdzą, że focus w dieslu to porażka - i doskonale ich rozumiem. Padnie pierdoła - trzeba wymieniać silnik. Do tego silniki towar deficytowy - goły kosztuje 2000. Dolicz przekładkę silnika pamiętając, że trzeba nowy rozkładać, żeby zamontować starą pompę wtryskową (immobiliser). Koszta minimum 3500 w całości już z olejami, uszczelkami itp, chyba że robi Pan Heniek w stodole i zejdzie z robocizny.

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i teraz policz naprawę: blok+wszystkie uszczelki+robocizna - nie warto
co skręcone w fabryce to skręcone.
Ja jak rozglądałem się za silnikami w aucie, to jak chciałem komplet silnik, żeby go nie rozkładać to krzyczeli 4000. Paranoja jakaś. Auto warte z 9000 i tyle za silnik.

Cytat:
Napisał majsterus_nt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no i co fordmaniacy???
czy ja tylko twierdzę że ford...wort???

180tkm i panewka....smutne ale prawdziwe
Szczerze, to w dieslu jak masz realny przebieg to chłopie szczęściarz z ciebie. Ja w przebieg nie wierzę. Bo jak sprawdzisz, że licznik nie wymieniony??? Pamiętaj to samo przy kupnie silnika. Jeśli bierzesz w ciemno, licz się z tym, że dopiera sprawdzenie kompresji jak silnik odpali ci powie coś o jego stanie. Reszta to już tylko loteria. Jeśli cię stać i nie szkoda Ci władować sporo kasy to bierz silnik z auta, które można odpalić, Ci co wyciągają silnik mogą Ci go założyć do auta i oni odpalają. Wtedy możesz stracić tylko czas. Ale to niestety słono kosztuje. W tym aucie, a masz rok taki sam jak ja nie wiem, czy wydanie 4000 się opłaca, skoro za 7000-8000 masz taką fokę w benzynie, a z Twojego starego auta kupe części zamiennych lub na sprzedaż. Jeśli możesz wydać tylko max powiedzmy 3000 to musisz szukać albo wyjęty i liczyć się z tym, że trzeba będzie go oddać bo będzie padnięty, albo szukać silnika w aucie a "niską" cenę. Oczywiście w tej kalkulacji mówię o silniku gołym, bo za kompletny z turbiną, pompą, wtryskami płaci się chore pieniądze za ten komplet + programowanie pompy, bo ma w sobie immobiliser. Jak pisałem wyżej, przebiegu auta nigdy nie możesz być pewien i skąd wiesz, czy nie masz turbiny na wykończeniu, niedługo nie padną Ci wtryski lub pompa. Nie chcę nikomu, życzyć (ptfuu) aby po wymianie samego gołego silnika coś ze starych elementów poleciało, bo wtedy to już masakra finansowa. Więc jak widać, nie ma dobrej i taniej opcji.
Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam.

__________________

Ostatnio edytowane przez StRaDiVaRiUs ; 18-02-2010 o 20:44
StRaDiVaRiUs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 07:37   #32
krzysiek.sm
ford::average
 
Avatar krzysiek.sm
 
Zarejestrowany: 20-08-2009
Skąd: Ząbki k/W-wy
Model: FOCUS MK1 hatchback
Silnik: 1.8 TDCI 74kW
Rocznik: 2004
Postów: 69
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Jutro odbieram auto z naprawy po wymianie silnika i postaram się wtedy opisać bliżej efekty końcowe całej operacji zarówno techniczne, jak i ekonomiczne.
Właściwie nie miałem innego wyjścia niż wymiana silnika; autko jeszcze młode (2004) kupione pół roku temu, ogólnie ładne, zadbane i atrakcyjne.
Natomiast diagnoza największych sław fordowskiej mechaniki z Warszawy, wysławianych i wychwalanych na tym forum (Naddnieprzańska i Szczotkarska) była jednoznaczna i nieubłagana; NAPRAWA JEST NIEEKONOMICZNA, JEDYNY SPOSÓB TO WYMIANA SILNIKA.
Co miałem zrobić?
.....
Dam znać jak odbiorę sprzęt.
krzysiek.sm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 08:42   #33
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Bo tam są wymieniacze a nie mechanicy !!!!!!!jak padnie tulejka to cały zakup to korba ok 100zł uzywka + uszczelki ze 300 zł no powiedzmy cały dzien trzeba liczyc niech bedzie 1 tysiąc za dniowke myśle że styknie !ale wymieniacze wolą wymieniać niż sie głowić!!!bo to prościej i łatwiej prawdiwych mistrzów mechaniki jest coraz mniej!!!!
__________________
Było WSK z 200 fiatów nysa moskwicz polonezy daihatsu opele fordy audi vw renault peugeot PB, LPG, DIEZEL .....Jest Peugeot 206 1,4I ;206 2,0HDI ;foca 1,6 TDCI Marzenie to ,,TESLA''

Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 19-02-2010 o 08:46
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 08:56   #34
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Napisał ADIAS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...prawdiwych mistrzów mechaniki jest coraz mniej!!!!
Swiete slowa. Teraz sie tylko wymienia calosc, ale paradoksalnie ludzie sami dzieki internetowi powtarzaja te bajki i je mnoza. Do tego wspaniale historie o angielskich autach ktore sa zadbane jak zadne inne i sa najlepszymi dawcami podzespolow.

