Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 10-05-2017, 09:45   #151
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

u nas jak na razie wszystko ok. Mlody się urodził 28.04 teraz wrócił do wagi, spadł do 1670 teraz ma 1820 więc jeszcze z 1,5 tygodnia posiedzą co najmniej. Powoli się rozglądam własnie za transportem i wstępnie wybrany został ten spin, tyle, że można równie dobrze zapiąć gondole pasami i go na spokojnie przewieźć do domu

Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 10:23   #152
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Jak masz blisko ze szpitala do domu to i u żony na rękach przewieziesz ten kilometr , no chyba że daleko to ryzyko.
Potem młody będzie dorastał to na spokojnie wybierzesz odpowiednie nosidełko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do bioder to zależy co miała pielęgniarka na myśli , może mieć np słabe biodra jako wcześniak i w nosidełku za bardzo może go uciskać. Może słabe panewki itp.
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 10:26   #153
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

60km Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. kawałek jest ale to sama 2 pasmówka.
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 11:00   #154
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Jedno mocniejsze hamowanie i z radości będzie pogrzeb...
Przemyślcie dobrze, bo jak słucham Waszych koncepcji gondola/ręce, to aż mnie dreszcze przechodzą.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 11:22   #155
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

No już tak nie dramatyzuj. Wiesz co to jest wcześniak i problem z biodrami ? Może faktycznie coś w tym jest , aczkolwiek lekarzem nie jestem.
A co do rąk to jak w zimie młody bardzo szybko mi złapał 40 stopni , zawinęliśmy go w domu w koc i tak już dojechał do szpitala u żony na rękach. Nie , bo najważniejsze to dziecko z dreszczami przy -20 odwijać w aucie z koca żeby go zapiąc w pasy na 5 minut jazdy.

Przy mocnym hamowaniu śmierć ? To przy mocnym hamowaniu pasażerowie latają po aucie jak ziemniaki ? Bez przesadyzmu.

Jeżeli ja osobiście miałbym kupować specjalistyczny fotelik za 1000 zł na jedno przewiezienie dziecka to albo byśmy przewieźli na rękach albo pożyczyłbym od kogoś ....To moja rada koniec kropka. Ja z waszych rad się nie wyśmiewam.
Z drugiej strony 60 km to nie jest 5 km.

Osobiście to kupiłem jakiś wózek z maxi cosi 3w1 , do tego za 400 zł dokupiłem bazę na isofix , razem wyszło ok 1600 zł , młody w nosidełku przejeździł całą Polskę gdzieś do 8 miesiąca aż wyrósł z nosidełka , jednocześnie stabilnie już siedząc. Teraz mam fotelik pożyczony od brata z masakryczną ilością gwiazdek ( na tamte lata czyli z 5 wstecz ), jest tak silny że auto można wozić w foteliku , a nie fotelik w aucie.
Plus fotelika ( przesuwanego do pozycji leżącej ) jest właśnie taki , że dziecko może spać , minus taki , że jest troche wysoki i niewygodnie wkłada się dziecko.

Mam takiego kolegę , który mi mówił : Chłopie kup se ten i ten wózek za 2800 zł bo tam się dziecku nie pocą plecy. Olałem go i kupiłem ponad 2 razy tańszy.
I jaki z tego wniosek ? W ogóle na spacery nie chodzili z dzieckiem a ja chodziłem i jakoś plecy mu się nie pociły. Po co przepłacać. Jak ma się pecha to i łyżeczką wody można się udusić . Kolegi bratanek miesiąc temu poniósł śmierć łóżeczkową . A nie żebym miesiąc czasu myślał nad fotelikami czy ma 4 czy 4 i pół gwiazdki i czy robiony w Chinach czy Niemczech. Mnie się nikt nie pytał jak byłem mały czy mi wygodnie i czy chce iść spać czy nie. Wieczorynka - po wieczorynce i do spania. Mama mnie w opałce nosiła 30 lat temu jak szła z kosą trawę królikom wykosić. O takie rozwodzenie o lepszejszej lepszości. Wielu jest mojego zdania , ale się nie wypowiadają bo zaraz zostaną zryckani przez 3-4 maniaków. Niektórzy kombinują żeby mieć na chleb a tu wielki problem czy wybrać fotelik za 1000 czy 1500 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sorki , ulżyło mi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ide zapalić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 10-05-2017 o 11:33
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 11:32   #156
Martingg
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-05-2009
Skąd: Żyrardów
Model: Grand Scenic
Silnik: 1.6dci
Rocznik: 2014
Postów: 104
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jedno mocniejsze hamowanie i z radości będzie pogrzeb...
Przemyślcie dobrze, bo jak słucham Waszych koncepcji gondola/ręce, to aż mnie dreszcze przechodzą.
wystarczy odpalić googla i zerknąć, że są specjalne uchwyty do mocowania gondoli w samochodzie ewentualnie niektóre gondole są do tego przystosowane w standardzie o np. ten [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ....
Martingg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 11:48   #157
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

