Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-10-2007, 19:02   #1
mich82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 46
Domyślnie przeprogramowany wtrysk

Witam!

Wczoraj wracajac swoim tdci niestety zapaliła a raczej zaczeła mrugać żołta tradycyjna sprężynka. Samochód prawidłowo przeszedł w tryb awaryjny, i tym sposobem doczołgałem sie do domu. Dziś z samego rana pojechałem podpiąć go pod kompa i byłem pewny ze usłysze iż wtrysk lub wtryski do wymiany.

A tu pan diagnsta po podpieciu kompa stwierdza ze jeden sie rozprogramował i ze zaraz wszystko wróci do normy. Po paru minutach juz wracałem do domu z portwelem chudszym o 100 zł ale za to z mocą jak wcześniej.

Moje pytanie jest nastepujące:

Czy długo mozna jezdzic z takim przeprogramowanym wtyskiem? Czy ktoś miał już taki sam przypadek? I czy w niedługiej przyszłośći czekają mnie wysokie koszty związene z wymianą wtrysków? Dodam żę samochód ma przejechane 150 kkm i wtryski są od nowości.

Z góry dziekuje za odpowiedzi

pozdrawiam

mich82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2007, 23:01   #2
des34
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2006
Model: fiesta
Silnik: 1,3 endura e
Rocznik: 2001
Postów: 93
Domyślnie

U mnie też tak się zaczęło :fcp6 , a skończyło się na wmianie wtryskiwaczy :fcp11
Bolało...
des34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2007, 18:29   #3
mich82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 46
Domyślnie

A powiedz mi kolego czy długo u ciebie trwał proces psucia sie tych wtysków?
Głównie chodzi mi o to jak długo jezdziłes na tym przeprogramowanym wtrysku i jakie koszty cie dopadły związane z wymianą i zakupem tych wtrysków.

pozdrawiam
mich82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2007, 23:00   #4
des34
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-04-2006
Model: fiesta
Silnik: 1,3 endura e
Rocznik: 2001
Postów: 93
Domyślnie

Nie dopuściłem do tego, aby wtryskiwacze "padły na amen ":fcp5.
Jeździłem tak przez krótki czas -- była to katorga :fcp11 , dla mnie i silnika chyba też :fcp5 .Wymieniłem wszystkie wtryskiwacze w serwisie :fcp20 , kosztowało dużo, ale od tej pory mam święty spokój :fcp2 :fcp2 :fcp18 :fcp7 .
Oczywiście paliwo kupuję tylko z pewnych źródeł.
Reasumując: można tak jeździć/ jak powiedział fachowiec:może 50, amoże 50000km :fcp9 :fcp5 /, ale co zrobisz gdy podczas wyprzedzania przy 176km/h :fcp11 włączy się słynna spręzynka :fcp15 ?
des34 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2007, 10:04   #5
mich82
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-07-2007
Postów: 46
Domyślnie

głownie chodzi mi oto ze wtryski na próbie przelewowej nic nie wykazały sa OK tylko mechanik stwierdził ze takie rozpragramowanie to poczatek końca wtrysków tylko nie wiadomo tak naprawde za ile to nastąpi

pozdrawiam
mich82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.