Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-05-2017, 17:10   #1
Tyler04
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Witam wszystkich,
Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim Focusem, 2006 r. 1.8 TDCI.
Otóż, gdy silnik się rozgrzeje, w kabinie czuć silne wibracje pochodzące od strony silnika, ale tylko na biegu jałowym - w czasie jazdy jest ok. Jest to dość dokuczliwe, gdyż, przenoszą się one m.in. na fotel. Dodam, że najczęściej zjawisko występuje, gdy za oknem jest ciepło, lub gdy samochód jedzie przez dłuższy czas, np. na bramkach na autostradzie. Obroty nie falują.
Kilka miesięcy temu miałem podobnie, do wymiany było koło dwumasowe - fakt, było do wymiany, ale nie jestem pewien czy to ono było odpowiedzialne ze drgania. Objawy co prawda ustąpiły na jakieś 3 tys. km, ale teraz znów wróciły. Mechanik twierdzi, że to któryś z wtryskiwaczy się zacina. Polecił zalać oczyszczacz Liqui Moly na końcówkę baku, ale to nie pomogło. Wstrzymuję się jeszcze z oddaniem go na warsztat, bo zastanawiam się, czy nie skorzystać z usług innego.
Dodam, że w ciągu ostatniego tygodnia trzy razy miałem następującą sytuację - silnik jest rozgrzany po jeździe, chcę ruszyć z jedynki i nagle chwila przydławienia, czerwona kontrolka usterki silnika i tryb awaryjny, wyłączam i włączam silnik - jest ok. Jedyne błędy które wywala to P0489 i P0490 - związane z napięciem EGR, ale lubił je wywalać już dużo wcześniej, nie mam jednak pojęcia, czy takie objawy pasują do zaworu EGR, czy może faktycznie bardziej prawdopodobne są wtryskiwacze.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Tutaj link do filmików z drganiami, z zewnątrz i wewnątrz auta - na żywo jednak brzmi to dużo "efektowniej".
Miał ktoś podobne objawy?

Tyler04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2017, 21:28   #2
Aussie
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 06-03-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Cześć,

Mam to samo, tylko zdecydowanie mocniej odczuwalne. Foka MKII 2006r 1.8TDCi przebieg 240kkm, jeżdżę nim od 2007r., czyli 95% przebiegu auta. Przy przebiegu 180kkm zrobiony rozrząd, przy 200kkm sprzęgło+dwumasa. Przy ok 120-130kkm regenerowane były wtryski. Od kilkunastu miesięcy sytuacja jest następująca: odpalam samochód, nie ma znaczenia czy zimno, czy ciepło na zewnątrz, jadę w ruchu miejskim 10-15 min - jest OK. Po tym czasie, przy dojeżdżaniu/toczeniu się np do świateł i wrzuceniu na luz też OK, po czym po chwili po zatrzymaniu na tym samym luzie silnik wpada w mocne drgania, obroty skaczą pomiędzy 800 a 1100, samochodem telepie tak, że niezorientowani pasażerowie spoglądają na mnie, czy wszystko OK... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ruszam spod świateł, silnik pracuje idealnie - aż do następnego zatrzymania na luzie. Po wciśnięciu sprzęgła sytuacja wiele się nie zmienia. Ciekawostka - co parę tygodni mam kilkudniową - kilkutygodniową przerwę w tej zabawie i auto zachowuje się normalnie, po czym pewnego dnia sytuacja znów się powtarza. Paliwo tankowane od lat na Shell/Lukoil/BP. Paru mechaników oglądało tę bestię i żaden nie miał jakiegoś sensownego pomysłu. Na kompie nie wychodzą żadne błędy. Zacząłem się godzić z myślą, że dotrzemy chyba z tym nierozwiązanym problemem do foczej emerytury...
Pozdrawiam,
Aussie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-06-2017, 13:04   #3
Tyler04
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał Aussie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć,

Mam to samo, tylko zdecydowanie mocniej odczuwalne. Foka MKII 2006r 1.8TDCi przebieg 240kkm, jeżdżę nim od 2007r., czyli 95% przebiegu auta. Przy przebiegu 180kkm zrobiony rozrząd, przy 200kkm sprzęgło+dwumasa. Przy ok 120-130kkm regenerowane były wtryski. Od kilkunastu miesięcy sytuacja jest następująca: odpalam samochód, nie ma znaczenia czy zimno, czy ciepło na zewnątrz, jadę w ruchu miejskim 10-15 min - jest OK. Po tym czasie, przy dojeżdżaniu/toczeniu się np do świateł i wrzuceniu na luz też OK, po czym po chwili po zatrzymaniu na tym samym luzie silnik wpada w mocne drgania, obroty skaczą pomiędzy 800 a 1100, samochodem telepie tak, że niezorientowani pasażerowie spoglądają na mnie, czy wszystko OK... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ruszam spod świateł, silnik pracuje idealnie - aż do następnego zatrzymania na luzie. Po wciśnięciu sprzęgła sytuacja wiele się nie zmienia. Ciekawostka - co parę tygodni mam kilkudniową - kilkutygodniową przerwę w tej zabawie i auto zachowuje się normalnie, po czym pewnego dnia sytuacja znów się powtarza. Paliwo tankowane od lat na Shell/Lukoil/BP. Paru mechaników oglądało tę bestię i żaden nie miał jakiegoś sensownego pomysłu. Na kompie nie wychodzą żadne błędy. Zacząłem się godzić z myślą, że dotrzemy chyba z tym nierozwiązanym problemem do foczej emerytury...
Pozdrawiam,
Dzięki za odpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Musi się to jakoś dać rozwiązać.
Z aktualnych informacji - auto spędziło ponad tydzień w diesel serwisie, sprawdzane były wtryskiwacze, ale okazało się, że są w porządku. Kolejne próby szukania rozwiązania przez fachowców zakończyły się niepowodzeniem i się poddali. Polecili, żebym udał się do kogoś od elektroniki, może więc stoi za tym sterownik silnika?
Tyler04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 08:28   #4
adamek2402
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-01-2014
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Ja mam identycznie Focus 1.8tdci 2008 95 k Mil (ok 150000 km). Za miesiac wymieniam dwumase bo podejrzewam ze to to jest. Myslicie ze to moze byc wina dwumas? Tyler napisal ze po wymianie uspokoilo sie na jakies 3 tys km. a Aussie przejechal na swojej 40k. Myslicie ze tak szybko by siadaly dwumasy w tych silnikach?

