Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-10-2007, 23:00   #1
Anterior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2005
Skąd: Zabrze
Postów: 23
Domyślnie niskie obroty po odpaleniu 1,8 TD

witam

od okolo kilku dni po odpaleniu samochodu mam okolo 550 rpm ( praca rowna )

po okolo 4 min ( proporcjonalnie do czasu i nagrzewania sie ) wpadaja na 750-760 czyli tak jak mialem zawsze.... pamietajac poprzednia zime zaraz po odpaleniu mialem okolo 900-950 rpm... wiec domniemywam, ze cos z ssaniem nie tak ?

czy to jakis czujnik ? czy cos z ta dodatkowa linka co podnosi obroty na pompie ?

[ Dodano: 23-10-2007, 23:48 ]
nikt nie napotkal takiej dolegliwosci ? :fcp20

Anterior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 02:52   #2
claptom
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-05-2005
Model: mondeo
Silnik: 2,2 Tdci
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie

Witaj. Mondek ma coś takiego jak silniczek wolnych obrotów, umiejscowiony pod skrzynką bezpieczników( docodzi do niego kabel i linka, której drugi koniec jest przy pompie wtryskowej). Po pierwsze znajdź łączenie tego kabla z cał wiązką, po czym rozłącz, przeczyść styki połącz z powrotem i to powinno pomóc, jeżeli nie (w co wątpie)musisz udać się do ASO. POWODZENIA.
claptom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 16:35   #3
rotfles
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: mondeo mkII
Silnik: 1,8td
Rocznik: 10/1996
Postów: 12
Domyślnie

ja wymontowałem ten silniczek i okazało sie ze są straszne luzy na kółeczkach zębatych w tym silniczku,obecnie poszukuje takiego nowego.też mam zano ok700 rpm po dłuższej chwili jak poklekocze juz sobie wskakuje na 750.gdyby ktoś wiedzieł gdzie kupić ten silniczek lub jak sie on fachowo nazywa to prosze o kontakt [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
rotfles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 17:51   #4
supermario1
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 26-09-2006
Skąd: Pułtusk
Model: mondeo
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1998
Postów: 85
Domyślnie silniczek wolnych obrotów

Ja miałem taki sam problem, trzeba poszukać na forum bo jest gdzieś instrukcja jak naprawić ten silniczek, po naprawie działa mi bez zastrzeżeń, a naprawa polegała na dokładnym wyczyszczeniu. Oto link
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
supermario1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 20:03   #5
aro25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2004
Skąd: Goczałkowice
Model: mondeo
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie

Witam, mam ten sam problem w TD 2000r. jeszcze 3 dni temu wszystko było ok. teraz silnik ciągle poniżej 800 obr/min( zimny ). Powiedzcie mi jeszcze jedno, czy moj przyspieszacz dzialal normalnie bo po puszczeniu gazu nawet na cieplo, silnik schodził do 1100 obr/min trzymał około 2-3 sek i po tym czasie opadał niżej - jest to normalne i ok???
Było to widać także po pracy dzwigni od przyspieszacza na pompie.
Jeszcze jedno czym ten przyspieszacz jest sterowany???? skąd wie że silnik jest zimny???
ewentualnie gdzie szukać jakiś dodatkowych czujników temperatury???

POZDRAWIAM
__________________
piwo jestdobre piwo pic trzeba kto pije piwo ten idzie do nieba
aro25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2007, 21:48   #6
Anterior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2005
Skąd: Zabrze
Postów: 23
Domyślnie

widze ze temat sie ruszyl... dziekuje za rady , jutro sprawdze te styki... jak nie pomoze to sprobuje poczyscic ale to juz w przyszlym tygodniu

pozdrovka :fcp1
Anterior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 10:41   #7
rotfles
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: mondeo mkII
Silnik: 1,8td
Rocznik: 10/1996
Postów: 12
Domyślnie

aro25 ten silniczek powinien podnosić obroty tylko jak silnik jest zimny,o tym ze jest zimny informuje go napewno czujnik temperatury,nie sądze zeby był jakis specjalny czyjnik dla niego pewnie dostaje "info" od czujnika temp. cieczy tego co wskazuje na liczniku
chyba ze sie myle
w tym linku co podaje supermario1 jest jak wyczyścić styki u mnie problemem są plastikowe kółeczka zębate które pod wpływem nacisku trzpienia, na dżwingnię naciągającą linke, pstrykają strzelają ale nie naciągają linki,maja straszne luzy
przeczytalem gdzieś że ten silniczek kosztuje ok400pln-o matko
rotfles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 11:38   #8
aro25
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-09-2004
Skąd: Goczałkowice
Model: mondeo
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 2000
Postów: 36
Domyślnie

dzieki za info, czyli zatrzymywanie obrotów na poziomie 1100 obr/min przez około 2 - 3 sek. nie jest normalne ????
Pozdro
__________________
piwo jestdobre piwo pic trzeba kto pije piwo ten idzie do nieba
aro25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2007, 14:11   #9
rotfles
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-07-2007
Skąd: Sosnowiec
Model: mondeo mkII
Silnik: 1,8td
Rocznik: 10/1996
Postów: 12
Domyślnie

jesli jest zimny jest w porzadku,jeśli jest ciepły czyli po np.przejechaniu 10km,zatrzymujesz sie i masz 1100rpm to raczej coś jest nie tak .
ten silniczek ma podnosić obroty przy odpalaniu(ssanie) później gdy silnik jest ciepły juz maja być normalne,u mnie normalne to ok800.dowiedziałem sie że fahcowo nazywa sie on "servo przedkości obrotowej" i nowe kosztuje 430pln :|
rotfles jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2007, 10:28   #10
.darekm
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-07-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 29
Domyślnie

Witam,

ja mam z kolei z silnikiem 1.8TD inny problem- po odpaleniu zimnego są niskie obroty i pracuje nieregularnie, a dodatkowo delikatnie dymi na niebiesko z wydechu. Po rozgrzaniu wszystko ustępuje. Czy ktoś wie w czym tkwi problem? Mam wrażenie jakby na początku chodził na trzech garach aż do rozgrzania. A może ktoś mi podrzuci dobry warsztat od diesli w Wawie?

Pozdrawiam
__________________
Darek
.darekm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.