Jutro np jade ogladac TDDI z niskim cisnieniem oleju. Wlascicielowi palila sie kontrolka do 20-30 sekund po odpaleniu, potem caly dzien spokoj. Pojechal do mechanika, zeby usunac migajaca kontrolke. Mechanik wymienil pompe i usunal migajaca kontrolke - teraz swieci sie caly czas. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wlasciciel sie zagotowal, a mechanik odpowiedzial, ze silnik jest do wymiany i nie dosc, ze ma mu zaplacic 300Funtow to jeszcze on sie nie bedzie bawil w dochodzenie ani odkrecanie tego.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 11:43   #35
StRaDiVaRiUs
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-10-2009
Skąd: Bogatynia/Jelenia Góra
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI 90 PS
Rocznik: 1999
Postów: 13
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Napisał ADIAS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo to prościej i łatwiej prawdiwych mistrzów mechaniki jest coraz mniej!!!!
Części i koszt naprawy przewyższają często koszt całkowitej wymiany silnika. Niestety taka jest prawda z dieslem. Nikt nikomu nie broni zepsutego silnika naprawiać - tylko, że przy dzisiejszym kręceniu przebiegów, kto wie ile stary Ci jeszcze polata, i czy za jakiś czas zńow nic konkretnego nie siądzie. Są mechanicy, którzy zrobią dobrze (mistrzowie mechaniki) - ale pytanie czy Ci się to opłaca? W tym problem.
__________________
StRaDiVaRiUs jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 11:52   #36
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Napisał StRaDiVaRiUs Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Części i koszt naprawy przewyższają często koszt całkowitej wymiany silnika. Niestety taka jest prawda z dieslem. Nikt nikomu nie broni zepsutego silnika naprawiać - tylko, że przy dzisiejszym kręceniu przebiegów, kto wie ile stary Ci jeszcze polata, i czy za jakiś czas zńow nic konkretnego nie siądzie. Są mechanicy, którzy zrobią dobrze (mistrzowie mechaniki) - ale pytanie czy Ci się to opłaca? W tym problem.
Odpowiedz mi tylko na pytanie czym sie rozni naprawa diesla od naprawy benzyny? Moze poza tym, ze np diesel ma plywajacy sworzen tloka i przy pomocy srubokreta mozna go wyjac i wymienic. Glowicy nawet nie trzeba planowac.
Nie jestem pewien, bo zawsze wyjmowalem tloki od gory, ale czy czasami nie ma od dolu tyle miejsca, zeby wymienic sworzen bez zdejmoania glowicy?
No i odpowiadajac - a jestes pewnien, ze ten "pewny" silnik dlugo Ci polata? Ja widzialem TDCI ktore padlo przy 150 tys, bo ktos wymienial olej, a nie wymienial filtra.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 13:58   #37
ADIAS
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-02-2009
Skąd: WLKP
Model: FOCUS 2
Silnik: 1,6 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 130
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

1 kolego żaden tłok ci niewyjdzie dołem!!! 2 aby wyjąc tłok górą musisz dół rozwalić aby dół rozwalić musisz przód i tył tak ze do ostatniej śróbki trzeba ,niema innej opcji łącznie z rozrządem i tu problem niewszyscy sobie z tym raedzą 3 kupując inny silnik też niemasz gwarancji ile km ma i ile zrobi !! ja tam wole kupić te korbe za 100zł zdjęcie i założenie silnika nie licze bo i tak to trzeba zrobić !4 robota 2x jak nie było możliwości osłuchania czy odpalenia przed zakupem! [ wrazie reklamacji] ci co mowią ze sie nieopłaca naprawiać to sie guzik znają dlatego wymieniaja bo niemają pojęcia !a różnica w naprawie benzyny diesla jest kolosalna!!!!
__________________
Było WSK z 200 fiatów nysa moskwicz polonezy daihatsu opele fordy audi vw renault peugeot PB, LPG, DIEZEL .....Jest Peugeot 206 1,4I ;206 2,0HDI ;foca 1,6 TDCI Marzenie to ,,TESLA''

Ostatnio edytowane przez ADIAS ; 19-02-2010 o 14:07
ADIAS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2010, 14:08   #38
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Jak sprawdzić silnik wyjęty z auta ???

Cytat:
Napisał ADIAS Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
1 kolego żaden tłok ci niewyjdzie dołem!!! 2 aby wyjąc tłok górą musisz dół rozwalić aby dół rozwalić musisz przód i tył tak ze do ostatniej śróbki trzeba ,niema innej opcji 3 kupując inny silnik też niemasz gwarancji ile km ma i ile zrobi !! ja tam wole kupić te korbe za 100zł zdjęcie i założenie silnika nie licze bo i tak to trzeba zrobić !4 robota 2x jak nie było możliwości osłuchania czy odpalenia przed zakupem! [ wrazie reklamacji] ci co mowią ze sie nieopłaca naprawiać to zie guzik znają dlatego wymieniaja bo niemają pojęcia !
Ale przeciez ja nigdzie nie napisalem o wyjmowaniu tloka dolem! Jakbys dokladnie przeczytal i sprawdzil to 3/4 tloka wysuniesz dolem i napisalem, ze zastanawiam sie czy to nie wystarczy do wymiany sworznia i korbowodu (odchodzi odkrecanie glowicy). Sworzen jest blokowanu kawalkiem sprezynujacego drutu (nawet nie pierscieniem Segera).
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.