Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-11-2012, 16:13   #21
bartekd
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 29-03-2011
Skąd: Śląsk
Model: S-Max; Fiesta
Silnik: 2.0 TDCi 163KM; 1.4 TDCi
Rocznik: 2011; 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Gdyby to były rozszczelnione wtryski, to byś to czuł (dmuchało by wyraźnie a nawet było słychać). Poza tym u mnie rozszczelniony był jeden wtrysk, tyle że przy okazji wymienia się podobno wszystkie podkładki, bo i tak prędzej czy później je też szlag trafi.

Zobacz czy nie masz gdzieś dziury w przewodzie (rurze) od odmy. Stamtąd jest zapach podobny do spalin i ona przebiega w takim miejscu, że blisko tam do wlotu powietrza do kabiny.

__________________
W garażu: już jest S-Max 2.0 163KM PowerShift
a dodatkowo Fiesta 1.3, Fiesta 1.4
bartekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 15:56   #22
tomcio00
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: Kombi
Postów: 1
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Witam, moja dziewczyna miała podobny problem w swojej fieście, Też było strasznie czuć spalinami. Przyznam że nie mogłem zlokalizować w czym problem....
Poczytałem to forum i zdecydowałem się na wymiane tych uszczelek miedzianych i przy okazji uszczelka pod pokrywą. Wziołem się do tego sam i przyznam że zajeło mi to cały dzień. Najwięcej problemu załeło mi odkręcenie pokrywy z kolektorem. Okazało się że z tyłu kolektora były dwie śrubki których bez lusterka nie zobaczysz. Potem wszystko poszło szybko i głodko.
Po sprawdzeniu autka w trasie spalin już nie było czuć. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzięki forumowicze za trafną podpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez tomcio00 ; 03-02-2013 o 16:00
tomcio00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 17:15   #23
michał64
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Witam wszystkich na tym forum. Co do zapachu spalin w fieście 1.4 TDCI to w 99% jest to nieszczelność poddkładek pod wtryskiwaczami. Kto nie wie jak to z djagnozować to podpowiadam
- zdejmujemy filtr powietrza wraz z obudowa
- pozostawiamy tylko na przewodzie dolotowym do turbiny podłączony przepływomierz i odpalamy silnik
- następnie płyn typu WD40 i spryskujemy po kolei każdy wtryskiwacz. a najlepiej jeszcze wcześniej podnieść osłonki na wtryskiwaczu tak aby mieć dotep do otworu osadzenia wtryskiwacza w głowicy, i tak spryskany preparatem wtryskiwacz powinien bąbelkować, co oznacza jego nieszczelność.

Czy ktoś na tym forum może mi doradzic gdzie najczęsciej fiesta 1.4 TDCI łapie nieszczelność na przewodach paliwowych?
michał64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2013, 17:33   #24
Dinar
ford::professional
 
Avatar Dinar
 
Zarejestrowany: 28-11-2007
Skąd: Kudowa Zdr.
Model: FF1+S-Max-Fiesta
Silnik: 2,0TDCI 130 aut - 1,4 TDCI
Rocznik: 2008r titan.- 2002r
Postów: 1,964
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Cytat:
Napisał michał64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś na tym forum może mi doradzic gdzie najczęsciej fiesta 1.4 TDCI łapie nieszczelność na przewodach paliwowych?
Moim zdaniem na przewodach od pompki ręcznej takie karbowane które przy minimalnej nieszczelności powodują złą pracę silnika,te przewody wiecznie się telepią i guma kruszeje i zaciąga powietrze przez to silnik słabo zapala,telepie nim nie równo chodzi itd.Właśnie żeby nie kumaty mechanik to by mi wymienili cały układ wtryskowy chyba razem z pompą wtryskową atak wymiana wężyków i auto już pół roku chodzi.
Dinar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2013, 14:10   #25
michał64
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

U mnie w fieście przy pompce ręcznej są przewody plastikowe przezroczyste, wiec gdzie szukać?
michał64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2013, 19:57   #26
ww1981
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-10-2012
Model: Fusion
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Jeszcze lubią przecierać się wężyki plastikowe pod obudową filtra powietrza, szczególnie na załamaniach. Musisz dokładnie oglądnąć wszystkie przewody, wycieków raczej nie zobaczysz bo tam jest podciśnienie.
ww1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2013, 09:06   #27
adlerkm
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 07-02-2013
Skąd: Mieścina
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Kolego miałem to samo i wymieniłem końcowy wydech i szafa gra
adlerkm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2013, 20:37   #28
michał64
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Przewody pod filtrem powietrza są całe, sprawdzałem je kilka krotnie, jesienią założyłem nowiutki filtra paliwa bosch i zafundowałem mojej fifi nowiutkie świece żarowe NGK, nie potrzebnie bo bo te które miałem też po wyjęciu okazały się w dobrej kondycji ale jak były zakupione nówki to zostały zamontowane a używki powędrowały na półkę i w razie konieczności kiedyś może zostaną zamontowane. Do tego zamontowałem jeszcze zaworek zwrotny przed filtrem paliwa. Jest poprawa w uruchamianiu silnika, bo ostatnio po trzech dniach postoju zapaliła za drugim razem. Zastanawiam się nad wymianą czujnika temperatury silnika, bo z tego co się orientuje to jest on odpowiedzialny za podawanie sygnału do komputera a on dalej za ustalenie odpowiedniej dawki paliwa przy rozruchu zimnego silnika. Dodam tylko że gdy silnik nawet przy mrozach - 15 st C zostanie uruchomiony pierwszy raz to późniejsze próby uruchomienia są takie jak latem czyli pali od strzała. Przy uruchomieniu silnika w mrozach silnik pracuje równo z tym ze jego obroty to jakieś 800 obr/min a po krótkim czasie podnosi do 1000 obr/min. Co to może być za przyczyna? chyba że ja mam za duże wymagania od tego samochodu?
michał64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2013, 16:32   #29
jopek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2012
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Kolego sprawdź sobie jeszcze podgrzewacz filtra paliwa, wtyczka lubi się wypinac i auto wtedy ciężko pali na mrozie.
jopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 18:26   #30
michał64
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-01-2013
Model: fiesta
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 1.4TDCI śmierdzi w kabinie spalinami

Podgrzewacz mam odłączony bo nic on nie daje tylko wcina prąd
michał64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.