Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-04-2010, 10:37   #11
kluczes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: benzyna+LPG 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

Wczoraj probowalem, ale poziom plynu w pewnym momencie tak skoczyl ze zanim zdazylem zakrecic to mi wyrzucilo chyba z litr plynu. Ale bede jeszcze probowal. Jak sie uda to pomierze tez rezystancje na czujniku.

kluczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 10:47   #12
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

Cytat:
Napisał kluczes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wczoraj probowalem, ale poziom plynu w pewnym momencie tak skoczyl ze zanim zdazylem zakrecic to mi wyrzucilo chyba z litr plynu. Ale bede jeszcze probowal. Jak sie uda to pomierze tez rezystancje na czujniku.
Dlatego najlepiej robic w dwie osoby. Jedna podnosi obroty, druga zakreca w odpowiednim momencie. CHodzi o stworzenie podcisnienia w zbiorniku.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2010, 20:58   #13
kluczes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: benzyna+LPG 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

Tym razem bylo w 2 osoby i oto co wyszlo. Manewr odpowietrzania (czyli przygazowanie i zakrecenie zakretki jak plyn podchodzi pod korek) powtorzylem kilkakrotnie (3-4 razy). Potem w trase. Po odpowietrzaniu na postoju mialem ok. 100st. a jak ruszylem to chwile sie trzymalo w tych okolicach i potem zaczelo spadac. Sytuacja wygladala coraz fajniej i to do tego stopnia ze jak sie rozpedzilem do 150km/h i tak chwile jechalem to temp. mialem caly czas 91st.!
Niestety moja radosc nie trwala dlugo. Zatrzymalem sie na swiatlach na skrzyzowaiu zeby zawrocic i jak po ruszeniu zaczalem przyspieszac to wszystko bylo juz po staremu, tzn. temp zaczela rosnac i nie zatrzymala sie na 100st. tylko poszla oczywiscie wyzej. Jak wrocilem do domu to powtorzylem manewr odpowietrzania i znowu w ta sama trase. I znowu identycznie! Najpierw sie rozpedzilem i bylo ok, a potem od tego samego skrzyzowania na ktorym zawracalem problem wysokiej temp. sie powtorzyl. Nie wiem juz co myslec. Z tego wszystkiego zdecydowalem ze jutro kupie korek do zbiorniczka nowy bo moze uklad sie odpowietrza prawidlowo ale potem przez uszkodzony(?) zawor w korku sie nie odpowietrza podczas normalnej pracy. Mam tylko dziwne wrazenie ze to nie pomoze;( Nastepny w kolejnosci bedzie pewnie czujnik temp...
kluczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2010, 23:29   #14
kluczes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: benzyna+LPG 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

Wymienilem korek od zbiornika z plynem chlodzacym i nicGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz czas na czujnik...
kluczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 00:17   #15
rejmont
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-01-2007
Skąd: z kraju
Model: Ford Focus
Silnik: 1,6 benz
Rocznik: 2000
Postów: 114
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

Cytat:
Napisał kluczes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tym razem bylo w 2 osoby i oto co wyszlo. Manewr odpowietrzania (czyli przygazowanie i zakrecenie zakretki jak plyn podchodzi pod korek) powtorzylem kilkakrotnie (3-4 razy). Potem w trase. Po odpowietrzaniu na postoju mialem ok. 100st. a jak ruszylem to chwile sie trzymalo w tych okolicach i potem zaczelo spadac. Sytuacja wygladala coraz fajniej i to do tego stopnia ze jak sie rozpedzilem do 150km/h i tak chwile jechalem to temp. mialem caly czas 91st.!
Niestety moja radosc nie trwala dlugo. Zatrzymalem sie na swiatlach na skrzyzowaiu zeby zawrocic i jak po ruszeniu zaczalem przyspieszac to wszystko bylo juz po staremu, tzn. temp zaczela rosnac i nie zatrzymala sie na 100st. tylko poszla oczywiscie wyzej. Jak wrocilem do domu to powtorzylem manewr odpowietrzania i znowu w ta sama trase. I znowu identycznie! Najpierw sie rozpedzilem i bylo ok, a potem od tego samego skrzyzowania na ktorym zawracalem problem wysokiej temp. sie powtorzyl. Nie wiem juz co myslec. Z tego wszystkiego zdecydowalem ze jutro kupie korek do zbiorniczka nowy bo moze uklad sie odpowietrza prawidlowo ale potem przez uszkodzony(?) zawor w korku sie nie odpowietrza podczas normalnej pracy. Mam tylko dziwne wrazenie ze to nie pomoze;( Nastepny w kolejnosci bedzie pewnie czujnik temp...
Miałem dokładnie ten sam objaw u siebie, do pewnego momentu dobrze, potem temp spadała i jak zaczęła znowu rosnąć to już była kicha. Ja próbowałem wymieniać płyn na podciśnieniu i też było to samo. Wymieniłem czujnik i jest OK.
__________________
"Życie jest jak pudełko czekoladek - nigdy nie wiadomo na co się trafi..."
rejmont jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 10:30   #16
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

