Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-08-2007, 22:05   #1
ansi
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2006
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD
Rocznik: 1996
Postów: 93
Domyślnie Zabkowanie opon

Witam,

Od jakiegos czasu cos buczy mi w tylnym kole, myslalem, ze moze lozysko pada ale jest to raczej dudnienie niz charakterystyczne wycie lozyska.
Pojechalem dzisiaj do serwisu opon aby wywazyc kola i okazalo sie, ze mam "wyzabkowana opone" :fcp8 Fachowiec poradzil przelozenie jej na feldze (bo to taka Potenza zwykla, niekierunkowa).
Troche lepiej ale nie do konca :-(
Co moze byc tego przyczyna??? Wymienialem niedawno amortyzatory tylne i tulejki wahacza wzdluznego. Co jeszcze powinienen sprawdzic?

Pozdrawiam
A.

ansi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2007, 05:50   #2
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie

Może być felga. Załóż na to koło zapas
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2007, 05:43   #3
JAB02
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 23-05-2007
Skąd: Koszalin
Postów: 234
Domyślnie

Ansi, ale opony mogło wyząbkować przed naprawą. Proces ząbkowania to nie jeden dzień. Chociaż przy walniętych amorkach dzieje się to bardzo szybko.
Według niektórych znawców tematu (czyt. oponiarzy) ząbkowanie występuje również w przypadku częstej jazdy solo.
Ja w swojej poprzedniej foczce też tak miałem. Wszystko było ok a ząbki na oponie wystąpiły (opona kierunkowa). Ocena fachowców częsta jazda solo (i to była prawda proporcje solo 75-85 %). Spotkałem się z taką opinią również kiedyś w prasie fachowej. Na razie nic nie wymieniaj. Głośniej radio i staraj się przyzwyczić.
JAB02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2007, 07:14   #4
mf9
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 04-10-2006
Skąd: Nowy Sącz
Model: mondeo
Silnik: 1.6
Rocznik: 1995
Postów: 176
Domyślnie

Z tego co czytałem, ząbkowanie opon występuje bardzo często w autach z wielowachaczowym zawieszeniem, taki to już ich urok. Niektóre opony są bardziej podatne na ząbkowanie od innych, więc może się okazać, że to nie tyle winne jest zawieszenie, co właśnie opony.
mf9 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.