Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-02-2013, 16:29   #1
jopek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2012
Model: Fiesta MK6
Silnik: 1.4TDCi
Rocznik: 2003
Postów: 18
Domyślnie Demontaz rozrusznika

Witam,

jak w temacie potrzebuję informacji jak zdemontować rozrusznik w fieście 1.4tdci (kupiłem drugi, a stary chcę dać na regenerację). Problem jest taki, że jest słaby dostęp do śrub mocujących. Dwie tylne (widoczne z kanału) są jeszcze w miarę dostępne. Niestety trzecia jest niewidoczna, ani z góry ani z dołu. Jeżeli ktoś już wyciągał rozrusznik z swojej fiesty proszę o dokładne instrukcje (co trzeba zdemontować, w jakiej kolejności itp)

pozdrawiam

jopek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 20:10   #2
charzo
ford::advanced
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 20-05-2007
Model: FOCUS
Silnik: 1.5 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 310
Question Jak wyciągnąć rozrusznik

Witam czy ktoś wyciągał rozrusznik w Fiescie 1.4 TDCi, jeśli tak proszę o info czy da się go wyciągnąć bez wyciągania silnika ? udało mi się odkręcić 2 śruby ale gdzieś jest trzecia która go jeszcze trzyma a nie mam nigdzie dojścia z drugiej strony rozrusznika, może ktoś już to robił i ma jakiś patent na to ?
Sorki jeśli był taki temat ale ja nie znalazłem więc proszę o pomoc

Ostatnio edytowane przez charzo ; 29-06-2013 o 20:51
charzo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2014, 18:20   #3
haribo99
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 12-06-2012
Model: Fiesta
Silnik: 1,25
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Rozrusznik gdzie jest w 1,25.

witam wszystkich.
Jak wymontować rozrusznik w Fieście 2006 1.25?

Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez lukaszek_socho ; 05-07-2014 o 20:11
haribo99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-04-2023, 08:24   #4
timtravery
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-11-2015
Model: Ford Fiesta mk6
Silnik: 14. TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Demontaz rozrusznika

Witam, ponieważ sam nie znalazłem odpowiedzi na to pytanie, a sam demontaż jest dość kłopotliwy, postanowiłem się podzielić moimi doświadczeniami w zakresie demontażu rozrusznika w Ford Fiesta MK6 1.4 TDCI.

Kolejność prac:
Prace od dołu samochodu:
- Odkręcamy dwie nakrętki mocujące przewód zasilający rozrusznik. Jedna zlokalizowana od strony kabiny- klucz 13 (są dwie, tej od strony silnika nie trzeba okręcać- jest to połączenie pomiędzy bendiksem a silnikiem rozrusznika) oraz druga- klucz 10 mocowanie obudowy przewodów elektrycznych.
- Odkręcamy śrubę mocującą obudowę rozrusznika (klucz 10)

Prace od góry:
- Demontujemy akumulator,
- Demontujemy podstawę akumulatora wraz z komputerem silnika.
- 2 śruby do rozrusznika (klucz 10) znajdują się za przewodami i linkami - dojście jest mocno kłopotliwe, dlatego najpierw zdemontowałem przewód wodny do nagrzewnicy aby mieć lepszy dostęp.
- Jedna śruba znajduje się pod blaszką służącą jako uchwyt do przewodów elektrycznych- jest ona widoczna również z dołu ale dostęp jest prawie że nie możliwy- najpierw trzeba wypchnąć mocowanie żeby dojść kluczem nasadowym.
- Druga znajduje się również pod podłużną blachą trzymającą przewody elektryczne. Dostęp tylko i wyłącznie od góry- widoczna tylko z lusterkiem- trzeba ją namierzyć palcami i odkręcać w ciemno.
Montaż w odwrotnej kolejności.
Mam nadzieję że opis się przyda.
Pozdrawiam
timtravery jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2023, 13:56   #5
Kwarcowy
ford::amateur
 
Imię: molo
Zarejestrowany: 20-04-2023
Skąd: casablanka
Model: fusion
Silnik: benzyna
Rocznik: 1990
Postów: 2
Domyślnie Odp: Demontaz rozrusznika

Jestem nowy i jeżeli nie ten temat to przepraszam lecz nie zorientowany jestem , ale prośba co może być - moja 1,25 zostawiona na biegu ( przy zero na dworze ) nie kręci , zapala się dioda od ogrzewania przedniej szyby . Czasem jak puszę na luz i przekręci koła tak z pól obrotu pali jak malowana co to może być ? Zostawiona na ręcznym pali nawet przy minus 5 . Świeca i akumulator nowe .Czy przekaźnik w komorze silnika ? możliwe ? A może czujnik wałka rozrządu
? ktoś pomoże poradzi dzięki za odpowiedź

Ostatnio edytowane przez Kwarcowy ; 22-04-2023 o 13:59
Kwarcowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-05-2023, 11:13   #6
Boro303
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 03-05-2023
Skąd: Olsztyn
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.4 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Demontaz rozrusznika

Dziękuje Timtravery. Twój opis plus jeden zagraniczny filmik i dałem rady wymienić. Bez tego tylko rozłożyć ręce i płakać.

