Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2008, 19:25   #1
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie [mk3] denerwujace tarcie

koledzy pomozcie bo rece mi juz opadaja, od okolo miesiaca slysze cykliczne tarcie, skrzypienie jak wrzoce luz od 50 do 0 km/h, tarcie to slychac dopoki kolo sie obraca na postoju cichutko nic nie slychac.
milaem spore ranty na tarczach wiec powymienialem wszytkie 4,do tego nowe klocki i du...a, i dalej slysze to wnerwiajace tarcie, gdzie szukac przyczyny?? na mieszku od przegubu nie bylo jednego cybanta ale czy mozliwe zeby to byl przegub i zeby slychac go bylo na luzie glownie a nie przy przyspieszaniu???

matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-04-2008, 20:10   #2
kreeecik
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 02-11-2007
Skąd: Pabianice
Postów: 471
Domyślnie Re: [mk3] denerwujace tarcie

może łożysko umiera
kreeecik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 17:31   #3
Luk@s
ford::professional
 
Avatar Luk@s
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-01-2007
Skąd: KPR
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 90 KM
Rocznik: 2001
Postów: 1,151
Domyślnie Re: [mk3] denerwujace tarcie

Też mam coś takiego. Ja mam oba przeguby na półosiach do wymiany więc podejrzewam że to może być przyczyna. Przyczyną może być także łożysko na piaście któregoś koła. I jest jeszcze łożysko podporowe półosi prawej. Na razie nie dopuszczam myśli że jest coś nie tak ze skrzynią. Ja najpierw wyminę przeguby i będę miał nadzieje że to one są przyczyną tego hałasu :fcp11
__________________
Nie każda mo... pasuje do Forda
President Johnny II ASC + Sirio AS ML-145
Luk@s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2008, 19:55   #4
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Re: [mk3] denerwujace tarcie

mam nadziej ze to bedzie lozysko, jutro wybieram sie do mechanika i zobacze co zdiagnozuje, oby nie przeguby bo to juz drozsza inwestycja, z tym ze jak sadze przegub to raczej by pukal i to glownie przy mocniejszym przyspieszaniu
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2008, 19:54   #5
matias18
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci 130km
Rocznik: 2003
Postów: 282
Domyślnie Re: [mk3] denerwujace tarcie

wreszcie problem zdiagnozowanyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
po okolo miesiacu jezdzenia od mechanika do mechanika wreszcie udalo sie zlikwidowac to tarcie,
otoz okazalo sie ze nie bylo to ani lozysko ani przeguby.
I tu chcialbym kolegow ostrzec, by nie kupowac oryginalnych klockow w serwisach.
Pierwszy raz spotkalem sie z takim bublem. Pojezdzilem na nich moze ze 2 miesiace, nie byly zuzyte prawie wcale a powodowaly cholerne tarcie podobne do drapania lub tzreszcenia. Mechanik mowi ze one sa z dodatkeim miedzi i mozliwe ze po rozgrzaniu po prostu troche puchla i dotykala do tarczy.
z powodu tego tarcia pzretaczalem tarcze, wymienilem amorki jzu mialem brac sie za pzreguby.
Szczerze odradzam orygianlne klocki forda- ale to tylko moja opinia kazdy niech kupuje co chce. ja sie na nich po prostu strasznie zawiodlem.
matias18 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.