Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2013, 22:56   #1
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Witam. Borykam się z tymi dwoma błędami i brakuje mi pomysłów. Proszę o wpisy osób które miały te błędy, jakie były objawy i jak to zostało naprawione. Z góry dziękuję

Moje objawy: falujące obroty na luzie podczas jazdy (szukanie biegu?), tryb awaryjny przy mocniejszym depnięciu, a czasem gaśnięcie silnika, głośna praca. Niekoniecznie te wszystkie objawy muszą mieć coś wspólnego z jedną usterką.

Wymieniłem zawór na pompie, podmieniałem czujnik ciśnienia, wymieniłem zaworki i rozpylacze


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 27-02-2014 o 08:16
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 08:04   #2
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Mam ten sam problem. Zrobiłem już wszystko co się dało zrobić w domowych warunkach. Zostało jedynie podmienić pompę CR...
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 12:49   #3
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Cytat:
Napisał dmisieekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem. Zrobiłem już wszystko co się dało zrobić w domowych warunkach. Zostało jedynie podmienić pompę CR...
Podmienisz szybko i dasz znać? ;p
Podmieniasz sam czy dajesz do regeneracji z całym pojazdem?
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 14:01   #4
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Póki co , jestem na tropie jakiejś używanej pompy z gwarancją rozruchową i najlepiej w okolicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Do regeneracji mi się nie opłaca oddawać bo i tak po wakacjach myślę zmienić autko na nowsze.
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 15:02   #5
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Cytat:
Napisał dmisieekk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam problem. Zrobiłem już wszystko co się dało zrobić w domowych warunkach. Zostało jedynie podmienić pompę CR...
Zawór również zmieniałeś?
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 15:22   #6
dmisieekk
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Skąd: Zawiercie
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 tdci 115hp
Rocznik: 2003
Postów: 83
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

zawór czyściłem w myjce, nic to nie dało. A Ty podmieniałeś???
dmisieekk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 17:45   #7
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Jakie macie ciśnienie paliwa na szynie przy włączonym zapłonie, podczas rozruchu, na biegu jałowym i w czasie jazdy z chwilą pojawienia się sprężynki?
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 21:09   #8
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Cytat:
Napisał myniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakie macie ciśnienie paliwa na szynie przy włączonym zapłonie, podczas rozruchu, na biegu jałowym i w czasie jazdy z chwilą pojawienia się sprężynki?
O ile pamiętam to po przekręceniu stacyjki 4 (40?), przy rozruchu z wypiętym zaworem 4, 4,1 (400, 410?), na jałowym 240, 250. Wkręca się do 1600, ale ile ma w czasie jazdy przy błędzie to nie wiem. Jak wyskoczy to nie wkręca się wyżej niż 1000. Chyba że skasuje błąd i jest normalnie

Ostatnio edytowane przez toomi2 ; 07-07-2013 o 22:09
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 21:19   #9
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,766
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Ciśnienie paliwa przy wyłączonym silniku powinno wahać się pomiędzy 4 a 10 barów maksymalnie.Ciśnienie paliwa w momencie uruchamiania silnika (wartość żądana = 300 barów +-50 barów).
Ciśnienie paliwa na biegu jałowym (wartość żądana = 250 barów +-40 barów)
W układzie sterowania pracą silnika odbywa się
ciągłe porównywanie wymagań dotyczących
ciśnienia paliwa (na podstawie obliczeń układu) i
rzeczywistego ciśnienia paliwa w szynie paliwowej
(zmierzonego przez czujnik ciśnienia paliwa). Gdy układ działa prawidłowo obydwa parametry
są takie same z tolerancją +-50 barów.
W razie odchyleń przekraczających 50 barów (na
przykład wymagane ciśnienie paliwa = 350 barów,
rzeczywiste ciśnienie paliwa tylko = 290 barów)
dawka wtryskiwanego paliwa ustalana jest na
poziomie równym 0 i silnik gaśnie lub nie daje się
uruchomić.
Dzieje się tak dlatego, że przy odchyleniach
przekraczających zakres tolerancji nie jest możliwe
kontrolowanie wtrysku. Po przeprowadzeniu tego pomiaru zgodnie z
zaleceniami można na podstawie poszczególnych ilości paliwa przelewowego stwierdzić, czy i który zawór elektromagnetyczny wtryskiwacza jest nieszczelny. Odchylenie przekraczające +50 barów może oznaczać zablokowanie wtryskiwacza.
Zablokowany wtryskiwacz nie może odpowiednio realizować wymagań. Oznacza to, że wyliczony spadek ciśnienia w szynie paliwowej nie może zostać w pełni zrealizowany. Gdy tylko odchylenie ciśnienia przekroczy +50 barów, dawka paliwa ustawiana jest na poziomie równym 0.

Wewnętrzne ciśnienie tłoczenia pompy wtryskowej musi wynosić przynajmniej 6 barów, aby napełniona została komora wysokociśnieniowa

UWAGA: Nie uruchamiaj silnika dłużej, niż przez 5 sekund. Pompa wtryskowa zostanie uszkodzona w przypadku przedłużonego lub powtarzanego rozruchu i braku ciśnienia tłoczenia.

Druga możliwość to taka, że pompa nie jest w stanie wytworzyć odpowiedniego ciśnienia.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 11-07-2013 o 00:01
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-07-2013, 21:50   #10
toomi2
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 05-05-2013
Skąd: Węgorzewo
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 93
Domyślnie Odp: P0251 i P1211 - objawy i naprawa.

Czytałem ten podręcznik już z dwa razy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Obstawiam to ostatnie czyli że pompa nie nadąża z uzupełnianiem ciśnienia, ale czy na 100%? Wtryski zrobiłem sam ostatnio (końcówki i zaworki), ale nic to nie zmieniło (poprzednie nie były tragiczne). Tylko zaskoczyło mnie jak szybko potrafi się zebrać twardy nagar na końcówkach (możliwe że spowodowany adaptacją wtrysku i podwyższonym spalaniem). Szkoda że nie miałem już dostępnej aparatury do przelewów choć przy nowych elementach powinno być ok.

Bump:
Cytat:
Napisał myniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

UWAGA: Nie uruchamiaj silnika dłużej, niż przez 5 sekund. Pompa wtryskowa zostanie uszkodzona w przypadku przedłużonego lub powtarzanego rozruchu i braku ciśnienia tłoczenia.
Pamiętałem o tym zapisie choć ktoś tu kiedyś pisał że po 10 s kręcenia ciśnienie powinno być.... ;p
toomi2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.