Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2007, 08:13   #1
Mark27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Postów: 7
Domyślnie Prośba o wycene (kupno Focusa)

Witam,

Mogę kupić Focusa 1,6, 2002r, 5 drzwiowy, przebieg 130 tyś km, wersja comfort (ta z podgrzewana przednią szybą). Pierwszy właściciel, serwisowany w ASO (jest dokumentacja) - widać , że samochód zadbany. Z forum wyczytałem, że trzeba sprawdzić czy nie rdzewieje + to co normalnie przy kupnie. Gość chce za samochód 22 tyś zł.
I teraz wady:
- biały kolor
- radio oryginalne .... kaseciak
- sprzęgło łapie na samej górze i ciężko chodzi
To tyle organoleptycznie, dojdzie pewnie jeszcze coś ze stacji diagnostycznej. Wg eurotaxu cena takiego focusa to ok. 21 tys zł. Ile byście negocjowali (odjęli szczególnie za ten biały kolor ;-), po ile chodzą takie Focusy ?
pozdrawiam

p.s. (Na allegro, otomoto są takie rozrzuty cenowe. że każda cana byłaby dobra ;-)

Mark27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 08:44   #2
m@rtini
 
Postów: n/a
Domyślnie

Witaj,

2002 130 tys km - to nie mało...

Sam mam 2001 - 150 tys km (odkupiłem przy 142 tys). I gdyby nie fakt że kupiłem auto, które sam użytkowałem to bym chyba takiej opcji nie wybrał. A już na pewno nie za 22 tys.

Wg mnie lepiej poszukać foki z mniejszym przebiegiem - 2002 rok - ok 100 tys km

Przy okazji sprawdź co tam ASO Forda z nim robiło (rozrząd, wahaczem, łożyska).
Jak tego nie wymieniono to zrobisz pewno to ty....
Sprzedający mógł tylko podstawowe przeglądy robić a nic nie wymieniać (tak się zdarza).
A w książce serwisowej są tylko pieczątki - poproś o faktury.

I na bank sprawdź luz na wale korbowym ....
Rdze na rancie tylnej klapy.
Rdze na rantach drzwi
Wyjmij zaślepkę od haka holowniczego (przedni zderzak) i tam sprawdź rdze lub ślady częstego wkręcania haka :-)


Biały nie jest taki najgorszy :-) Ale to kwestia gustu, a gustach się nie dyskutuje.
Pozdrawiam,
m@rtini
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 09:45   #3
KleXon
ford::average
 
Zarejestrowany: 29-07-2007
Skąd: Częstochowa
Postów: 136
Domyślnie

Powiem Ci tak:

mam Focusa 2002 rok, przebieg 93 tys. wersja comfort (halogeny przeciw mglowe, klima manualna, zderzaki i lusterka w kolorze nadwozia, radio 5000 RDS-EON + sterowanie przy kierownicy, podgrzewane lusterka i el. szyby przednie) dodam ze jest to kombi z silnikiem 1,8 TDDi 90 km i wycenili mi go na 26 tys.

wiec 22 tys to wydaje mi sie ze duzo, moj ma mniejszy przebieg i do tego diesel i tylko 4 tys drozszy?
__________________
Focus 1.8 TDDi 2002 rok
jak narazie niezawodny - odpukac
KleXon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 10:19   #4
Mark27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Postów: 7
Domyślnie

22 tys to cena wywoławcza, więcej jak 19,5 tyś nie dam. No zmartwił mnie kolega tym sprawdzeniem luzu na wale korbowym. To jakaś przypadłość silników zetec?
Obawiam się w Fordzie jednej rzeczy. Do tej pory jeździłem samochodami japońskimi/koreańskimi i przy normalnym dbaniu o samochód - wymianie filtrów, oleju, klocków itp. - po prostu nic się nie działo. Tutaj mam obawy, ze nawet dbając o samochód będzie się sypał (trafie losowo akurat na taki model). Jakoś bardziej wierzę dalekowschodniej myśli technicznej ;-) Z drugiej strony Focusy mi się podobają, że jestem skłonny zaryzykować ;-)
Mark27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 15:32   #5
Rokko30
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-04-2007
Skąd: DG
Postów: 29
Domyślnie

