Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-11-2008, 23:31   #1
wojtek67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Postów: 6
Domyślnie [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

Miałem kiedyś MONDEO 94r i nie miałem żadnych problemów z uruchamianiem. Teraz mam 99 i już drugą zimę zaczynają się problemy. Mam wrażenie że nie działa mi to urządzenie do dodatkowego rozruchu (ssanie). 5 stopni na dworzu a on na dwa razy pali. No i obroty niskie strasznie na zimnym silniku są. Jest to pierwszy mój samochód z klimą i też coś jest nie tak bo po włączeniu klimy obroty silnika powinny wzrosnąc a umnie wręcz odwrotnie ? maleją. Czy to jest jedna i ta sama przyczyna czy to są dwie oddzielne sprawy?. Co to w ogóle może być? Gdzie szukac usterki? Czy może to być uszkodzony termostat woskowy? Gdzie go szukac?

wojtek67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2008, 15:25   #2
orion1.6d
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-07-2007
Skąd: bielawa dolnośląskie
Model: MONDEO
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1998
Postów: 89
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

witam kolwego nie masz termostau woskowego. oborty reguluje silniczek pod akumulatorem na forum jest gdzieś opisane ja sie go czyści i naprawia silniczek ten podnosi obroty w razie potrzeby a jak nie działa jak nalezy to po właczeniu klimy obciaza bardziej silnik i dla tego tak jest zobacz czy ta druga dziwgnia na pompie rusza sie jak dodaejesz gazu jesli nie to idz po lince i dojdziesz to celu twoich problemów pozdro.
orion1.6d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2008, 22:44   #3
wojtek67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

Dzięki, mam nadzieję że da się wyczyścic i problemy znikną. Wcześniej miałem z nim problem bo się zawieszał i na nagrzanym silniku miałem wysokie obroty, bo nie odbijał. Więc odłączyłem linkę. Potem zadziałał odwrotnie - podłączyłem linkę i nie działa. Jak włączę zapłon na zimnym silniku to linka stoi w miejscu.
wojtek67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2008, 18:48   #4
kanathea
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Mondeo MK2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 16
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

A co w kwestii palenia na raty? Bo neka mnie taki sam problem.
__________________
http://images.spritmonitor.de/309301.png

http://i138.photobucket.com/albums/q...nathea/sig.jpg

*President James
*Sirio Turbo 5000 / Sirio DV27-L
*Astatic 575-M6 / Astatic RD104E
kanathea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2008, 21:35   #5
wojtek67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

Nie sztuka aby zapalił za czwartym razem grzania świecy - prubowałem grzac 2 razy i dopiro rozruch, ale nie wiele to daje. Jak pisałem na począdku miałem taki sam ale 94 rocznik i żadnych problemów nie było. Różnica nawet latem jes bo tamten (szfagrowi sprzedałem) tylko kluczyk przekręcę i chodzi, a mój musi zakręcic aby zaskoczył.
wojtek67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 06:05   #6
jarzab
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-03-2007
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Model: Mondeo mk2
Silnik: 1.8TD
Rocznik: 1997
Postów: 133
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

proponuje sprawdzic paliwo czy nie cofa rano podpompuj pomka paliwo i wtedy pruboj
zaworek zwrotny miedzy pomka paliwa a pompa wtryskowa tez nie zaszkodzi pozdro. :fcp29
__________________
Wszystkie drogi prowadządą do domu
http://img131.imageshack.us/my.php?imag ... 130ex4.jpg
jarzab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 08:17   #7
wojtek67
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 11-11-2008
Postów: 6
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

Sprawę paliwa przerabiałem, podpompowanie nic nie daje. Zamontowałem nawet zaworek zwrotny.
Pozdrawiam.
wojtek67 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 08:43   #8
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

sprawdź świece. a nóż któraś się sfajczyła. Mój właśnie coś teraz z rana kulawo pali. I jak odpali to chodzi tak przez sekund 3 jakby się dusił. wyrzuca przy tym chmurkę niebiesko-białego dymku z rury. to świeca żarowa. już zamówiłem oryginał i wymienię jak tylko pogadam z moją drugą naturą - leń !!! :fcp16
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 09:33   #9
dempsej
ford::professional
 
Avatar dempsej
 
Zarejestrowany: 27-08-2007
Skąd: Nowa Ruda/Wrocław
Model: Ford Mondeo MKI
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 1,098
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

Cytat:
Napisał Horhe
jak odpali to chodzi tak przez sekund 3 jakby się dusił. wyrzuca przy tym chmurkę niebiesko-białego dymku z rury. to świeca żarowa. już zamówiłem oryginał i wymienię jak tylko pogadam z moją drugą naturą - leń ! :fcp16
niekoniecznie winne są świece. Mam dokładnie to samo u siebie. Byłem z tym u dieslowca sprawdzane miałem wtryski czy nie leją na szczęście OK, sprawdzane świece poprzez wykręcenie i podłączenie do aku grzeją wszystkie pięknie, sprawdzane ciśnienie na cylindrach i na każdym 32bar i co się okazało... Winnym jest Elektrozawór przestawiacza kąta wtrysku na zimnym silniku. Z tąd te bąki niebieskie przy rozruchu grzanie świec 2 razy i 3,4 sekundy po odpaleniu nierowna praca silnika. Zwlekam z wymianą bo ten elektrozawór drogi jak cholera a na Allegro sprawdzałem dwa miejsca niby taniej 220,- ale nie decyduje się na taki zakup jak ktoś pisze, że udziela gwarancji na wszystkie sprzedane produkty a poźniej dzwoniąc dowiaduję się, że jednak żadnej gwarancji nie ma tłumacząc się, że jest to część elektryczna która zużywa się tak jak zwykła żarówka. Chore tłumaczenie. Proponuje sprawdzić czy ten elektrozawór tryka metalicznie po przekręceniu kluczyka w stacyjce do momentu zaświecenia się wskaźników na desce. Jak nie tryka tzn. jest cisza po przekręceniu kluczyka (nie mylić z silniczkiem pod akumulatorem ani z przekaźnikiem świec żarowych) to już wiadomo co jest do wymiany.

Pozdrawiam
__________________
Ford Mondeo MK1 1.6 16V hatchback 95r.
dempsej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2008, 13:46   #10
Horhe
ford::advanced
 
Avatar Horhe
 
Zarejestrowany: 13-10-2006
Skąd: front wschodni
Model: sprzedany
Silnik: sprzedany
Rocznik: sprzedany
Postów: 389
Domyślnie Re: [Mk2] Problem z uruchamianiem zimnego silnika. 1,8 TD

wszystko mi tryka :fcp2
świeca, świeca :fcp4 nawet wiem która. latem już wykryłem która nie bangla tylko dałem na luz bo ciepło było i ładnie palił. teraz z dnia na dzień pogarsza się palenie, więc dostanie na mikołaja nowy żarnik.

demspej nie uprawiajmy czarnowidztwa i paniki.
Dobrze wiesz, że jest 100 przyczyn takiego kiepskiego palenia zaczynając od jakości ON kończąc na sprawności akumulatora.
Mechaniczne i elektryczne niedomagania pompy wtryskowej najlepiej polecić mechanikowi który się na tym zna. Ktoś czytając forum gotów jeszcze pomyśleć, że jest sam w stanie wyregulować sobie pompę takim specjalnym pokrętłem jak to się robi w radiu strojąc fale.
W życiu by mi przyszło do głowy by mierzyć bary na cylindrach bo coś gorzej pali.
Horhe jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.