Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-06-2011, 09:09   #11
Arturs1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Chciałem ocenę ASO zweryfikować udając się do innego warsztatu na diagnostykę, jednak nie udało mi się bo jak dzwonie i mówię jaki mam silnik to oni mówią, że nie mają sprzętu do tego silnika itp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i nie podejmą się tego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może dzwonie do nieodpowiednich. Oczywiście mam na myśli Wrocław.

Mi ASO zaleciło wymianę 2 kół zębatych 2 wałki komplet pasków napędowych i jakiś pasek klinowy za około 450 zł to najdroższa część z tego zestawu.

Arturs1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 10:45   #12
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Proponuję zrób jak ja wczoraj,
Wejdź na stronę Ford Motor Polska, jest tam formularz kontaktowy,
Opisz w szczegołach swoje problemy z TiVCT,Zobaczymy jaką mają politykę odpowiedzi. Dobrze jak i inni zapytali o temat. Może udałoby się uruchomić akcję serwisową.Podaj info z ASO że nie mają oprzyrządowania.Niech autorytatywnie podadzą co trzeba wymienić przy tej usterce.Jakie mogą być konsekwencje eksploatacji z tym
W masie siłaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 18:25   #13
Arturs1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Już napisałem jutro też napisze do Forda w Niemczech.

Nagrałem dzisiaj odgłos jaki występuje przy odpalaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po odpaleniu chwile grzechocze potem już cisza i nie ma żadnego problemu.
Załączone Pliki
Typ Pliku: zip Voice003.zip (61.8 KB, 113 wyświetleń)
Arturs1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 19:08   #14
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Cytat:
Napisał Arturs1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już napisałem jutro też napisze do Forda w Niemczech.

Nagrałem dzisiaj odgłos jaki występuje przy odpalaniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po odpaleniu chwile grzechocze potem już cisza i nie ma żadnego problemu.
To samo .Diesel na 5 sekund
Dynamika , praca bez zastrzeżeń, tylko start taki dupny,
Nawet spalanie b.ekonomiczne.11l.=140km
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 19:50   #15
Arturs1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Jak długo to masz ?

Ja najpóźniej we wrześniu chce to rozwiązać wiec oddam samochód do jakiegoś warsztatu albo ASO ale to dość drogo albo innego specjalizującego się w Fordach dzisiaj po usilnych poszukiwaniach jeden warsztat znalazłem który się tego podejmie tylko że mają termin wolny po wakacjach ;/ Wyglądają na solidnych itp

W piątek jadę jeszcze do GERMANZ (przedstawiciel FORDA) na osłuchanie auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wiec napisze co mi powiedzą i na ile to wycenią. Ja dzisiaj nagrywając ten dźwięk dokładnie się przysłuchałem skąd to pochodzi i jestem pewien że ten dźwięk pochodzi z pod plastikowej osłony po prawej stronie siedząc za kierownicą. W tym miejscu są właśnie te koła zębate wałki itp które podobno trzeba wymienić.Tylko ASO chce cały komplet wymieniać nie wnikając co jest dokładnie zepsute a ja bardziej szukam kogoś znajdzie wadliwy element a nie wymieni całość.
Arturs1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 19:56   #16
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Perwsza część nagrania to chyba coś nie tak z rozrusznikiem - to miedzy 3/4 sekundą- taki dziwny zgrzyt, ale może nagranie coś nie teges.

