Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2013, 21:38   #1
devilek87
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 27-05-2011
Skąd: Pabianice
Model: mk3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 3
Domyślnie Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Witam, przedstawię swój problem i prosiłbym forumowiczów o pomoc wyjaśnieniu co mogło zajść.

Odstawiłem do mechanika mondka 2.0 tdci 85kw 2003r. do mechanika w celu wymiany lewego tylniego wahacza wzdłużnego, sprężyn tył, amorki przód, pompa wody, paski, tulejek jak i filtra paliwa.

W dniu odbioru auta mechanik do mnie dzwoni i mówi że padły mi wszystkie świece żarowe, iż auta nie odpala więc zakupiłem nowe, po przyjechaniu do niego wymieniliśmy, auto znowu nie odpala. Sprawdził czy dochodzi prąd do świec okazało się że wcześniej trącił przewód i spalił bezpiecznik 60A odpowiedzialny za nagrzewanie świec. Ok bezpiecznik wymieniliśmy prąd dochodzi, auto nadal nie odpala. Mechanik zaczyna odkręcać rurki doprowadzające paliwo do wtrysków niby w celu sprawdzenia czy paliwo dochodzi, później leje do filtra paliwo przez strzykawkę bo mówi że się chyba filtr zapowietrzył. Jeszcze później wpada na genialny pomysł aby auto holować że na pewno odpali,(aczkolwiek zwracam mu uwagę, iż z tego co mi wiadomo diesla nie powinno się brać na hol, ale on wie lepiej) Niestety Holowanie nie przyniosło żadnych skutków. Później próbował odpalać auto na Plaka pryskając w dolot powietrza, auto odpaliło ale się krztusiło, póki był pryskany Plak auto jakoś pracowało.
Mechanik po 5 godzinach prób oznajmia, iż nie wie co się stało z samochodem, odsyła mnie do swojego kolegi mechanika gdzie auto wjedzie na komputer i będzie wiadomo o co chodziło.

Suma sumarum

Według diagnostyki jego znajomego tego drugiego mechanika uszkodzone są 3 wtryski dostały się opiłki, pompa wtryskowa wydaje się mechanicznie sprawna, planują je wysłać do specjalistycznego zakładu w celu diagnozy i ew. naprawy..

Na pytanie jak to się stało nie otrzymuje wiarygodnej odpowiedzi i mi wmawiają, iż tak często się zdarza z common railem delphi, ale zaraz do 1 mechanika auto wjechało sprawne, tego dnia co wstawiałem auto do mechanika odbyłem podróż 1200 km wracając z zagranicy do Polski, wyprzedzałem , gasiłem auto, odpalałem i nic się nie działo. Auto miało moc na 4 garach.

Więc jak to jest możliwe że auto nie nie odpala, co się mogło stać u 1 mechanika czy faktycznie mógł on coś popsuć z układem paliwowym czy po prostu jest to przypadek 1 na milion że auto po prostu samo się popsuło ..

Proszę was o pomoc w celu doradzenia mi w tym przypadku

devilek87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2013, 21:45   #2
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Ten mechanik nie ma pojęcia o tdci i nigdy go nie naprawiał.Po wymianie Filtra paliwa trzeba go zalać świeżym paliwem i wtedy odpowietrza się samoczynnie i bezproblemowo.Głupek jeden zniszczył bezpiecznik 60 A i twierdzi ze wszystkie świece do wymiany??Byłeś u idioty i tyle.Teraz może i pompa w du...ie po żyłowaniu i próbach zapalenia bez paliwa.Odstawłeś dobry samochód a idioci go zapsuli,tego plaka to miał sobie od tylca do du..y prysnąć.Sorry za słownictwo

Ostatnio edytowane przez aprox99 ; 02-04-2013 o 22:05
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 06:41   #3
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Przez tego pseudo mechanika będziesz miał nowe wtryski i pompę, nic aby polecać go tym którzy chcą wykończyć swoje auto.
__________________
TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 10:16   #4
narc
ford::average
 
