Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Scorpio
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 31-05-2011, 12:15   #11
manqt
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 140
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

jak zasysa lewy wiatr to dzieją się takie dziwne cuda. można jeszcze sprawdzić czujnik wychylenia przepustnicy i temperatury zasysanego powietrza. ja przy każdym zakupionym aucie zawsze sprawdzam te wynalazki. a co do instalacji elektrycznej to w sierze była o wiele lepiej zrobiona. wiem bo miałem 2 sztuki.

__________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
manqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2011, 19:00   #12
Lukrecja83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2011
Model: Scorpio
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

Cytat:
Napisał Lukrecja83 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
czy ktoś mógłby mi udzielić informacji dlaczego mój Scorpion w trakcie jazdy "zamula" silnik, zwalnia prędkość, spadają obroty by po chwili skoczyć do przodu jak żaba i prawie przekręca wskazówkę w obrotomierzu? Myślałam, że to filtr paliwa, wymieniłam i dalej "robi co chce".
Dodam jeszcze tylko, że cała sprawa dzieje się na ciepłym silniku, czyli po przejechaniu jakichś 10km. Wtedy zaczyna się "dławienie, zamulanie" czyli po prostu traci moc, spadają obroty, zrzucam na niższy bieg, wciskam gaz -->zaskakuje po chwili (!) i obroty rosną i mogę jechać dalej a kiedy się ustabilizują-szarpnie. Przy gazowaniu na postoju ale tylko silnym strasznie kopci bez "obcych"zapachów. Jeżeli nie zredukuję biegu, nie dodam gazu na sprzęgle to zgaśnie. Czasem potrafi zgasnąć i muszę kilka razy kręcić żeby odpalił a czasem na dotyk. Generalnie na każdym biegu tak mu się dzieje. Do tego przy tych jego "numerach" strasznie trzęsie się drążek od biegów.
A 5m-cy był spokój. Tylko lać i jeździć. To moje pierwsze autko, prawie wymarzone. Podzielcie się opiniami póki mi nie zbrzydło. Z góry dziękuję. Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez Lukrecja83 ; 01-06-2011 o 19:03
Lukrecja83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2011, 11:26   #13
mariusz2605
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-11-2009
Skąd: brzeziny
Model: ford scorpio
Silnik: 2,0,16v
Rocznik: 1995
Postów: 53
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

Juz mniej wiecej doszedlem do tego co bylo jak sie rozgrzal i szarpal i nie mial sily isc na gazie, wymienilem swiece i ztym jest ok . Ale jeszcze jak stoje na postoju i jest na wolnych obrotach trzesie silnikiem i w srodku az galka od biegow trzesie na benzynie i na gazie to samo.
mariusz2605 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 07:44   #14
Lukrecja83
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-05-2011
Model: Scorpio
Silnik: 2.0
Rocznik: 1995
Postów: 3
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

a u mnie to była sonda lambda, za dużo paliwa, nie spalał i dławił się.
Lukrecja83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2011, 11:58   #15
manqt
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 140
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

a ja z nudy postanowiłem sprawdzić wiązkę przy silniku. i co? i 4 godziny i 200 metrów taśmy izolującej później część problemów zniknęła. został mi jeszcze egr do sprawdzenia i ciągle pracujące wentylatory od chłodnicy. ot taki mały psikus mi się zrobił. ale pewnie wina leży po stronie czujnika od temperatury. może ktoś ma rozpiskę czujników mierzących temperaturę płynu??
__________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
manqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-07-2011, 18:34   #16
Endriu73
ford::beginner
 
Avatar Endriu73
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 19-02-2011
Skąd: strzelin
Model: scorpio
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 1995
Postów: 26
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

Witam Wszystkich forumowiczów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam problem ze swoim wielorybem 2.0 16v 1995r lpg zwykły a mianowicie kilka dni temu zaczęły delikatnie falować wolne obroty to było wieczorem i dla tego dałem sobie z tym spokój a po odpaleniu go z rana na benzynie obroty skakały mu od 900 do 1500 silnik dziwnie warczał i z rury kopcił na czarno po przełączeniu na gaz obroty utrzymywały się około 3000 i czasem spadały na chwilę do 1000 (przez tą chwilę chodził równo tak jak powinien ) a po chwili ponownie około 3000 i tak się co jakiś czas zachowuje na benzynie też czasem chwilowo dobrze chodzi i tak dzieje się cały czas . Po rozgrzaniu silnika jak pracuje na gazie po wyjęciu wtyczki z krokowca obroty spadają na 1000 i tak się trzymają zaś na benzynie gaśnie .
Może ktoś z Was miał taki bądź bardzo podobny problem - proszę o pomoc pozdrawiam
Endriu73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 10:53   #17
hapa999
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Chełm
Model: Ford Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 78
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

Spróbuj umyć krokowca w benzynce ekstrakcyjnej.Zobaczysz co się dzieje
hapa999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-07-2011, 14:32   #18
Endriu73
ford::beginner
 
Avatar Endriu73
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 19-02-2011
Skąd: strzelin
Model: scorpio
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 1995
Postów: 26
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

był myty i nie przyniosło to żadnego rezultatu
Endriu73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 08:35   #19
hapa999
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-02-2008
Skąd: Chełm
Model: Ford Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1995
Postów: 78
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

A jak np.przyhamujesz raptownie potrafi zgasnąć? Jeśli tak to czujnik MAF (przepływomierz powietrz). Miałem podobnie ale wtedy palił mi 18 litrów.
hapa999 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2011, 14:29   #20
Endriu73
ford::beginner
 
Avatar Endriu73
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 19-02-2011
Skąd: strzelin
Model: scorpio
Silnik: 2,0 16v
Rocznik: 1995
Postów: 26
Domyślnie Odp: Spadaja Obroty

próbowałem i nie gaśnie ale za to ma dużo więcej mocy na tych samych ustawieniach gazu no i znacznie więcej pali , będę musiał podpiąć się pod kompa bo takie szukanie po omacku to może trwać bez końca
Endriu73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.