U nas pomoc drogowa ma czujnik temperatury na podczerwien i wiedza dokladnie jakia jest temperatura a jakie sa wskazania. Rozmawialem z jednym z nich kiedys i w prawie polowie przypadkow wskaznik przeklamuje i to mocno. Kolega ostatnio mial z tym problem w Saabie. Auto sie przegrzewalo...do czasu wylaczenia akumulatora. Teraz juz dziala poprawnie.
Ostatnio doszedlem, ze po odlaczeniu czujnika temperatury w Fordzie, komputer i tak sam siebie oklamie i bedzie podnosil temperature jakby byl czujnik. Ja mialem problem z pracujacymi ciagle wentylatorami i jak sie okazalo mimo, ze jest tylko jeden czujnik temperatury na silniku to i wskaznik na desce i temperatura w trybie serwisowym dzialaly normalnie nawet jak go odlaczalem. Po podlaczeniu nowego czujnika wszystko wrocilo do normy. W starym byl urwany kabel, ale sama otulina sie trzymala.
Slyszalem tez kilka razy o tym, ze serwis kilku ludziom wgrywal nowe oprogramowanie do 1.6 bo podobno komputer czasami potrafil czytac bzdury z czujnika. Niestety robiono to najczesciej razem z wymiana plynu, termostatu i czujnika wiec nie wiem czy akurat samo oprogramowanie pomoglo.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2010, 22:10   #17
kluczes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: benzyna+LPG 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

Jestem po wymianie czujnika i tez lipaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Samochod zachowuje sie identycznie tak jak przedtem - zadnej roznicy. Nawet jest dokladnie taki sam efekt w trybie serwisowym czyli temp ze 108st. zmienia sie od razu na 114st. i potem rowniez skokowo na 120st. Koles z warsztatu powiedzial ze jak wymiana czujnika nie pomoze to zebym podjechal do nich to mi da namiar na jakiegos dobrego elektryka bo jego zdaniem cos jest nie tak z instalacja i przez to komputer dostaje zle wskazania. Mnie troche kusi zeby odlaczyc akumulator zeby sie komputer zresetowal i zobaczyc co sie stanie ale nie mam kodu do radia (poprzedni wlasciciel mi nie przekazal) i go nie uruchomie po tej akcji;-)
kluczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2010, 22:33   #18
kluczes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: benzyna+LPG 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

Jednak nie elektornika. Bylem w warsztacie i gosc normalnie zmierzyl temp. termometrem i wyszlo ze komp jednak dobrze pokazuje. Wiec sie na prawde grzejeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Moze faktycznie jednak zapowietrzony, tylko jak go odpowietrzyc...
kluczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2010, 20:07   #19
czarki82
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-05-2010
Model: ford focus
Silnik: 1.8 benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

mi czujnik pokazuje normalną temp. czyli w polowie skali. Nie swieca sie zadne kontrolki. Plyn w normie a po 10 km jazdy wlaczaja sie wentylatory. CO siedzieje?
czarki82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2010, 22:48   #20
kluczes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-04-2010
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: benzyna+LPG 1.6 16V
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: Wysoka temp. plynu chlodzacego

Problem rozwiazany (mam nadzieje). Jednak wina byla po stronie elektorniki. Pojechalem do kolejnego warsztatu (chyba juz czwartego albo piatego z kolei) ktory polecil mi wujek i tam jak koles uslyszal co mu opowiadam i co bylo juz wymieniane powedzial ze musi sie podpiac z kompem i pojezdzic troche. Tu juz wzbudzil moje zaufanie bo poprzednikom nie chcialo sie wyjezdzac z garazu nawet tylko robili testy "na miejscu". Koles mi powiedzial ze jezdzil z pol dnia i w koncu cos tam znalazl ale nie chcial powiedziec co tylko ze wina po stronie elektroniki. Powiedzial ze daje gwarancje na to co zrobil i ze jak by mi przestalo dzialac to mam przyjechac i mi kase zwroci. Po takim tekscie z jego strony pomyslalem ze chyba jest pewny tego co mowi ;-)
W kazdym razie przejechalem dzisiaj z 50km na trasie i na razie jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego wszystkiego szkoda tylko ze gosc pomimo ze rozwiazal moje problemy to dla osob ktore czytaja ten wątek i sie przebily do konca nie doczekaly sie jasnego rozwiazania, wiec w sumie nie pomoglem wiele. W kazdym razie dzieki wszystkim za pomocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kluczes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.