Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Scorpio
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-06-2011, 22:05   #1
Compiler
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-02-2011
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1994
Postów: 51
Domyślnie Dusi na benzynie, na LPG jest ok

Witam,

Ogólnie to mam 2 problemy:
1. zarówno na gazie i benzynie bardzo często spadają obroty do 0. Wymieniłem silnik krokowy i widać było lekką poprawę. Zauważyłem, że obroty spadają przeważnie gdy auto skręca. (na luzie)
2. Ostatnio na benzynie zaczął się strasznie dusić. Myślałem, że może paliwo nie dochodzi, ale jak wdepnę gaz to zawyje na 5k obrotów. Ale przecież na 5k nie będzie jeździł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Na normalnych obrotach jechać się nie da bo skacze jak żaba Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mógłby ktoś poradzić gdzie może być problem i co sprawdzać ?
Zajechałem do mechanika to powiedział, że może naprawić sprawdzając wszystko po kolei. Więc mu podziękowałem, bo tak to i ja potrafię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Compiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2011, 18:14   #2
manqt
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 140
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

Sprawdź sobie najpierw całą wiązkę, która jest przy silniku. Najlepiej zacząć od elektryki, później sprawdź czujniki, no i filtry. Coś mi się wydaje, że problem jest z wiązką przy listwie wtryskowej. Ja w tym miejscu miałem sito z izolacji, a tam idą przewody od czujników. Powodzenia w naprawie i kup sobie dużo taśmy izolacyjnej.
__________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
manqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 11:07   #3
Compiler
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-02-2011
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1994
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

Faktycznie przerwany był przewód od silnika krokowego. Złączyłem i działa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Compiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2011, 21:16   #4
manqt
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 140
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

instalacja elektryczna w tym samochodzie to istna tragedia. mi cały czas pracują wentylatory od chłodnicy i nie wiem gdzie szukać usterki. jaja na maksa.
__________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
manqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2011, 09:26   #5
Compiler
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-02-2011
Model: Scorpio
Silnik: 2.0 16V
Rocznik: 1994
Postów: 51
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

U mnie nie włącza się 1 bieg wiatraka/ów (nie wiem dokładnie) i też nie wiem gdzie szukać przyczyny, ale zrobię sobie na krótko włączanie jednego.
Compiler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-06-2011, 22:31   #6
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

czujniki temperatury, przerwana wiazka komory silnika. kazey temat i egzemplaz to inna przyczyna.
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-06-2011, 14:52   #7
Gufer
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

Jeden naprawiony urwany kabelek to nie naprawa elektryki w tym aucie . Robi się całą wiązkę kompleksowo bo gwarantuję że tematów z problemami będzie 1000 a zakończy nie nie włączonymi wentylatorami , rozwalonym chłodzeniem głowicą i takie tam .


Wentylatory pracujace cały czas na 2 biegu to przerwa w okablowaniu czujnika temperatury silnika . Albo zwarcie w okablowaniu idącym po podłużnicy . Sugeruję szybko to zdiagnozować i naprawić . Następny etap to pożar w komorze silnika czyli zasadniczo nie do ugaszenia . Przypadki znane z życia .

3 auta i 3 wiązki do zrobienia . A taśmę izolacyjną to sobie można podarować . Zaraz sie rozklei .
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2011, 17:16   #8
marman3
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 27-08-2009
Skąd: Białystok
Model: ford scorpio
Silnik: 2L 8V DOHC+lpg
Rocznik: 1995
Postów: 12
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

Witam podepnę się pod temat u mnie wiązka silnika po regeneracji ,mam dziwne objawy gdy silnik pracuje na luzie jest wszystko ok wkręca się elegancko ale pod obciążeniem gdy dodaje gazu to zaczyna się dusić dopiero powyżej 2000obr.jest lepiej na gazie lepiej się trochę zbiera od dołu ale też nie jest tak jak powinno być aha świece nowe filtry też, przekopałem forum i nasuwa mi się na myśl zapchany kat albo egr ,co o tym myślicie może jakieś sugestie? i jeżeli mam racje jak to sprawdzić?
marman3 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 13:47   #9
manqt
ford::average
 
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Świebodzin
Model: Focus mk1 kombi
Silnik: 1.8 TDCI 115km
Rocznik: 2001
Postów: 140
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

Gufer zależy od taśmy izolacyjnej. Zwykły szajs za kilka pln puści zaraz. Ale dobra taśma będzie trzymać. Wiem bo mam owiniętą tak wiązkę i jest ok.
__________________
Zdrowaś turbino, powietrzaś pełna, gaz z Tobą Błogosławionaśty między kolektorami i błogosławiony owoc żywota twojego moment. Święta turbino, matko mocy, módl się za nami wolnymi, teraz i w godzinę braku wachy amen.
manqt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2011, 14:39   #10
kat
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-09-2004
Skąd: KATowice
Model: E38
Silnik: 2,8 24v
Rocznik: 97 Shadow Line
Postów: 1,166
Domyślnie Odp: Dusi na benzynie, na LPG jest ok

Cytat:
Napisał manqt Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gufer zależy od taśmy izolacyjnej. Zwykły szajs za kilka pln puści zaraz. Ale dobra taśma będzie trzymać. Wiem bo mam owiniętą tak wiązkę i jest ok.
podcieranie pupy szklem
albo cos robic zgodnie ze sztuka,albo sobie podarowac
owiniecie kabli tasma to nie regeneracja
kat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:00.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.