Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-10-2009, 23:23   #591
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Kolego Stefano jak dla mnie to też za dużo taka kasa za parę metrów przewodów i garść przekaźników. Już kiedyś pisałem żebyś zebrał się w sobie i rozpisał schemat oraz zrobił parę ładnych rysuneczków ku pociesze gawiedzi i sporej ilości ludzi.
Sorki tak patrze ale to chyba na elektrodzie proponowałem...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ..([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])
Teraz proponuję tu.


Ostatnio edytowane przez taxidriver ; 05-10-2009 o 23:43
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 07:28   #592
Krzyzak-2005
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 16-10-2008
Skąd: Wawa
Model: Galaxy MK II
Silnik: Był 1.9tdi AUY Jest 2.3 + LPG
Rocznik: 2002
Postów: 87
Exclamation Odp: Dogrzewacz

Przyłączam się do prośby o schemat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., mam już wszystko podłączone oprócz tych nieszczęsnych dmuchaw.
A tak na marginesie czy klimatronik reguluje siłę nadmuchów przy ogrzewaniu postojowym czy tylko wyświetla się napiś "HE" informacyjnie???
Znajomy ma przerobione na postojowe i mówi żę prędkość dmuchaw jest stała i nie zależy od temperatury w środku.Jeśli tak to wolałbym uruchomić climatronik w trybie normalnym, żeby regulował temperature automatycznie.

Ostatnio edytowane przez Krzyzak-2005 ; 06-10-2009 o 07:32
Krzyzak-2005 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 07:39   #593
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Elektryczna pomkę wody juz masz w aucie a zegar najlepiej taki dodatkowy umieszczony w okolicy kierownicy kupisz na Allegro za około 100-200 zł, nie chcę tutaj reklamować ale;
1. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
2. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Lepiej jednak zrobić sterowasnie na pilota to koszt takiego zestawu z dwoma pilotami około 100 zł, reszta przekazniki diody i kable, ale to juz groszowe sprawy.
Nie daj sie orżnąć za blisko 1500 zeta brutto !!!
Pozdr.
Dzięki Stefano za odpowiedź i taxidriver też dziękuję.
Byłem w serwisie, gdzie mi naprawili mój dogrzewacz i pytałem o rozbudowę to gośc zaproponował mi zegar sterujący taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tylko powiedział że taki zegar kosztuje "tylko" 700 zł.
Ku pocieszeniu jak zapytałem, czy zamontuje mi zegar który ja kupię, to powiedział, że ta cena (200 zł) to super okazja i żeby brac i zrobi, tylko kostke z pinami żeby też miec.

Tylko jest jeszcze jedna sprawa co Klaif napisał, że nie mam wiązki, ale myślę że sobie poradzi fachowiec, bo tylko pytał, czy w naszych galaxach dogrzewacz jest sterowany przez komputer główny i do niego trzeba się wpinac, czy bezpośrednio wpinac się do dogrzewacza?

PS. Chcę zdecydowac się na ten zegar z linku mojego, bo taki właśnie mi proponowano, więc się znają na tym sprzęcie.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 08:24   #594
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

to jest zegar do sterowania suchym (powietrznym) ogrzewaniem nie za bardzo chyba sie nada ale nie jestem pewny. Jeszcze jedno pytanie po co dowalać koszta z tym zegarem przecież można wsadzić zwykły klawisz np podświetlany tak mam niestety w najnowszych karetkach w firmie
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 08:43   #595
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

A ja mam taki przypadek u siebie od kilku dni,tzn od początku jak jest już zimno.Mianowicie wsiadam z rana do autka które stoi w garażu i jest temp + 15 stopni,więc jade i dogrzewacz sie nie załącza.Po 8km mam kolo 80 stopni a na dworze jest +6 stopni,dopiero mniej wiecej po 8-9 km załącza sie dogrzewacz jak czuje ochłodzenie i ostro grzeje.Nie ruszam wcale nic na panelu od klimy,mam ustawione 22 stopnie econ obecnie.
Pytanie:Czy to normalne że tak późno sie załącza i co zrobić żeby wcześniej sie włączał??? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 09:11   #596
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jest zegar do sterowania suchym (powietrznym) ogrzewaniem nie za bardzo chyba sie nada ale nie jestem pewny. Jeszcze jedno pytanie po co dowalać koszta z tym zegarem przecież można wsadzić zwykły klawisz np podświetlany tak mam niestety w najnowszych karetkach w firmie
No ten mój fachowiec powiedział, że dzięki temu zegarowi mogę nastawic 3 czasy kiedy uruchomi mi się dogrzewacz. Tam jest kalendarz, czyli mogę ustawic sobie żeby w środę o 6:30 włączył się dogrzewacz.

