Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2011, 15:18   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: ZAWÓR EGR focus tdci 1.8

Cytat:
Napisał tommas_81 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Odświeżę temat, bo kilka dni temu zaślepiłem EGR w moim 1.8 TDCI.
Silnik wreszcie pracuje jak należy: przestały falować obroty po uruchomieniu na zimno, silnik pracuje ciszej, łatwiej wkręca się na obroty i przestał dymić, przedtem poniżej 2000 obr/min zero mocy i wielki kłąb czarnego dymu, teraz ciągnie od samego dołu. Spalanie również spadło, ale żeby konkretne wartości określić trzeba jeszcze pojeździć, bo na razie 100km zrobiłem.
Napisz kiedy wyrzuci blad. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Naprawde silnik pracuje Ci ciszej na zimno po zaslepieniu EGRa? Takich rewelacji nie slyszalem. Zaslepialem kilka i w 1.8 tdci i w 2.0 i na zimno chodza jak traktor.
Z opisu wynika, ze mogles miec niedomykajacy sie zawor, ale po czasie powinien wyrzucic blad.
A moze wystarczylo wyczyscic EGR?

Tak dla wyjasnienia:
EGR ZAMYKA SIE PRZY PRZYSPIESZANIU, WIEC JEZELI JEST SPRAWNY TO NIE MA NIC WSPOLNEGO Z CZARNYMI BAKAMI.

Czarne baki sa najczesciej powodowane najczesciej przez zmniejszony przepust dolotu (patrz zasyfienie koloektora mondeo) lub lejace wtryski.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 22:25   #12
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

...lub niedomknięty EGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2011, 22:58   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...lub niedomknięty EGR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ale to wyrzuci blad. Pozniej w TDCI niz w TDDI, ale wyrzuci.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2013, 07:03   #14
gelos
ford::amateur
 
Imię: Gelo
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

Witam,
właśnie zauważyłem, że mam urwane kable od EGR, i moje pytanie czy je zlutować czy zaślepić, sam kompletnie nie znam się na aucie/silnikach itp. czytam o EGR, ale informacje są różne. Ogólnie auto, wydaje się że jak by nie działało turbo, trochę zmulony no i sporo pali, co zrobi?
gelos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 17:27   #15
zimolag_adam
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

Zaślepiłem niedawno EGR, kupiłem na allegro blaszkę bez dziurek. Pomijam batalie jaka była przeprowadzona podczas odkręcania, ale chodzi o błędy które się zapisują - P0404 czyli EGR, po skasowaniu i przejechaniu kolejnych km pojawił się ten błąd ponownie. Co go może powodować i jak go wyeliminować?
zimolag_adam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2013, 18:06   #16
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

Ja kolego jestem z Lublina i mam zaślepiony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 07:00   #17
michal 81
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-06-2013
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

Witam kolegów a czy może czyścił ktoś w 115 KM? Czy da się go wyjąć bez kolektora czy trzeba z kolektorem? Pozdrawiam

Bump:
michal 81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 08:31   #18
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

Cytat:
Napisał zimolag_adam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
chodzi o błędy które się zapisują - P0404 czyli EGR, po skasowaniu i przejechaniu kolejnych km pojawił się ten błąd ponownie. Co go może powodować i jak go wyeliminować?
Generowanie błędu powoduje właśnie zaślepiony EGR. Układ rozpoznaje- zbyt mała ilość spalin z EGR i wyrzuca checka. Eksperymentalnie wywierć w blaszce mały otwór, np. fi 6mm, skasuj błąd i spróbuj tak jeździć. Sprawdzisz, czy wtedy nie wyrzuca checka. Jeśli tak, to ponownie go wymontuj i wywierć jeszcze jedną, małą dziurę w blaszce.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 08:43   #19
zimolag_adam
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2012
Skąd: Kielce
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDDi
Rocznik: 1999
Postów: 5
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

Cytat:
Napisał Mariusz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Generowanie błędu powoduje właśnie zaślepiony EGR. Układ rozpoznaje- zbyt mała ilość spalin z EGR i wyrzuca checka. Eksperymentalnie wywierć w blaszce mały otwór, np. fi 6mm, skasuj błąd i spróbuj tak jeździć. Sprawdzisz, czy wtedy nie wyrzuca checka. Jeśli tak, to ponownie go wymontuj i wywierć jeszcze jedną, małą dziurę w blaszce.
Przed zaślepieniem miałem ten sam błąd - pojawia się od momentu kiedy zawór się zaciął, po wyczyszczeniu nadal się pokazywały stąd właśnie zaślepiłem żeby się ponownie nie zaciął
zimolag_adam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 09:03   #20
Mariusz
ford::professional
 
Avatar Mariusz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Blachownia
Model: Mondeo Mk3-DENSO
Silnik: 2.O TDCi 115/156KM, 299/377Nm 'by Heko.
Rocznik: VII/2OO5 Sedan
Postów: 1,942
Domyślnie Odp: Focus tdci 1.8 zawór EGR - po zaślepieniu...

Cytat:
Napisał zimolag_adam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przed zaślepieniem miałem ten sam błąd -
Tego we wcześniejszym poście nie napisałeś. To zmienia całkowicie postać rzeczy. W takim wypadku , by sprawdzić czy jest ok, wyjmij blachę, skasuj błąd i sprawdź, czy wtedy check się zapali.
__________________

668855686
Mariusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.