Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2015, 17:23   #1
Lichy
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-01-2010
Skąd: Kielce
Model: Mondeo Mk III Ghia. Mondeo Mk4 Trend
Silnik: 2,0 TDCI 115// 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2004/ 2014
Postów: 5
Domyślnie rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji

Witam.
Mój problem jest następujący:
Odstawiłem moje autko do mechanika z wyciekiem z pompy CR. Po kilku dniach dostałem informację, że coś tam spadło z blokady przy montażu pompy i muszą dostać się do rozrządu i go ponownie ustawić. Ok. naprawa się przeciągnęła o kila dni.Po tygodniu tel. auto do odbioru tuż przed zamknięciem warsztatu.
Odebrałem, ale tak jakoś dziwnie pracowało i nagle zapaliła się kontrolka ładowania. dwa dni później pojechałem do innego mechanika okazało się, że spalony jest wirnik i regulator napięcia.Zacisnąłem zęby i zapłacilem za naprawę, ale okazało się, że auto nie chce odpalić i kręci jakby bez kompresji. Zaprowadziłem ponownie do tego co wyjmował pompę i tu lipa, brak diagnozy od dwóch dni. Dodam, że przed pierwszą naprawą auto było w stanie idealnym, poza tym nieszczęsnym wyciekiem, ale paliło i jeździło wspaniale.
Może ktoś pomoże? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 21:42   #2
peterpz
ford::professional
 
Avatar peterpz
 
Zarejestrowany: 31-07-2006
Skąd: Warszawa
Model: [MK4] Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM)
Rocznik: 2012
Postów: 1,056
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji

Ja bym na Twoim miejscu 10 razy zastanowił się przed ponownym oddaniem auta do pierwszego partacza. Strzelam, że źle złożyli rozrząd ale i tak to nie tłumaczy problemów z alternatorem. My tutaj możemy tylko wróżyć z fusów, trzeba auto oddać do fachowca.

CR jest bardzo wrażliwym układem i trzeba umieć go naprawiać, np. odpowietrzać. Już samym nieprawidłowym odpowietrzaniem można wiele złego mu zrobić.
__________________
Aktualnie: Mondeo MK4 Liftback, 2012, 2.0TDCi (140KM -> 163KM -> 188KM / 402 NM) oraz Fiesta MK7 5D, 2015, 1.0 80KM
W rodzinie również: Mondeo MK3 HB, 2004r, 2.0TDCi; Mondeo MK2 HB, 1999r, 1.8TD
peterpz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 06:39   #3
Lichy
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-01-2010
Skąd: Kielce
Model: Mondeo Mk III Ghia. Mondeo Mk4 Trend
Silnik: 2,0 TDCI 115// 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2004/ 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji

Byłem u dwóch innych mechaników, ale nie chcieli się podjąć naprawy po kimś innym i odsyłali mnie do tego który spitolił jako pierwszy.
Dowiedziałem się tylko, że przy jakiejkolwiek ingerencji w rozrząd, Autodata mówi o wymianie przynajmniej łańcucha i napinacza.
Chyba pozostaje tylko ocena przez niezależnego rzeczoznawcę i sąd.
Lichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 07:06   #4
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji

Cytat:
Napisał Lichy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
coś tam spadło z blokady przy montażu pompy i muszą dostać się do rozrządu i go ponownie ustawić.
Blokady zakłada się żeby nie przestawić rozrządu. Jeśli blokada spadła, to ustawili rozrżąd na "oko" z zastosowaniem wzoru Pi x drzwi, tym sposobem masz pokrzywione zawory i pewnie uszkodzoną głowicę.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 07:27   #5
Lichy
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-01-2010
Skąd: Kielce
Model: Mondeo Mk III Ghia. Mondeo Mk4 Trend
Silnik: 2,0 TDCI 115// 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2004/ 2014
Postów: 5
Domyślnie Odp: rozrusznik kręci, ale jakby nie było kompresji

Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Blokady zakłada się żeby nie przestawić rozrządu. Jeśli blokada spadła, to ustawili rozrżąd na "oko" z zastosowaniem wzoru Pi x drzwi, tym sposobem masz pokrzywione zawory i pewnie uszkodzoną głowicę.
Dzięki za dobre słowo.
Lichy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.