Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-05-2010, 11:56   #151
johnny5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Legnica
Model: Fiesta
Silnik: 1,1
Rocznik: 1993
Postów: 41
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Ojciec od roku jeździ na Daytonach D320 (205/55/16). Właśnie sprawdziłem, że teraz już zaczynają się ciekawe promocje na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]. Maj to chyba niezły czas na zmianę opon. Ja planuję na czerwiec Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

johnny5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 08:42   #152
sw132y
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-04-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 22
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Witam,

ja dodam tylko od siebie, żebyś zwrócił uwagę na to, aby opony miały rant ochronny... mój alus niestety może to potwierdzić. Kupiłem na ten sezon Bridgestone Turanza ER300 i szczerze je polecam, ale (o ile jest) to jedynie z rantem ochronnym.

pozdrawiam,
Adam
sw132y jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 09:17   #153
juras25
ford::average
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 03-10-2009
Skąd: Wrocław
Model: MONDEO MK3
Silnik: TDCI 2,0 115 KM
Rocznik: 2003
Postów: 131
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał mf2hd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie chcę się wymądrzać, ale jeśli tak zrobisz to ryzykujesz, że "tył" cię kiedyś wyprzedzi i nie opanujesz swojego ścigacza. Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale LEPSZE OPONY ZAWSZE NA TYLNIĄ OŚ !!.
Prawdę piszesz.
W przypadku wymiany dwóch opon zalecane jest założenie nowych lub mniej zużytych opon na oś tylną. ...
juras25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 15:22   #154
Jack001
ford::average
 
Avatar Jack001
 
Zarejestrowany: 22-08-2008
Skąd: pomorskie
Model: Mondeo MK3 kombi
Silnik: 2.0 benz. automat
Rocznik: 2001
Postów: 141
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Też tak sądziłem. Jednak swego czasu oglądałem program w TVN Turbo, tego gościa co to uczy ..., i dowiedziałem się że jednak nowych opon nie zakłada się na oś tylną lecz wręcz odwrotnie, nowe opony zakłada się na oś przednią. A to dlatego, że gdyby przypadkiem samochód wpadł w poślizg to przód go wyprowadzi.
Jack001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 16:30   #155
Tjara
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Skąd: Białystok/Szwecja
Model: Mondeo Ghia/Mondeo ST220/ Mondeo MKIV Wszystkie kombi
Silnik: 2,5 benzynka V6/3,0 220KM/ 2,5T
Rocznik: 2004/2007/2009
Postów: 175
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał Jack001 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też tak sądziłem. Jednak swego czasu oglądałem program w TVN Turbo, tego gościa co to uczy ..., i dowiedziałem się że jednak nowych opon nie zakłada się na oś tylną lecz wręcz odwrotnie, nowe opony zakłada się na oś przednią. A to dlatego, że gdyby przypadkiem samochód wpadł w poślizg to przód go wyprowadzi.
I tu dochodzimy do sedna. Najlepiej mieć dobre oponki i z przodu i z tyłu. Nie wyobrażam sobie żebym miał zakładać łysole na którekolwiek koło, albo jakąś chińszczyznę.
Tjara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 20:31   #156
mati_mat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-12-2008
Model: MONDEO
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 23
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Dzięki za odpowiedź z tymi ROTATION. Jutro sobie sprawdzę dokładnie z tą strzałką ponieważ nie zauważyłem tam żadnej oprócz napisu. Na pewno jest jednak coś nie tak. Jak pisałem wcześniej np opona poszła z lewego przodu na prawy tył z odwrotnym bieżnikiem więc na pewno teraz się kręci w drugą stronę. Zostaje mi rozwiąznie, że w którymś zakładzie to partacze i pojęcie o oponach mają takie jak i ja. Czyli żadne!
mati_mat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2010, 13:11   #157
johnny5
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-05-2010
Skąd: Legnica
Model: Fiesta
Silnik: 1,1
Rocznik: 1993
Postów: 41
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał AdamGaL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ja mam u siebie w rozmiarze 225/40R18
Takie giganty w Mondeo 115 KM? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szacun...

Co do porządnych opon to mogę spokojnie polecić Pirelli P7. Kumpel śmiga na nich Focusem ST i komfort pracy przy dużych prędkościach jest naprawdę duży.
johnny5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 13:00   #158
Karol2
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 12-09-2008
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1.6 EcoBoost 160KM
Rocznik: 2013
Postów: 67
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Witam,
W lutym kupiłem Continental Premium Contact 2 205/55/R16 91V i założyłem miesiąc temu.
Jeżeli chodzi o jazdę w zakrętach to nie miałem opon, które równie dobrze by się sprawowały! Jedyny mankament, do którego trzeba się przyzwyczaić to jazda w koleinach. Trzeba mocno trzymać kierownicę. Ale to i tak nie może przyćmić wrażeń ogólnego prowadzenia i jazdy w zakrętach. Ja POLECAM.
Karol2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 21:40   #159
Borron
ford::beginner
 
Avatar Borron
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 30-08-2007
Skąd: W-wa
Model: Mondeo
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1995
Postów: 38
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Witam, ja po ostatniej trasie ( blisko 800km w deszczu ) z czystym sumieniem mogę polecić Uniroyal RainExpert. W ostatnio panujacych warunkach opony spisuja sie znakomicie.

Pzdr
Borron jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2010, 22:22   #160
padi77
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo (mk2)
Silnik: 2.0 16V Zetec
Rocznik: 2000r
Postów: 247
Domyślnie Odp: Opony letnie. CO POLECACIE ?

Cytat:
Napisał Karol2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
W lutym kupiłem Continental Premium Contact 2 205/55/R16 91V i założyłem miesiąc temu.
Jeżeli chodzi o jazdę w zakrętach to nie miałem opon, które równie dobrze by się sprawowały! Jedyny mankament, do którego trzeba się przyzwyczaić to jazda w koleinach. Trzeba mocno trzymać kierownicę. Ale to i tak nie może przyćmić wrażeń ogólnego prowadzenia i jazdy w zakrętach. Ja POLECAM.
Ja też tak owe posiadam i jestem bardzo zadowolony. Chodzi mi tylko o to że te Twoje wrażenia z jazdy po koleinach raczej wynikają z szerokości opony a nie z rodzajuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
padi77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.