Ja juz czesci zamowilem wiec raczej wymienie ja na 100% jak sie poprawi dam znac.
adamek2402 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 08:57   #5
Tyler04
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Z tego co wiem to dwumasy to bolączki tych silników - nie wykluczam, że trafiłem na jakąś trefną (aczkolwiek to oryginał Sachsa).
Póki co zarowno jeden mechanik, jak i goście z diesel serwisu stwierdzili, że dwumasa zachowuje się inaczej. Przy pierwszej wizycie w serwisie, jeszcze przed sprawdzeniem wtryskiwaczy, gościu odpiął na chwilę czujnik temperatury paliwa, i silnik zaczął pracować w miarę normalnie (z minimalnymi już tylko drganiami), sądzę, że pewnie dlatego że dostał większą dawkę. Zanim więc kolejny raz będę zmuszony oddać samochód w celu grzebania przy dwumasie wolałbym wykluczyć kwestie związane z elektroniką.
Tyler04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 10:02   #6
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

W tych autach elektronika potrafi być wnerwiajaca. U siebie miałem taki problem. Auto po przekroczeniu 3 tysiące na 3 biegu wywalało usterkę silnika i kontrolkę ESP. W kompie błędy były coś z doladowaniem i ciśnieniem. Problem rozwiązał elektryk czyszcząc kostki i skrzynkę bezpieczników sprejem typu contact. Błąd się więcej nie pojawił a wcześniej były też błędy typu u1900 jakaś komunikacja na szynie can

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-06-2017, 16:43   #7
adamek2402
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 07-01-2014
Model: Focus
Silnik: 1.8tdci
Rocznik: 2008
Postów: 11
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Na glownej jest temat "Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?" tam ktos opisuje identyczne objawy do naszych i jak je naprawic. Pisze o mocowaniu silnika i skrzyni ktore jest juz wytluczone. Ponoc po wymianie wszystkie usterki ustapily a koszt samej gumy to okolo 75zl.
A jak wasze mocowania silnikow? da sie to jakos sprawdzic w domu bez kanalu?
CHyba kupie ta gume w slepo i wymienie bo wydac 75zl jest o wiele latwiej niz 1500zl na dwumase.
adamek2402 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2017, 19:07   #8
Tyler04
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Cytat:
Napisał adamek2402 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na glownej jest temat "Metaliczne stuki przy odpalaniu i gaszeniu silnika. Dwumasa czy może coś innego?" tam ktos opisuje identyczne objawy do naszych i jak je naprawic. Pisze o mocowaniu silnika i skrzyni ktore jest juz wytluczone. Ponoc po wymianie wszystkie usterki ustapily a koszt samej gumy to okolo 75zl.
A jak wasze mocowania silnikow? da sie to jakos sprawdzic w domu bez kanalu?
CHyba kupie ta gume w slepo i wymienie bo wydac 75zl jest o wiele latwiej niz 1500zl na dwumase.
Kolego nie mieszaj dwóch wątków Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tamte objawy to zupełnie inna bajka niż to co napisałem w pierwszym poście
Tyler04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2017, 18:31   #9
Tyler04
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-05-2017
Model: Ford Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Witam ponownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jestem już ponad tydzień po wizycie u mechanika i mogę chyba już stwierdzić, co było przyczyną opisywanych problemów.
Otóż należało zaktualizować sterownik w PCM, odpowiedzialny za, i tu cytat z wydruku - "Stabilność biegu jałowego rozgrzanego silnika". Gdyby kogoś zainteresowało, nazwa pliku - 63ID2F5MH42.
Mechanik wytłumaczył mi to tak, że Ford programował PCM nie zważając na zużycie podzespołów, innymi słowy, sterował silnikiem tak, jakby był on zupełnie nowy. Podobno było to bardzo powszechne zjawisko w silnikach benzynowych i możliwe, że była przeprowadzana z tego tytułu jakaś akcja serwisowa. W każdym razie mój Focus domagał się aktualizacji.
Pozdrawiam
Tyler04 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-07-2017, 05:56   #10
Harisonl
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 14-08-2013
Model: Focus MK2 FL
Silnik: TDCi 1.8
Rocznik: 2010
Postów: 464
Domyślnie Odp: Mocne drgania na biegu jałowym - 1.8 TDCI

Przyznam że bardzo ciekawy przypadek.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
Harisonl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.