Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2022, 23:59   #91
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: 180KM PSA silnik zużywa olej.

U mnie 320 tysi przelatane (pewne), u mnie od nowości ale to DW10
Olej średniak od nowości.
50/50 trasa miasto, w trasie 140-150h.

I żadnych ubytków oleju między wymianami.

Do tego wydaje się że od jakiegoś roku czasu tak ciszej pracuje, chyba się wreszcie dotarł, wydech ma jeszcze fabryczny...

Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 08:05   #92
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: 180KM PSA silnik zużywa olej.

Cytat:
Napisał Tomasz121 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I żadnych ubytków oleju między wymianami.
Ten silnik to skarb. Olej szybciej przybędzie niż ubędzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Wystarczy kilka razy przerwać wypalanie DPF Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 19:37   #93
Donser_
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-07-2021
Skąd: LBN
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2016
Postów: 6
Domyślnie Odp: 180KM PSA silnik zużywa olej.

Cytat:
Napisał kln1920 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ma być 0W30
Tak wiem że taki powinien być lany wg specyfikacji. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Najbliższa wymiana to płukanka i powrót na 0w30. Z tego co czytałem dużo osób poleca Motula lub Millers więc pewnie gdzieś w ten rejon pójdę.

Osobiście:
Co do Castrola, w Mondeo przelatałem na tym oleju +12k km, czy zauważyłem coś negatywnego - chyba nie, przy największych mrozach zeszłej zimy ( auto póki co sypia pod chmurką ) najdłużej zakręcił ze 2s zanim zapalił - auto jest użytkowane codziennie - akumulator wytrzymał od nowości 5 lat i był wymieniony na nowy wiec ma czym kręcić. 5w30 czyli olej teoretycznie gęstszy zimą przy rozruchu i nie jest w specyfikacji do tego motoru.

Nie będę zwolennikiem hejtu na ten olej bo chyba kluczem do bezawaryjności jest jego częstrza wymiana niż sugeruje ford. Pomijając fakt ze w innych moich autach lany był ten olej i silniki nadłubały setki tyś km bez napraw póki blacha nie wymiękła.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale kiedyś to były chyba pancerniejsze konstrukcje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do tematu, powrót do specyfikacji 0w30. Swoją drogą sporo ludzi których znam mających ten silnik leje 5w30. To jest taki odruch bezwarunkowy warsztatów, że niektórzy mechanicy są przywiązani do 5w30?

Ostatnio edytowane przez Donser_ ; 02-09-2022 o 19:39
Donser_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2022, 20:55   #94
Mariusz.S
ford::average
 
Avatar Mariusz.S
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 25-06-2012
Skąd: Mrągowo
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 DW10C
Rocznik: 2014
Postów: 97
Domyślnie Odp: 180KM PSA silnik zużywa olej.

"Z tego co czytałem dużo osób poleca Motula lub Millers więc pewnie gdzieś w ten rejon pójdę."

Marketing szeptany...... mówi to Panu coś? Mocna promocja w internecie zrobiła swoje tak, że Motul przez "parę" lat był lekiem na całe zło, ba płynnym złotem nawet.
Motul w motocyklach to za drogi średniak, z moich znajomych motocyklistów po fali hurra optymizmu na tę markę już od dawna nikt go nie stosuje. Ciekawe dlaczego się obrazili?
Millers? W samochodach nie stosowałem, w motocyklu przejeździłem sezon na drogim ZFS i..... lepszy i tańszy od niego jest Shell Advance Ultra.

"Osobiście:
Co do Castrola........

Nie będę zwolennikiem hejtu na ten olej bo chyba kluczem do bezawaryjności jest jego częstrza wymiana niż sugeruje ford. Pomijając fakt ze w innych moich autach lany był ten olej i silniki nadłubały setki tyś km bez napraw póki blacha nie wymiękła.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale kiedyś to były chyba pancerniejsze konstrukcje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum."


KONIEC i KROPKA.

P.S.
Przypomniała mi się taka olejowa ciekawostka, dwoje moich znajomych którymi "opiekuje" się samochodami zwróciło mi uwagę, że na tym nowym oleju syntetyku co im wymieniłem to silniki tak trochę ciszej pracują. Zalałem im Lotosa Syntetic Plus 5W40.

Ostatnio edytowane przez Mariusz.S ; 02-09-2022 o 21:31
Mariusz.S jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2022, 09:07   #95
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: 180KM PSA silnik zużywa olej.

Moto doktor też wycisza silnik, ale czy to metoda ? Lejcie co chcecie , byle nie wodę i nie w portki.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2022, 23:02   #96
Tomasz121
ford::average
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 06-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Titanium mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 157
Domyślnie Odp: 180KM PSA silnik zużywa olej.

Cytat:
Napisał Hansolo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ten silnik to skarb. Olej szybciej przybędzie niż ubędzie Wystarczy kilka razy przerwać wypalanie DPF
Co prawda to prawda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla tego raz na miesiąc daje mu lekko w palnik na trasie, tak profilaktycznie przez 4-5 minut od nowości i nadal mam fabryczny DPF :-).
Tomasz121 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.