Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2012, 21:57   #1
grzes19
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Legnica
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie auto skacze na niskich obrotach

witam, jak w tytule, auto przy 1200-1300 obrotow na 2 i 3 biegu zachowuje sie jak kangur i silnik skacze, trzesie, dopiero jak wcisne gaz do podlogi i bedzie ponad 1500 to zaczyna jechac normalnie. Jazda np w korku miejskim na 2 jest wykluczona... Wydaje mi sie ze to nie jest normalne bo jezdzilem juz nie jednym autkiem i nie spotkalem sie z tym jeszcze. W czym problem?

grzes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 22:16   #2
zdzislaw-m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2012
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,3
Rocznik: 1996
Postów: 17
Domyślnie Odp: auto skacze na niskich obrotach

Twoje auto to diesel, tam w większości diesli jest koło dwumasowe i możesz mieć kolego właśnie problem ze sprzęgłem. Kończy się. Miałem tak w Astrze swego czasu. Wymiana kompeletu tarcza plus docisk, załatwiło temat. A próbowali na początku linkę samą wymieniać - bo to było sprzęgło mechaniczne - i nic nie dawało.
Ile masz przebiegu na tym aucie?
zdzislaw-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 22:21   #3
the_cure
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-05-2011
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 49
Domyślnie Odp: auto skacze na niskich obrotach

ten silnik nie ma dwu masy
the_cure jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2012, 22:36   #4
zdzislaw-m
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-05-2012
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,3
Rocznik: 1996
Postów: 17
Domyślnie Odp: auto skacze na niskich obrotach

Fakt jest jednak taki, że auto szarpie przy wolniejszych obrotach i jak masz gdzie to podjedź niech Ci ktoś rzuci okiem na to sprzęgło, u syna w benzynowej Skodziance również była podobna sytuacja i tam też nie obyło się bez wymiany sprzęgła. Ale powiem, że spotkałem się i z tym, że na tarcze sprzęgłową zaciekał olej spod uszczelki pokrywy zaworów i szarpało samochodem nawet przy ruszaniu a nie tylko przy jeździe na wolnych obrotach.
zdzislaw-m jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 09:07   #5
grzes19
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2011
Skąd: Legnica
Model: fiesta mk6
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2003
Postów: 5
Domyślnie Odp: auto skacze na niskich obrotach

to będę musiał się przejechać do jakiegoś mechanika z tym sprzęgłem bo to czasami jest bardzo męczące...
auto ma przejechane 130tys
grzes19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2012, 11:09   #6
emonkey
ford::advanced
 
Avatar emonkey
 
Zarejestrowany: 28-08-2009
Skąd: Śrem
Model: Ford Fiesta mk5
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 382
Domyślnie Odp: auto skacze na niskich obrotach

Witam, na pewno to nie jest normalny objaw, ja na 2 biegu mogę tak jechać i nie skacze a nawet na 3 i hamować silnikiem, dopiero poniżej 1tys zaczyna się kangurek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Sprawdź może poduszkę skrzyni / silnika czy nie jest pęknięta, zaprzyj się jakimś prętem czy czymś i rusz silnik, jeżeli będzie pęknięta guma to poduszka do wymiany, koszt około 150zł.

PS. W fieście były sprzęgła z i bez koła dwumasowego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
__________________
Jeżeli jeszcze Cię nie wyprzedziłem, to na pewno to zrobię Fiesta mk5: Demontaż AirBag Demontaż panelu sterowania nawiewem Termostat wymiana Wymiana tylnych żarówek Odpowietrzanie układu sprzęgła
emonkey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2013, 13:32   #7
jopek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2012
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Odp: auto skacze na niskich obrotach

witam,

podepnę się pod temat żeby nie zakładać nowego. Mam podobne objawy jak kolega, wziąłem auto na kanał i okazało się, że w poduszkę skrzyni biegów wklinował się kamień. Podważyłem breszką i wyciągnąłem go. Niestety się okazało, że poduszka jest naderwana (lekko, ale wg mnie nie ma na co czekać i ją wymienię). Mam pytanie odnośnie poduszki, jaką kupić? Czy wziąć oryginał w ASO czy zamiennik, jak zamiennik to jakiej firmy polecacie. Druga sprawa to chciałem zweryfikować stan reszty poduszek, ale są poukrywane i nie wiem jak sie za to zabrać.

pozdrawiam
jopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.