Potem to od 4 sekundy, taki stukot, to według mnie napełnianie się regulatorów zaworów. Czy to normalne? W Uniaku to było normalne w Focusie nie wiem, bo mam TDCI. Muszą inni potwierdzić. Jeżeli też tak mają, to bym się nie przejmował.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 20:19   #17
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Cytat:
Napisał maureliusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podepnę się pod temacik.
Ostatnio jak zrobiło się chłodniej, zauważyłem, iż jak odpalam samochód to przed jakieś 1-2 sekund świeci się kontrolka oleju i słycha taki stukot - napełnianie się zaworów.
Czy to jest normalne dla TDCI? Pytam, bo mam ten samochód dopiero 3 miesiące i nie wiem czy tak ma być przy chłodniejszej pogodzie?
Miałem tak w poprzednim samochodzie, ale podczas mrozów.
Wątek dotyczy silników 1,6 BENZYNA Ti-VCT ze zmiennymi fazami rozrządu.
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 20:24   #18
conris
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-06-2009
Skąd: W-wa
Model: mondeo 2l Kombi 145.S-max,Focus 2 SW
Silnik: 2l 145, 2,3HE, 1,6 16V Ti VCT
Rocznik: Mondeo2003, S max2009,F2005
Postów: 487
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

@>>arturs1

Jeżdżę z tym chrobotaniem od 15,tys.
Nic innego nie dochodzi.Jak poznasz diagnozę napisz.
Na pewno winne sa koła z układem sterowania ciśnieniowego.Ale pewnie i wałki bo od nich pochodzi olej który idzie w kanały zaworami sterowane,
Wejdź na You Tube ,jest film jak działa rozrząd w tym paskudztwie.

Ostatnio edytowane przez conris ; 15-06-2011 o 20:28
conris jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2011, 20:30   #19
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Cytat:
Napisał conris Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wątek dotyczy silników 1,6 BENZYNA Ti-VCT ze zmiennymi fazami rozrządu.
1. Ale się obudziłeś:-)
2. Podobno dwa posty pod rząd są zabronione :-)
3. Gdzie tak jest w temacie napisane? Temat jest ogólny zatem zapytałem, zresztą sto lat temu i trochę nie aktualne. Po drodze się dowiedziałem, że (wrzucam dla potomnych, którzy tu trafią):

Silnik 1.6 koncernu PSA ma mocno restrykcyjny system sterowania - niski limit ciśnienia powyżej którego stan pracy uznaje się za przeładowanie (sterownik to Siemens SID803). Ze względu na stosowany w PSA filtr cząstek stałych dynamika turbiny jest niższa bo wydech za nią jest bardzo restrykcyjny. Ford dziedziczy dokładnie taki sam setting w swoim sterowniku. Efektywność turbiny w fordzie jest wyższa (inny wydech) i dynamicznie ładuje bardzo dużo (przeładowuje). Ford w pierwszej rynkowej wersji softu borykał się z dwoma problemami - tym wymienionym wyżej i jeszcze jednym, związanym z grzechotaniem zimnego silnika.

Twój problem został poprawiony w nowym sofcie - pogorszono dół obrotów, ujmując dawkę, oraz nieco (0,1 bar) podniesiono limit doładowania chwilowego, po którym auto ma przejść w tryb awaryjny. Problem brzydkiej pracy silnika na zimno skorygowano przez zmianę dawki wtrysków-pilotów w funkcji temperatury.

Wibracja wynika z gwałtownego narastania momentu obrotowego (jest to wynik zastosowania wysokosprawnej turbiny i trudno nazwać to jej wadą). Podobnie chodzą silniki Multijet (przy 1800 rpm na wysokim biegu plomby same wypadają z zębów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"

Ostatnio edytowane przez maureliusz ; 15-06-2011 o 20:32
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-06-2011, 19:31   #20
Arturs1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-09-2009
Skąd: Wrocław
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 16V TI-VCT
Rocznik: 2005
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dziwny dzwięk podczas odpalania

Byłem dzisiaj w Germanz ale to byla strata czasu. Odpaliłem auto usłyszeli dźwięk to pierwsze co trzeba podłączyć pod kompa 250zl. Oczywiście nie chciałem i na tym skończyła się ta wizyta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Po wakacjach rozwiąże sprawę mam dobrego mechanika na oku ale on dopiero może się tym zająć we wrześniu.
Arturs1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.