A dziecko w gondoli czym jest przypięte? Bo do wyboru macie złamany kark, albo nogi w razie W. Ludzie, opanujcie się! To są Wasze dzieci!
I nie porównujmy dzieci do dorosłych - inny kościec, inne proporcje masy ciała itd. itp.
A przy mocniejszym hamowaniu, tak - dorośli latają po aucie jak ziemniaki. Zrób doświadczenie z żoną, albo kolegą, przyhamuj porządniej na pół sekundy, tylko nic im nie mów wcześniej o tym, ale jednak sprawdź, czy mają zapięte pasy. Zobaczysz jak ładnie nimi rzuci do przodu...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 11:56   #158
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Pasy się zapina w aucie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kwestia o foteliki to koledzy polecacie tylko drogie. Nie każdy jeździ autem za 100 kawałków i go stać na drogi fotelik. Popatrzcie na allegro jakie foteliki ludzie kupują. Do 300 zł , większość do 200 zł.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] W Waszych oczach to śmierć dla dziecka , ale takich fotelików jeździ wszędzie między nami tysiące , dziesiątki tysięcy.
W tamtym roku była promocja w tesco i inter marche na foteliki no name ala ferrari po 300 zł. Rozeszły się w mgnieniu oka. Testy testami , gwiazdki gwiazdkami , ale realia realiami. Taka prawda.

Tutaj wstyd zapytać o fotelik za 300 zł bo ktoś zostanie wyśmiany .
Oczywiście bezpieczeństwo najważniejsze. Ale w takim foteliku za 300 zł dziecko jest tak samo zapięte przez pasy jak w foteliku za 1500 zł. Kwestia wytrzymałości i firmy - wtedy cena rośnie

O taki przykład humorystyczny :


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 10-05-2017 o 12:00
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 12:04   #159
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Kup za 300 złotych, ale kup jakikolwiek, a nie kombinuj z przewożeniem na rękach albo w gondolce, gdzie dziecko lata jak kula na fliperach.
A to, że są foteliki wyższej jakości i niższej, i lepiej i gorzej się zachowujące, to rzecz oczywista. Nikt tu nikogo nie wyśmiewa za ograniczony budżet!
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2017, 12:07   #160
juri2069
ford::expert
 
Imię: wojciech
Zarejestrowany: 08-03-2013
Skąd: Krosno , Nisko
Model: Smax
Silnik: 2.0 TDCI / 140 KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,931
Domyślnie Odp: Jaki fotelik wybrać

Cytat:
Napisał cattani75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kup za 300 złotych, ale kup jakikolwiek, a nie kombinuj z przewożeniem na rękach albo w gondolce,
No tak tutaj się zgodze. Kolega tam miał inny problem bo coś pielęgniarka mu mówiła sraty pierdaty. Wcześniak to taka delikatna kruszynka , trzeba się obchodzić delikatnie.
Ja osobiście też jestem za fotelikami , oczywiście że tak.

Niedługo będę potrzebował drugiego , bo drugi syn prawie na wylocie.
Kwestia w tym , że te foteliki rozkładane do spania i zapinane pasami są mniej stabilne od zwykłego na isofix. Ale weź jedź z dzieckiem na wycieczke żeby spał w pozycji prostej na siedząco. Ciężka sprawa

Znam osobę , która ma Vweja T5 przerobionego mega na campera. Podczas podróży dwoje dzieci kładzie z tyłu na podłodze ( specjalnie zrobionej ). Sprawa super ale ...... głupota to pierwsza klasa. Już wolę ten niewygodny fotelik rozkładany niż dzieci kłaść na podłodze. Porażka ! Tutaj to dopiero przy hamowaniu dzieci latająjak ziemniaki- OT taka ciekawostka

Ostatnio edytowane przez juri2069 ; 10-05-2017 o 12:13
juri2069 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.