Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2009, 10:27   #21
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Więc tak, ciepłe powietrze z nawiewu leci (szyby trzeba jakoś ze śniegu oczyścić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z odkręconym korkiem nic się nie dzieje, płyt stoi i nawet nie drgnie.
Płyn jest czyściutki jak kryształ i ciągle jest tyle samo, czyli nigdzie nie wycieka...

mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:35   #22
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

No, ale jak rozumiem oprocz zimnej chlodnicy silnik sie przegrzewa.
Jezeli tak to musisz wyjac wklad termostatu i tak sie przejechac. Temp spadnie nisko, ale zobacz czy chlodnica sie nagrzeje.
No i sprawdziles te przewody na zbiornku wyrownawczym o ktorych pisalem?
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:39   #23
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

tak przedmuchałem te ze zbiorniczka, lekko poszło i po dmuchnięciu płyn zaczął wracać szybko założyłem i luz, ale to nic nie dało, z tym przegrzewaniem (podskakiwaniem wskazówki ponad pion) napisałem na poprzedniej stronie bodajże drugi post od góry, przeczytaj go dokładnie i będziesz wiedział o czym mówię, gdyż tak nie powinno być, że przy 90km/h wskazówka podskakuje o 30% ku czerwonemu (ale na czerwoną nie wchodzi, ale nie wiele brakuje) napisałem przy jakich temperaturach co się dzieje.
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 10:44   #24
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Pozostaje wiec jedynie przejechanie sie bez wkladu termostatu. Pompa pracuje, bo masz cieplo w srodku, uklad odpowietrzony, bo jest plyn w chlodnicy.
Nic innego nie mozna poradzic.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2009, 17:39   #25
mrozilla
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-03-2008
Model: Ford Focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 99
Postów: 110
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Jutro kupie termostat i go wymienię wszystko wskazuje na niego właśnie...
mrozilla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 08:44   #26
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Na poczatek wyjmij jedynie wklad z termostatu i przejedz sie tak to zobaczysz. Szkoda wydawac pieniadze jezeli mozesz to potwierdzic.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 09:53   #27
stevo222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2009
Skąd: lublin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Witam
mam bardzo podobny problem wskazówka od temperatury skacze jak szalona zwłaszcza przy prędkości pow. 80/100km ostatnio kilka razy zapaliła mi się kontrolka ostrzegawcza (żółty wykrzyknik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Niestety mam dwie lewe ręce do napraw, dzisiaj pojechałem do ASO. komputer pokazał błąd przegrzewania się głowicy silnika jutro chcą mi wymienić termostat lecz nie są pewni na 100% czy to jest powodem. Czytam forum i już sam nie wiem co jest tego przyczyną nie chce na darmo pakować pieniędzy, sam nie potrafię a ASO dobrze mnie skasuje.
Czy termostat jest najbardziej prawdopodobną przyczyną czy może jest jakaś pewniejsza. Prosiłbym o jednoznaczną odpowiedź jeśli takowa istnieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
stevo222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 10:18   #28
dziadol15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,6 gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

a koklego wskazowka od paliwa tez ci sie podnosi ale przy wylaczonym silniku i zaplonie tak do polowy ?? od paliwa i od temperatry?? i jeszcze wlancza mi sie wentylator czesto od chlodnicy chociasz jest ona zimna i wskazowka pokazuje tez normalna temperature ;[ .bo mam wlasnie to samo i tak sie zastanawiam zapowietrzenie na 100% to nie jest termostat raczzzej tez nie. Obilo mi sie cos o uszy ze zegary rozwalily sie tylko nie wiem jak to sprawdzic a za podlaczenie do kompa na dzien dobry 200zl. Moze ktos zna na Pomorzu jakiegos mechanika dobrego?? poczytaj sobie czy masz takie same objawy co ja ;] [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez dziadol15 ; 15-12-2009 o 10:26
dziadol15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 10:20   #29
dziadol15
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-12-2009
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,6 gaz
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

Ja obstawiam zegary tak mi moj mechanik powiedzial ale wlasnie tez bym to sprawdzil z mila checia a termostat jak by sie sie zawieszal to bys mial gorace weze i chlodnice i woda by sie zagotowala mi przynajmniej sie nie gotuje a wykrzyknij tez mi sie pokazuje
dziadol15 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-12-2009, 10:58   #30
stevo222
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-12-2009
Skąd: lublin
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2003
Postów: 6
Domyślnie Odp: Odpowietrzanie układu chłodzenia

jeśli chodzi o temperaturę to mam tak samo kiedyś wskazówka skakała mi tylko na trasie lecz teraz kiedy spadła temperatura powietrza dzieje mi sie tak samo podczas jazdy po mieście, piszesz ze raczej to nie jest problem z termostatem??ja doczytałem sie na forum ze to nie jest problem zapowietrzenia bo te silniki podobno same sie odpowietrzają ale pewności nie mam żadnejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . problemu z zegarami nie ma żadnego, wariuje mi tylko trochę komputer w pokazywaniu ile kilometrów zostało do stacji ale to wina instalacji lpg.
stevo222 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.