Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-01-2011, 14:29   #1691
Wojtas7272
ford::average
 
Avatar Wojtas7272
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 14-12-2010
Skąd: Wrocław
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 55
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

do ADAMUS 73 : też sam naprawiałem dodatkową pompkę wody , ja zablokowałem zapałką szczotki i zapsikałem zamarzaczem w sprayu, pomogło , złożyłem i po chwili pompka po podłączeniu do aku działała, próbowałem z kropelką wody i zamrażarką , ale nie miałem tyle cierpliwości i trzy razy z rzędu próbowałem szczotki nie przymarzły tak abym mógł zmontować pompkę, powodzenia ! Wojtas z Wrocławia

Wojtas7272 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 15:20   #1692
adamus 73
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-04-2008
Skąd: Ozorków
Model: Grand C-max
Silnik: 1.6 diesel 116KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Dzięki wszystkim za pomoc.Zamrażarka zrobiła swoje.Maszyna gwizda tylko mechanik był....nierozgarnięty.He he.
adamus 73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2011, 19:27   #1693
THE ROCK
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-01-2011
Skąd: Kraków
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2001
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Witam mój problem też jest z tym dogrzewaczem działa jak chce rano jak odpalam samochód to nie działa długo się nagrzewa temperatura a jak sie juz nagrzeje to czasami spada do zera i po chwili sie podnosi spowrotem ale jak spadnie to wtedy załancza się dogrzewacz (samochód jest nagrzany i ciepełko leci) dymi strasznie i smierdzi ropą czasmi w zimie jest tak ze jak były duże mrozy niby temperatura była a powietrze z nadmuchów leciało letnie niewiem co może być sprawdzałem ostanio vagiem brak błedów ???
THE ROCK jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 07:51   #1694
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał slaweek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz podpowiedzieć który to może być bezpiecznik? Sprawdziłem bezpieczniki próbnikiem. Wyglada że jest ok. Przy akumlatorze kable ok. Alternator ładuje. Dogrzewacz się niezałącza.
Nr 12.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 16:04   #1695
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Wojtas7272 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, Do Stefano : odnośnie przełącznika trójpozycyjnego do sterowania dogrzewaczem , mam pytanie czy to tylko wyłącznik czy będę miał możliwość uruchomić piecyk nie włączając silnika , np. aby dogrzać wnętrze pojazdu kilka minut przed jazdą ?
Wojtas z Wrocławia
Tak,jest to mozliwe gdyz zastosujesz jeden z zegarow modułowych.

Np.jeden z takich tu podanych.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mozna tez zrobic zeby startowal bez wlozonego kluczyka w stacyjce.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2011, 16:18   #1696
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał Wojtas7272 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do Stefano : Odnośnie przełącznika trójpozycyjnego do piecyka - zamontowanie go to super sprawa,chciałem dodać że mój piecyk chodzi ostro nawet przy temperaturze 85-90 st. tak przynajmniej pokazuje strzałka wskaźnika płynu chłodzącego , nie sprawdzałem co jest przyczyną bo ciesze się że dogrzewacz działa ,powinien zwalniać lub wyłączać się przy temp. 75 st. według opisów. U mnie gdy silnik osiągnie temperat. 90 st. to piecyk zwalnia prace ale nie wyłacz się , to normalne ?
Pozdrawiam , Wojtas z Wrocławia
Pytanie kieruje do kolegi Stefano lub innych dobrze orientujacych sie w tej branzy.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mam podobny problem.Piec dziala,nagrzewa ladnie ciecz ,lecz nie wylacza sie.Powiem tak ze jest to moj drogi piec D3wz zalozony do T4.
Tamten Off gdy na zegarze bylo 90'C.Ten chodzi caly czas.Mam dwie nagrzewnice i wentylator pracuje na 1 czasami na 2.Obieg wody jest ten sam co z 1 piecem lecz tamten ulegl awarii (najprawdopodobniej palnik jest do wymiany,gdyz zawsze mocno kopcil az w koncu klekl).
Teraz sie zastanawiam czy poczekac az bedzie duzo cieplej i zobaczyc czy sie wylaczy.(bylo juz ok.8'C na zewnatrz i chodzil dalej) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem ze najprawdopodnobniej jest do wymiany jeden z czujnikow zamontowanych w srodku co mierza ciecz w piecu.
Ewentualnie co mozna zrobic aby cieszyc sie nim jak najdłużej gdyz boje sie ze gdy chodzi jak jest wysoka temp.to szybko ulegnie zepsuciu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jest naprawde w dobrej kondycji.
Jeszcze jedno czy zapach spalin z piecyka przypomina troszke auto na gazie ( ja tak mam u siebie) Czy to normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 16:42   #1697
albi70
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-05-2009
Skąd: Poznan
Model: ford galaxy
Silnik: disel
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

kurcze witajcie co może być przyczyną
dogrzewacz odpala ale jest chmura dymu ze świata nie widać czy jest jakaś regulacja czy co?Pomóżcie bo się jeżdzić nie da.
albi70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 21:30   #1698
silencer
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-10-2009
Skąd: Lubelskie
Model: Galaxy
Silnik: 1.9 TDI AUY
Rocznik: 2003
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał albi70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurcze witajcie co może być przyczyną
dogrzewacz odpala ale jest chmura dymu ze świata nie widać czy jest jakaś regulacja czy co?Pomóżcie bo się jeżdzić nie da.
Witaj,

Kolego poczytaj łaskawie temat, lub go przeszukaj było o tym kilka razy.

Pozdr.
silencer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 23:19   #1699
peters
ford::advanced
 
Avatar peters
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 19-01-2011
Skąd: Mazowieckie
Model: Vw T4,Vw Sharan 2006
Silnik: 2,5tdi 1,9tdi
Rocznik: 01
Postów: 213
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Cytat:
Napisał albi70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kurcze witajcie co może być przyczyną
dogrzewacz odpala ale jest chmura dymu ze świata nie widać czy jest jakaś regulacja czy co?Pomóżcie bo się jeżdzić nie da.
Jesli posiada sitko to do wymiany lub je przekrec o 180'
peters jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2011, 03:12   #1700
DENVER.
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-01-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Seat Alhambra
Silnik: 1,9TDI
Rocznik: 1999
Postów: 10
Domyślnie Odp: Dogrzewacz

Potrzebuję schematu podłączenia wtyczki (najlepiej z kolorami) do piecyka D5WZ (i na wszelki wypadek D3WZ) mam parę zerwanych przewodów i nie bardzo wiem który gdzie ma przyjść.
I uprzedzając komentarze wiem że to już tu było bo samemu mi to gdzieś migneło ale dziś na nocce przewaliłem cały temat i gdzieś mi chyba to umkneło a popołudniu będę miał dostęp do kanału to mam szansę doprowadzić to ustrojstwo do ładu.

A tak na marginesie czy jest możliwe rozebranie pompki paliwa od piecyka bo mam uszkodzone styki i nie wiem czy dam radę dolutować jakieś przewody.
__________________
Gość portalu
DENVER. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.