Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-10-2010, 17:13   #1181
00lukas00
ford::advanced
 
Avatar 00lukas00
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Skąd: Northern Ireland
Model: Mondeo TITANIUM X
Silnik: 2.0 diesel-140 Km
Rocznik: 2007
Postów: 213
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Najprostszym sposobem na sprawdzenie ogrzewania przedniej jak i tylnej szyby jest to moment w którym jest ona zaparowana, wystarczy że włączysz ogrzewanie i para znika, wcale nie musi być minusowych temperatur trzeba tylko trochę pomyśleć !!! ''1olek'' raczej też powinieneś sobie odpuścić skoro nie wiesz że WDS lub IDS to programy servisowe właśnie do tego stworzone żeby móc programować takie rzeczy !!!


Ostatnio edytowane przez 00lukas00 ; 17-10-2010 o 17:19 Powód: dopisek !!!
00lukas00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2010, 19:59   #1182
1olek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar 1olek
 
Zarejestrowany: 29-11-2005
Skąd: Dublin
Model: MKII Ghia / MKIII ZETEC
Silnik: 2.5 V6 / 1.8
Rocznik: 1997 / 2002
Postów: 6,370
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprostszym sposobem na sprawdzenie ogrzewania przedniej jak i tylnej szyby jest to moment w którym jest ona zaparowana, wystarczy że włączysz ogrzewanie i para znika, wcale nie musi być minusowych temperatur trzeba tylko trochę pomyśleć !!!
To pomysl zanim odpowiesz, tu chodzi ze czasami po wymianie na poliftowy licznik w przedliftowym aucie przestaje dzialac ogrzewanie przedniej szyby i tego tyczyla sie moja odpowiedz i mysle ze kolegi ktoremu odpowiadalem tez.

Cytat:
Napisał 00lukas00 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
''1olek'' raczej też powinieneś sobie odpuścić skoro nie wiesz że WDS lub IDS to programy servisowe właśnie do tego stworzone żeby móc programować takie rzeczy !!!
No skoro wydaje Ci sie ze pozjadales wszystkie rozumy i odkryles ameryke w konserwach oraz ze to takie proste to rzycze Ci powodzenia w zmianie softu zegarow MKIII przy uzyciu WDS'a Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli nie zalezy to od wersji zegarów to napewno tak. Problem jest jedynie w stwierdzeniu czy każde zegary to maja i jest to kwetia właczenia opcji, czy jest to tak jak z komputerem.
Musiał bym miec pacjenta tzw golasa zeby podlaczyc sie i sprobowac.
Jest to kwestia aktywowania tej opcji w zegarach, nie trzeba zmieniac softu itp. Kazde zegary to posiadaja trzeba tylko aktywowac ta opcje. Moga to zrobic w ASO swoim komputerem.
__________________
Pomoc tylko na forum ! Nie pros o pomoc przez PW !

Ostatnio edytowane przez 1olek ; 17-10-2010 o 20:03
1olek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 01:22   #1183
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to kwestia aktywowania tej opcji w zegarach, nie trzeba zmieniac softu itp. Kazde zegary to posiadaja trzeba tylko aktywowac ta opcje.
Wszystko co jest programowalne jestem w stanie zrobic w autach do 2006 roku
Cytat:
Napisał 1olek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moga to zrobic w ASO swoim komputerem.
Skoro ASO może to i ja tez moge, dysponuje WDS-em Fordowskim( czyli tym co ASO), obsługuje auta do 2006 roku mniej wiecej.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2010, 07:12   #1184
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Cytat:
Napisał tomik1973 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy mam prosbe dajcie namiary na tego magika z bedzina
Mam gdzieś w domu wizytówkę - nie wiem czy nie szybciej będzie jak przedzwonisz do Czeladzi - podadzą Ci namiary na Będzin (mnie dali właśnie wizytówkę).
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2010, 20:20   #1185
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Mam oczywiście chwilówkę.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2010, 15:30   #1186
janek75
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-11-2009
Skąd: FZ
Model: mondeo MKIII
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 11
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

W Ząbkach jest gościu który wgrywa soft do liczników
janek75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 07:30   #1187
Marcinu83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-05-2010
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 1,8 Pb 110 koni
Rocznik: 2003
Postów: 9
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

A ja mam takie pytanie czy ktoś ma kompa paliwowego i zamontowaną instalacje gazowa, jakie wartości podaje spalania czasowego jak jedziemy na gazie?? bo tak zastanawiam się czy jest sens wgrywać to jeśli jeżdżę na gazie??
Marcinu83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 09:39   #1188
Kaleid
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-09-2010
Skąd: Kielce
Model: Mondeo kombi
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 12
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Cytat:
Napisał janek75 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W Ząbkach jest gościu który wgrywa soft do liczników
O nim słyszałem, nawet tam dzwoniłem. Myślałem, że jest ktoś bliżej moich stron Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kaleid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2010, 07:43   #1189
oslowek
ford::advanced
 
Avatar oslowek
 
Imię: Ondraszek
Zarejestrowany: 03-12-2008
Skąd: Poznań
Model: Mondeo Kombi mk5 ST-Line manual / Fiesta mk7 Platinum X manual
Silnik: 2,0 TDCi DW10F 150KM/180KM / 1,0 Ecoboost 100KM
Rocznik: V 2017 / II 2014
Postów: 204
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Cytat:
Napisał Speedy_xx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam oczywiście chwilówkę.
Czy aby napewno chwilówkę uaktywniają w Bydgoszczy? Rozmawiałem z nimi telefonicznie ale nie wspominali, że chcieliby się podpinać pod komputer samochodu. Wystarczy im sam licznik (mogę go nawet wysłać im a oni odeślą po modyfikacji softu).
Tyle, że wg tego co pisano w tym wątku spalanie chwilowe uaktywania się dopiero w komputerze samochodu a nie w liczniku (w liczniku uaktywnia się podstawowe funkcje kompa paliwowego ale ze spalaniem średnim).
Mylę się?
No i chcą za przysługę 150 PLN :-(

Nie ukrywam jednak, że Bydgoszcz jest zdecydowanie najbliżej Poznania a sam mam potrzebę wgrania do siebie kompa paliwowego.

Pozdrawiam
__________________
Mondeo Kombi mkV ST-Line Euro6 2017 TDCi 150KM/180KM manual 170000km / Fiesta mkVII Platinium X Euro5 2014 Ecoboost 100KM manual 48000km
oslowek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2010, 13:14   #1190
Speedy_xx
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-01-2010
Skąd: WWA
Model: Galax
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 108
Domyślnie Odp: komputer paliwowy dodanie opcji w benzynie i dieslu

Ja pojechałem z samym licznikiem i poprosiłem o wgranie softu z rocznika 2006 lub 2007. Ważne,żeby nie był to soft od auta z automatem (jeżeli Ty go nie masz) bo po podpięciu licznika wczytają się błędy do ECU. Poza zmianą softu w liczniku ,oczywiście musisz też aktywować chwilówkę (ale w liczniku, a nie w ECU). Robi się to tylko WDS'em niestety. Możesz to zrobić w Grudziądzu np.
Speedy_xx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3 , spalanie chwilowe



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.