Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Sierra
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2010, 10:52   #1
Magda_78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2010
Model: Ford Sierra 2,0 Ghia
Silnik: DOHC
Rocznik: 1992
Postów: 2
Domyślnie Po odwrotnym podłączeniu akumulatora nie chce zapalić?

Witam na forum, jestem tu nowa i szczerze mówiąc na autach też za bardzo się nie znam, jednak liczę na Waszą pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale zacznę od początku...
Ostatnio rzadko jeżdżę swoim autkiem i niestety padł mi akumulator - i tu zaczęły się moje problemy, gdyż po naładowaniu akumulatora źle go zamontowałam - tzn pomyliłam bieguny ( jak to blondynka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i właśnie po tym spięciu sinik kręci ale nie chce zaskoczyć. Problem jest dodatkowo taki, że jest to autko z automatyczną skrzynią biegów i nawet nie mam jak go zaholować do warsztatu. Do tego przy włamaniu skradziono mi książkę fordowską i teraz nie mam nic czym mogłabym się posilić a dokładnie jakiś mężczyzna, który potrafił by coś zrobić przy autku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najpierw myślałam, że przy tych deszczach kable mi zamokły ale dowiedziałam się, że przy tym spięciu przy podłączaniu akumulatora mogłam spalić moduł ale najlepiej najpierw sprawdzić bezpieczniki jednak.... nie mam żadnego schematu bezpieczników i nie wiem, który wogóle mam sprawdzać.
Mam nadzieje, że jasno wytłumaczyłam z czym mam problem i znajdzie się jakaś pomocna dusza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Magda_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2010, 17:48   #2
sylwek258
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2010
Skąd: Strzyżewice
Model: sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1992
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po odwrotnym podłączeniu akumulatora nie chce zapalić?

Jeśli chcesz sprawdzać bezpieczniki to znajdują się one pod maską od strony kierowcy w takim czarnym pudełku i kilka bezpieczników jest pod tapicerką za schowkiem od strony pasażera( chociaż wątpię że to przez to nie chce zapalić ). Ja też bym stawiał że to moduł zapłonowy się spalił lub czujnik położenia wału. Pasowało by sprawdzić czy jest iskra na świecach, Jeśli nie ma to sprawdzić moduł a jeśli to nie pomoże to czujnik ( bezpieczniki też można sprawdzić, na pewno nie zaszkodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
sylwek258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 12:58   #3
Magda_78
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-06-2010
Model: Ford Sierra 2,0 Ghia
Silnik: DOHC
Rocznik: 1992
Postów: 2
Domyślnie Odp: Po odwrotnym podłączeniu akumulatora nie chce zapalić?

Dziękuję za poradę, mam jeszcze pytanko - masz może schemat bezpieczników do forda bo nawet nie wiem, który mam sprawdzić ??
Magda_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-06-2010, 19:41   #4
sylwek258
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2010
Skąd: Strzyżewice
Model: sierra
Silnik: 2.0 DOHC
Rocznik: 1992
Postów: 30
Domyślnie Odp: Po odwrotnym podłączeniu akumulatora nie chce zapalić?

Jak odwrócisz pokrywkę od bezpieczników to tam jest schemat gdzie i jaki idą bezpieczniki.
Poszukaj sobie też na necie książki do forda. nie ma problemu z jej znalezieniem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tam też jest napisane gdzie i jak idą bezpieczniki.
sylwek258 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.