Ja za swoją foczkę z 1999 w lutym r dałem 18 tyś zł z przebiegiem 130 tyś tylko że jest wyposażona jeszcze w sekwencje gazu LPG i nie ma klimy. Cena wywoławcza była 20 tyś zł ale te 2 tyś udało mi się zbić, także jak kupisz ją za ok 20 tyś zł to myślę że będzie niezła cena, tylko ten kolor biały, Ja bym ostro licytował się ze względu na ten kolor, białych samochodów mało kto chce kupić i tak łatwo nie sprzeda się takie autko :fcp1
Rokko30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2007, 23:32   #6
Mark27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Postów: 7
Domyślnie

Kolor jak kolor, ale ze Ford pod koniec 2002 roku w wersji comfort dawał radio kaseciak tego nie potrafię zrozumieć. Obawiam się, ze jest w tym samochodzie więcej takich "haków".
Mark27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2007, 09:38   #7
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

Cytat:
Napisał m@rtini
Przy okazji sprawdź co tam ASO Forda z nim robiło (rozrząd, wahaczem, łożyska).
m@rtini
Jeśli samochód ma oryginalny przebieg to zgodnie z planem serwisowym wymiana rozrządu po 150kkm. Wymiana wahaczy jest bardzo kosztowna więc w rachubę wchodziłaby tylko regeneracja, a tej w ASO nie wykonują. Ja w swojej przy przebiegu ponad 200 kkm nic z tylnym zawieszeniem nie robiłem tak samo nie wymieniałem nic jeśli chodzi o zawieszenie przód. Miałem też 1,6 benz.

Jeśli chodzi o kolor to pamiętaj, że każdy samochód trzeba kiedyś sprzedać a biały, a biały sprzedaje się najtrudniej i ciężko uzyskać za niego odpowiedną cenę.

Sugeruję Tobie odpuszczenie i szukanie dalej. Za tę cenę i w tym kolorze zdecydownie nie warto. Szukaj z przebiegami udokumentowanymi do 100kkm. Nawet jeśli miałbyś coś dopłacić.
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2007, 10:31   #8
m@rtini
 
Postów: n/a
Domyślnie

Nie wiem, może się nie znam...

U mnie po 140 tys km wymieniono pasek i napinacz rozrządu.
Wahacze też były wymieniane i to bodajże po 120 tys.
Do tego łożyska kół tylnych, łączniki stabilizatora i wiele innych rzeczy.

Faktem jest że przy 140 tys był to ostatni przegląd gdzie właścicielem była firma.
Na szczęście nikt tam nie oszczędzał na autach i to co serwis zgłaszał było potem robione.
Dlatego też potem odkupiłem to auto...

W przypadku przeglądów ważne jest posiadanie faktur a nie tylko samych stempli w książce serwisowej.

I jeszcze kolejna ważna rzecz.
Gwarancja na perforację. Jak nie ma, to właściciel zaniedbał przeglądy nadwozia, albo wykonywał naprawy poza ASO (ford łatwo to sprawdza pomiarem grubości lakieru).

Ja mam :-)
I tak np. wymienili mi:
- pokrywę bagażnika (nagminna przypadłość focusów 1 do wersji liftingowanej - rdzewieje rant pokrywy)
- 2 razy robili drzwi (trzeciego już nie będzie - obiecana wymiana na nowe)

Gwarancja na blachę to 12 lat więc przez ten czas można sporo powymieniać :-)

Pozdrawiam,
m@rtini
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2007, 18:11   #9
Mark27
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-08-2007
Postów: 7
Domyślnie

No i nie kupiłem. Opinia serwisu - w dobrym stanie, jednak sprzedawca chciał minimalnie zjechać z ceny. Dzięki za rady, teraz kupnem samochodu wstrzymam się do wiosny.
Mark27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2007, 18:21   #10
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mark27
No i nie kupiłem.
Mądra decyzja. :fcp18
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.