Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2011, 23:25   #2151
mg7272
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-12-2010
Skąd: RYBNIK
Model: galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

przepraszam za wprowadzenie w błąd


Ostatnio edytowane przez mg7272 ; 04-12-2011 o 22:53 Powód: błąd
mg7272 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-12-2011, 09:37   #2152
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał mg7272 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
u mnie nic nie zczytuje... bez pracującego silnika. i paru osobom z forum też nie diagnozowało.
Co nie czyta czego bo nie mogę załapać
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 19:17   #2153
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czy komora spalania z D3WZ będzie pasować do D5WZ?. Mam taki przypadek, że w miejscu gdzie znajduje się sitko, już w samej komorze, dostrzegłem cienkie druciki jakby pozostałości z sitka, ale przytwierdzone do komory. Doczytałem że właśnie w 3-kw nie ma sitka na świecy, ale jest właśnie coś podobnego w komorze zainstalowane na stałe. Od momentu kupna autka dodrzewacz działał dwa lata bez zarzutu. Potem zaczął dymić ale grzał. Wymieniłem więc świecę, sitko, uszczelki, przejrzałem silniczek wentylatora i wszystko wyczyściłem. Efekt: dymi, nie rozpala, kapie ropa. Ponownie jeszcze raz rozebrałem silnik pomimo prawidłowego poboru prądu (był błąd 1414 i 1409) a w komorze dostrzegłem właśnie te druciki. Zdjęcia nie dało się zrobić bo otworek mały i nie dało się doświetlić. Mam wątpliwość o podmiankę komory, bo sharanka wyjechała z fabryki 30 grudnia 2003 a czujnik z niebieskimi przewodami ma datę ze stycznia 2004.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2011, 22:20   #2154
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Komora spalania z D3xx jest krótsza i inaczej zbudowana, podmiana nie za bardzo możliwa, bo sterownik do pieca z sitkiem D5xx, ma inną procedurę odpalania.
Te błędy wskazują na problem z wentylatorem, ale jak pamietam to zmienaieś silniczek, czy sam robiłeś silniczek, moze cięzko chodzi lub obciera wirnik. W otworze o którym piszesz mają byc takie szczątkowe pozostałości siatki.
Ostatecznie może siedzi sterownik? Dawkę paliwa na pompce masz prawidłową?
Jak nie poradzisz sam, to przyslij ten piec i to naprawimy.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 18:27   #2155
waldor4
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-09-2008
Skąd: Lewin-Kłodzki
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI AUY
Rocznik: 2004
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

No widzę, że masz dobrą pamięć. Rzeczywiście silnik już raz rozbierałm i zadaje się że niezbyt dokładnie go zacisnąłem. Teraz jak jeszcze raz się za niego wziąłem miał luz na górnej pokrywce. Druga rzecz, że pewnie za mało wcisnąłem wiatrak, zostawiłem około 1 mm przerwy od podstawy. Jeśli w komorze powinno być coś w rodzaju drugiej siateczki, to niestety już jej tam nie ma. Dawki jeszcze nie sprawdzałem. A i jescze jedna rzecz - czym można zastąpić grafitową podkładkę spod komory?? Na razie do próby wyciąłem z kryngielitu, ale już myślałem o jakiejś uszczelce pod głowicę z jakiegoś silnika.
Spróbuję jeszcze raz go uruchomić, ja się nie uda to ci go podeślę, proszę jednak o podanie na pw nr telefonu bo gdzieś mi się zapodział, adres mam.
waldor4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 18:52   #2156
romek33
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: ZAMBROW
Model: FORD GALAXY MK2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witajcie.
Dobrałem się w końcu do mojego dogrzewacza i zmierzyłem czujniki
niebieski i czerwony mają przy temp. 13* 16,4 OMY.
druga sprawa to ostatnio zauważyłem dogrzewacz przy odpalaniu dymi po około minuty się wyłancza , cykl się powtarza a nie pdpala. co może być przyczyną.
rozebrałem go i sitko jest oki świeca raczej też .Pozdrawiam i proszę o pomoc.
romek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2011, 21:28   #2157
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał romek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie.
Dobrałem się w końcu do mojego dogrzewacza i zmierzyłem czujniki
niebieski i czerwony mają przy temp. 13* 16,4 OMY.
druga sprawa to ostatnio zauważyłem dogrzewacz przy odpalaniu dymi po około minuty się wyłancza , cykl się powtarza a nie pdpala. co może być przyczyną.
rozebrałem go i sitko jest oki świeca raczej też .Pozdrawiam i proszę o pomoc.
Moj D3WZ jak mial takie objawy po zimie to rozebralem go na czesci pierwsze oprocz wyciagania dwoch czujnikow i zlozylem i teraz 2,3 razy sprawdzalem i dziala pieknie.Wyciagnij wtyczke co jest w srodku moze sie zresetuje i moze naprawi sam.Nic to nie kosztuje tylko troche pracy.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2011, 23:37   #2158
skidan
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2011
Skąd: Bolesławiec
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 39
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał romek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobrałem się w końcu do mojego dogrzewacza i zmierzyłem czujniki. niebieski i czerwony mają przy temp. 13* 16,4 OMY.
Jeśli przeoczyłeś drobny szczegół taki jak literka "k" to wg tego co podał peters czujniki są dobre. Jesli rzeczywiście masz taka rezystancje to tylko wymiana. Obstawiam to pierwsze.

Cytat:
Napisał romek33 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
świeca raczej też
jak ja sprawdziłeś? podałeś napięcie 8V i zrobiła się ciepła, gorąca czy czerwona? ja obstawiam , że to jednak świeca. Wyciągnięcie wtyczki nic ci nie da bo D5WZ sam się nie zresetuje.
skidan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 14:23   #2159
romek33
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: ZAMBROW
Model: FORD GALAXY MK2
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 19
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

temp. 13* 16,4 kohm.
świece nie sprawdzałem pod napięciem złoże to do kupy i zobacze co będzie , jak nie to wymienie świece . Szkoda że pochodziła 2 tygodnie .
romek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2011, 14:37   #2160
xilebo
ford::beginner
 
Avatar xilebo
 
Zarejestrowany: 21-07-2007
Skąd: Warszawa
Model: MK2 galaxy
Silnik: 1.9 TDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 23
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał jaras111x Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i jeszcze panel z klimatyzacji mruga dość długo. Proszę o wskazówki i czy mam się zacząć bać?
miałem to samo jak mi uciekł środek chłodniczy w klimatyzacji, w cieple dni nie było chłodzenia, po uzupełnieniu środka i przy okazji serwisie klimy powróciło do normalnego stanu działania.
__________________
Jest: galaxy 1.9 TDI, 2001
Bylo: mondeo kombi 1.8, 2000
xilebo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.