Avatar narc
 
Imię: Narc
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDDI - D5BA
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Weź sobie rzeczoznawce, najlepiej, aby był biegłym sądowym od razu (kruk krukowi oka nie wykole). Najlepiej z PZMOTu / Dekry, bo bez Sądu się nie obejdzie raczej. Wątpię, aby 1. zakład chciał Ci kupić nową pompę i 4 wtryski po dobroci + akcesoria i robocizna, komputer etc... Zapłacisz 200-400zł za papier, a przynajmniej w sądzie wygrasz. Oszacuj czy cały koszt jest powyżej czy poniżej 10 000zł (inne opłaty sądowe i sposób zgłaszania). Jak dobrze udokumentujesz i wykażesz, że starałeś się polubownie załatwić sprawę, a warsztat się stawiał, to składasz sprawę do Sądu, a on to wyśle w trybie uproszczonym, czyli warsztat będzie musiał wykazać, że nie dał dupy i Ty kłamiesz. Większość olewa i nie odpowiada na pismo z sądu, wtedy masz z górki, bo brak pisemnego sprzeciwu i brak wniesieniu sprawy przez warsztat do Sądu w terminie 7/14 dni od doręczenia pisma uprawomocni Twoje żądania i możesz wysłać im komornika...
narc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 10:23   #5
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Cytat:
Napisał narc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Weź sobie rzeczoznawce, najlepiej, aby był biegłym sądowym od razu (kruk krukowi oka nie wykole). Najlepiej z PZMOTu / Dekry, bo bez Sądu się nie obejdzie raczej. Wątpię, aby 1. zakład chciał Ci kupić nową pompę i 4 wtryski po dobroci + akcesoria i robocizna, komputer etc... Zapłacisz 200-400zł za papier, a przynajmniej w sądzie wygrasz. Oszacuj czy cały koszt jest powyżej czy poniżej 10 000zł (inne opłaty sądowe i sposób zgłaszania). Jak dobrze udokumentujesz i wykażesz, że starałeś się polubownie załatwić sprawę, a warsztat się stawiał, to składasz sprawę do Sądu, a on to wyśle w trybie uproszczonym, czyli warsztat będzie musiał wykazać, że nie dał dupy i Ty kłamiesz. Większość olewa i nie odpowiada na pismo z sądu, wtedy masz z górki, bo brak pisemnego sprzeciwu i brak wniesieniu sprawy przez warsztat do Sądu w terminie 7/14 dni od doręczenia pisma uprawomocni Twoje żądania i możesz wysłać im komornika...
Tak jak kolega napisał- działaj póki temat świeży...

Kto słyszał żeby holować...a jakby strzelił łańcuch? długo go holowałeś...bo jeszcze może przeskoczył na pompieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdyby Bóg wolał przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach.
"...Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców..."Colin McRae
AdamJ. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 11:48   #6
ministerq
ford::professional
 
Avatar ministerq
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 22-06-2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza
Model: Ford fiesta mk4, mondeo mk4
Silnik: 1.8MTDI/170KM 2.0TDCI/140KM
Rocznik: 1998/2010
Postów: 1,771
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Cytat:
Napisał AdamJ. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
długo go holowałeś...bo jeszcze może przeskoczył na pompie
To akurat nie ma znaczenia...
__________________
"Diesel jak każdy, musi puścić porządnego bąka żeby się cieszyć zdrowiem. "
ministerq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 12:26   #7
aprox99
ford::expert
 
Avatar aprox99
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 30-10-2007
Skąd: Bytom/Lünen
Model: Audi A4 TDI,Fiesta
Silnik: 2L 150 KM,1,25-82 KM
Rocznik: 2014,2014
Postów: 2,076
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

wszystkie rady są fajne tylko okaże się że ten mechanik to znajomy i ci mu koło dupy robić
aprox99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 12:54   #8
narc
ford::average
 
Avatar narc
 
Imię: Narc
Zarejestrowany: 24-04-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo
Silnik: TDDI - D5BA
Rocznik: 2004
Postów: 83
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Jak po dobroci nie naprawi to będzie tylko znajomy... Mnie tak kolega z pracy załatwił... wysłał do szwagra, połamali zawory przy wymianie rozrządu. Gdy nie 2. warsztat, za który muszę się wziąć, to pewnie bym Fordem nie jeździł. Pierwszy posłałem do sądu, przez ciuli... straciłem łącznie prawie 30 000zł, kupę zdrowia i nerwów.