Oczywiście ten fachowiec jest na liście autoryzowanych serwisów eberspeacher na stronie www, zakładam, że wie co robi i co można zrobic. Powiedziałem mu co ja chce uzyskac i zaproponował mi właśnie ten zegar.
A ja chcę uzyskac to, że wpiszę sobie tam żeby uruchomił mi się dogrzewacz o 6:30 rano i tak codziennie mogę sobie to programowac.

Natomiast jak to zrobic, żeby dogrzewacz chodził na zgaszonym silniku, to myślę, że ten fachowiec wie.

To jest taka mini przeróbka na ogrzewanie postojowe, bez uruchamiania dmuchaw w climatronicu. Chodzi mi tylko o samo podgrzanie płynu w obiegu.
Zaznaczę, że nie mam dodatkowego akumulatora pod siedzeniem i fachowiec mówił, że długo akumulator w komorze silnika nie pociągnie jak to wszystko by się pouruchamiało (dogrzewacz + dmuchawy).

Naprostujcie mnie, jeśli źle myślę.

No i pytanie ponawiam o podłączenie zegara: czy nawet ten oryginalny zegar-sterownik nad lusterkiem, jest podłączany do komputera głównego czy bezpośrednio do dogrzewacza?
Proszę o podpowiedź.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 10:05   #597
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał sp4jkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To jest taka mini przeróbka na ogrzewanie postojowe, bez uruchamiania dmuchaw w climatronicu. Chodzi mi tylko o samo podgrzanie płynu w obiegu.
to nie jest mała przeróbka tylko mała niedoróbka
Cytat:
Napisał sp4jkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
nie mam dodatkowego akumulatora pod siedzeniem i fachowiec mówił, że długo akumulator w komorze silnika nie pociągnie jak to wszystko by się pouruchamiało
w karetce nawet kiedyś Nysa polonez akumulator starczał na ok 1 godz grzania i autko odpalało
Cytat:
Napisał sp4jkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzięki temu zegarowi mogę nastawic 3 czasy kiedy uruchomi mi się dogrzewacz. Tam jest kalendarz, czyli mogę ustawic sobie żeby w środę o 6:30
raczej takiej wybiurczości nie uzyskasz. Tylko włącz jednorazowo lub codziennie innych zegarów nie spotkałem ale nie jestem wyrocznią wg strony producenta to jest zegar do suchego a do mokrego jest bez pokrętła
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 10:47   #598
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Czy ktoś wie: czy nawet ten oryginalny zegar-sterownik nad lusterkiem, jest podłączany do komputera głównego czy bezpośrednio do dogrzewacza?
Proszę o podpowiedź o ile ktoś wie? Chodzi o wiązkę przewodów.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 11:50   #599
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał sp4jkk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jest podłączany do komputera głównego czy bezpośrednio do dogrzewacza? Chodzi o wiązkę przewodów.
wydaje mi się że dogrzewacz po co niby komp samochodu .Dogrzewacz ma przecież swoje sterowanie a po za tym biorąc na logikę jeśli wywalisz z samochodu celem diagnostyki i naprawy na stół ro tylko dogrzewacz bez samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak mi się wydaje
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2009, 12:45   #600
sp4jkk
ford::average
 
Avatar sp4jkk
 
Zarejestrowany: 02-07-2008
Skąd: Ełk - Mazury
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 AW6
Rocznik: 2011
Postów: 198
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Mi też się tak wydaje, ale zadaje to pytanie, bo prosił mnie ten mój fachowiec, żeby wiedziec na ile roboty się nastawic. Czy wpinac wiazke do kompa czy bezpośrednio do dogrzewacza. Bo on na dogrzewaczach to się zna, ale z kompami to już zdecydowanie mniej miał do czynienia. I szanuję go za to, że wprost to powiedział.

PS. taxidriver czy dobrze widze, że pracujesz w służbie zdrowia? Ja pracuje na kardiologii interwencyjnej w Ełku w Allenorcie.
__________________
Moje spalanie:
http://www.motostat.pl/user_images/9805/icon1.png
sp4jkk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.