Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-04-2024, 23:11   #11
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,606
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Trochę odkopię, gdyż nie ma sensu zakładać nowego tematu. Do rzeczy: pacjent kuga mk2 2015r, 2.0tdci, dw10f. Nie wiedzieć kiedy, przestało działać ogrzewanie przedniej szyby. Ale „przestało” w dość specyficzny sposób - nie można jej włączyć z przycisku grzania szyby, natomiast działa po włączeniu „Max nawiewu i grzania na szybę przednią” na panelu klimy. Co do tej pory zrobiłem: sprawdziłem przekaźnik (jest tylko jeden od całej szyby, brak podziału na dwie połówki), podmieniłem na inny i efekt do przewidzenia - zero zmian. Zdemontowałem również owy włącznik i sprawdziłem go, wygląda na sprawny, z resztą tam nie ma żadnego „magicznego” układu, ot zwykłe sterowanie masą - zwarcie jednego ze styków do masy powoduje włączenie przedniej szyby, a drugiego tylnej. Z tym, że tylna działa… Wymontowałem włącznik, zwarłem do masy odpowiednie piny wg schematu - tylna szyba Ok, słychać przekaźnik, działa. Przednia zero reakcji. Dla spokoju ducha, zamieniłem piny we wtyczce i zrobiłem uruchamianie przedniej szyby guzikiem od tylnej, jak podejrzewałem, bez zmian. W dalszym ciągu sprawdziłem połączenie wiązki do bcm wg schematu, przejście jest, wiązka Ok. To samo z bcm do przekaźnika na odpowiednią nóżkę, przejście również jest. Na koniec Forscan, ponowne wgranie CC, zero poprawy. Potem odczyt pidów z przycisków do przedniej i tylnej szyby - tylna reaguje, pojawia się status depressed/pressed itp. Przednia zero reakcji, nic. Wciśnięcie „Max na szybę” status przycisku zmienia się na „ON”… Czary. Czy szanowni forumowicze mają jeszcze jakieś inne pomysły, wskazówki co jeszcze sprawdzić? Mnie już szczerze powiedziawszy pomysły się skończyły. Wszystkie poszlaki kierują mnie na BCM (??). Aku wymieniany w zeszłym roku, Banner, naładowany w pełni podczas testów które robiłem. Chętnie sprawdzę każdą sugestię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2024, 07:07   #12
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,777
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystkie poszlaki kierują mnie na BCM
Też mi się tak wydaje, bo moim zdaniem w pidach powinien ten status się zmieniać niezależnie od temperatury czy stanu akumulatora. Pewnie z ekranu SYNC szyba też by się uruchamiała.
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2024, 07:18   #13
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,606
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Zastanawiające jest tylko to, że bcm jest w stanie wysterować grzanie szyb z panelu klimy, a z przycisku grzania niestety nie. Tak jakby jakaś linia w bcm się ubiła? Mega dziwne. Ja mam Focusa, a to praktycznie bliźniaczo podobne auto i grzanie szyby działa bez względu na aku i temp zewnętrzną.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2024, 12:05   #14
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Cytat:
Napisał zmulim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...tak jakby jakaś linia w bcm się ubiła? Mega dziwne. ...
"Mało dziwne"...
Sterowanie i wyjście na przekaźnik działa - stąd "sterowanie z CAN" załącza szybę.
Wejście z klawisza "ubite" - stąd klawisz nie załącza...

Takie MOŻE być wytłumaczenie... Ja obstawiam, że nawet JEST...
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2024, 13:29   #15
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,606
Domyślnie Odp: Brak podgrzewania przedniej szyby

Dzięki Tadziu, czyli scenariusz najmniej optymistyczny, dorwać sprawny bcm i najpewniej wizyta u Ciebie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.