Jeśli robicie to pierwszy raz to MUSICIE mieć PEŁNY dostęp od dołu auta ( kanał lub podnośnik i 2 m w górę - dostęp jest masakryczny a ruchy ręką i kluczem ograniczone - siniaki mam w kolorach dzikiego fioletu ). Z góry do wyjęcia akumulator i jego podstawka u mnie komputer był z drugiej strony aku wiec nie trzeba było. Sugeruje wymianę nzacząć od odnalezienia i wzruszenie śrub 2 i 3 od góry jak to się uda to macie 99% sukcesu.


Najważniejsze - wskazówki jak znaleźć 3 śruby mocujące rozrusznik
.
ŚRUB 2 i 3 SZUKAJCIE PO BLASZKACH MOCUJĄCYCH KABLE OD GÓRY SILNIKA.

Śruba 1 jest widoczna od dołu i przy rozruszniku - proste. Oryginalne mają rozmiar 10mm. To istotne jest przy poszukiwaniu dwóch kolejnych. Bo o ile drugą śrubę jesteśmy w stanie zobaczyć od dołu patrząc pionowo w górę po silniku od 1 śruby to 3 już tylko do wyczucia palcami. ich rozstaw to jakieś 10 cm po trójkącie prostokątnym - spójrzcie na nowy rozrusznik to ułatwi poszukiwania.

Śruba 2 jest ulokowana POD kwadratową blaszką ok 2,5x2,5cm mocującą kable elektryczne widać ją od góry jakby na skraju silnika ma w sobie otwór w który wetknięty jest plastikowy kołek z kablami - pod nim wyczuwalna śruba 10mm.

Śruba 3 jest pod dużo większym uchwytem do kabli w kształcie chyba litery L - patrząc od 2 śruby to idąc od silnika do przodu auta - widać to wyraźnie od góry - zaokrągloną cześć uchwytu w dziurką - śruba jest jakieś 5 cm głębiej idąc dokładnie POD uchwytem w kierunku silnika.

Rozrusznik nawet po wyjęciu śrub dobrze się trzyma, spryskałem go płynem penetrującym i podważyłem go delikatnie nożem wkładając od dołu między rozrusznik a silnik przy dolnej śrubie (wiadomo z wyczuciem) a następnie z wyczuciem ale stanowczą szarpiąc góra dół Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Martwiłem się o spasowanie nowego - tego wirnika metalowego co wchodzi do silnika ale wszedł na miejsce lepiej niż klocek lego.

Z rozrusznika śruby odkręcamy jak w opisie Timtravery. Mocowanie to dwie podkładki osadzone na plastikowym izolatorze jako całość - trzeba je wysunąć jak podkładki ze śruby schodzą jak całość - montując rozrusznik upewnijcie sie że obie weszły na miejsce śrub 10 i 13 - bo trudno to zauważyć bardziej wyczuć palcem.

Zaopatrzcie się w ;
1 DOBREJ jakości krótką nasadkę 10mm - jak obrobicie śrubę to mogiła.
2. penetrator śrub koniecznie z RURKĄ dozowniczą - śruba jest trudno dostępna,solidna ale jak urwiecie śrubę szczególnie jedną z górnych ratunku nie będzie.
3 przedłużki różnej długości - stosujcie możliwie najkrótszą przedłużkę i nasadkę krótką ograniczy to ryzyko obrobienia czy urwania śruby
4 ja miałem też dwie grzechotki z nasadką 1/4 i ta większa chyba 3/8, manewry kluczem mocno ograniczone - większy klucz większa siła.

Na pocieszenie montaż jest banalnie prosty - trwał 30 minut ze złożeniem. Odnalezienie śrub, ich zluzowanie (do każdej podchodziłem wielokrotnie starając je wzruszyć i dodatkowo co próbę pryskając penetratorem) i wyjęcie rozrusznika ponad 3,5h.... i worek łez i przekleństw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dacie radę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez Boro303 ; 14-05-2023 o 21:01
Boro303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.