1. warsztat wyszedł ponad 10 000zł + odsetki,
2. warsztat (tam gdzie rozkręcali silnik na kawałki z rzeczoznawcą i mieli go potem wymienić) wartość rynkowa samochodu czyli pewnie 12-14 000zł . Jak mi zrobili w ASO Nissana na Górczewskiej (Wawa) kosztorys, to nikt się nie chciał pod nim podpisać, bo doprowadzenie samochodu po 2. warsztacie kosztowałby ~50 000zł (między innymi zalali samochód przez otwarty szyberdach, zaoleili i zniszczyli beżową skórę).

możesz być dobry, ale dla mnie pompa + wtryski to jakieś ~10 000zł... pytanie czy tak kochasz tego mechanika, aby z własnej kieszeni to wyłożyć. Mnie na przykład nie było stać i długo zbierałem na obecnego Mondka... Nauczyło mnie też, że trupa się nie reanimuje tylko sprzedaje na części albo szuka jelenia, co weźmie całość... dużo mniej bym stracił jakbym samochód pchnął od razu po akcji łamania zaworów... Tak ma teraz tylko sąd ;-) Teraz właśnie czekam na 1 warsztat - czy odpowiedzieli i wnieśli sprzeciw... jak nie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., to przygotowuje wniosek na 2. warsztat, szczególnie, że się ponoć mocno wzbogacili (nawet hamownie kupili... aż strach myśleć co oni robią i jak długo żyje silnik po ich tuningu...)

Ostatnio edytowane przez narc ; 03-04-2013 o 13:53
narc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 13:10   #9
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Kolego
1. Opiłki z pompy mogły powstać przez złe odpowietrzenie układu paliwowego-przed uruchomieniem silnika po wymianie filtra paliwa powinno się go odpowietrzyć- na pewno nie przez zalewaniem strzykawką filtra paliwa
2. Koszta teraz będą dość duże ( bez przesady nie wyniosą 10 000)
3. Zacznij od rozmowy z mechanikiem, może uderzy się w pierś i przyjmie koszta naprawy
4. Jak dojdziecie do porozumienia-daj autko do innego warsztatu

Ps
Z czystej ciekawości zapytam ile zapłaciłeś za tą usługę
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-04-2013, 13:23   #10
yarosyaros
ford::average
 
Avatar yarosyaros
 
Imię: Jarosław
Zarejestrowany: 03-12-2012
Skąd: Lublin
Model: FOCUS
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 197
Domyślnie Odp: Błąd w sztuce mechanika, uszkodzone wtryski i pompa wtryskowa

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego
1. Opiłki z pompy mogły powstać przez złe odpowietrzenie układu paliwowego-przed uruchomieniem silnika po wymianie filtra paliwa powinno się go odpowietrzyć- na pewno nie przez zalewaniem strzykawką filtra paliwa
Kolego powiem Ci że troszkę wprowadzasz zamętu, kolego właśnie dobrze jest zalewać nowy filtr strzykawką bo wiesz że jest dokładnie zalany, chyba że wolisz płucami zasysać, tego typy silnika po wymianie filtra i zalaniu go ropą nie trzeba odpowietrzać, zrobi to sam, po następne kolego w przewodach, pompie, wtryskach jest nadal paliwo, więc nie tak od razu doprowadzisz pompa się złuszczyła.
__________________
TDCI to ZŁO!!.
yarosyaros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:23.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.