Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-09-2009, 21:16   #1
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Temperatura cieczy chłodzącej

Wtam!
Zauważyłem że mój klekot od jakiegoś czasu łapie wysoką temp,tnz np po przejechaniu 10km zatrzymam się i stoję z 5min temp dochodzi do literki na wskaźniku L i włancza się wentylator.Dzisiaj wracłem 200km i jak stałem prawie godz w korku to co jakieś 5-10 min włanczał się wentylator,boję się żeby go nie przegrzać czy coś.Czy to normlane?pytam dlatego że w tamte wakacje nigdy nie włanczał mi się wentylator obojętnie jak długo bym stał i jak gorąco by było temperatury takiej nie łapał.Płynu nie ubywa itd,zauważyłem że czasami obok korka na zbiorniczku wyrównawczym jest mokro,kupic drugi korek?Dodam że podczas jazdy temp ma normalna na środku wskaźnika,termostat wymieniałem jakiś rok temu.

rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 10:44   #2
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

???
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 11:08   #3
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

Po nagrzaniu silnika wskazówka powinna stać pionowo (nie musi być to idealny pion) i nie jest ważne, czy jedziesz, czy stoisz w korku. Podczas jazdy wentylator nie musi pracować, gdyż przepływ powietrza omywającego chłodnicę jest dostatecznie duży do odebrania nadmiaru ciepła. Inaczej sprawa wygląda, kiedy stoisz i powietrze "stoi" razem z Tobą, nie przepływając między żeberkami chłodnicy. Coś musi wówczas ten ruch powietrza wymusić i od tego właśnie jest wentylator. Powinien on jednak włączyć się na tyle wcześnie, aby wskazówka nie zdążyła wychylić się w skrajne prawe położenie (nie wiem, czy L jest u Ciebie po prawej stronie, u mnie jest H, a z lewej C). Jeśli wskazówka wychyla się tylko na postoju (w korkach), to winę za taki stan rzeczy może ponosić czujnik temperatury, załączający wentylator.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 14:40   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

Co do korka i wycieku spod niego, to myślę, że umiarkowany jest zjawiskiem normalnym - ja też tak mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . W korku jest zaworek, który "reguluje" ciśnienie i jeśli otworzy się, a chlapiący z przewodu powrotnego płyn pryska na spód tego korka, to z pewnością odrobina płynu wydostanie się przez nacięcia w gwincie korka i spłynie na przeznaczoną do tego rynienkę na zbiorniczku.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 16:16   #5
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

Czyli wszystko w normie raczejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-09-2009, 22:36   #6
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

Nie wiem jak to z tym termostatem,ale myśle sobie tak że taka sytuacja mogła by byc jakby się nie otwierał czyli by się grzał jak w moim przypadku ale on normalnie po przejechaniu pewnego odcinka i jak wskazowka dochodzi do połowy to się otwiera bo wąż sie gorący robi wiec chyba normalnie.Jakby cały czas był otwarty to by ciągle był niedogrzany i by sie nie grzał,więc jedna sytuacja wyklucza drugą i tak logicznie myśląc wychodzi że termostat mam dobry na moj rozum.Jak myślicie?
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiatrak włancza mi się mniej więcej na literce A jak na wskaźniku.
Hmm a może to byc pompa wody ? tak się zastanawiam bo zdaje mi się jakby silnik głośniej chodzi,taki szum dziwny,jakby cos ocierało albo sie telepało i cichutko jargotalo.
Dodam że płynu nie ubywa,mozna jakoś zdiagnozować czy to pompa wody bez rozbierania niczego?czy moge ja wykluczyc od razu?
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-09-2009, 21:16   #7
Maxim93
ford::average
 
Avatar Maxim93
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Model: Ford Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.8 Turbo Diesel (88KM)
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

O o no wlasnie! ja też mam takie objawy, tzn wskazówka pionowo stoi mi tylko przy ostej jezdzie w mieście w godzinach szczytu przy upale. a z silnika (juz wczesniej też o tym gfdzieś wspominalem) dochodzi inny dzwiek, silnik jest głośniejszy i coś rzęzi...to mnie bardziej martwiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.( ....?????????????
__________________
Maxim93

- Mondeo 1.8 TD , 280tyś , 93r. - stary..ale jary ;p
Maxim93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 11:47   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

No właśnie, Maxim93, ponowię pytanie, wymieniałeś pompę przy zmianie rozrządu?
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 12:27   #9
leszekpmi
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-01-2009
Skąd: Międzychód
Model: Mondeo
Silnik: 18.16v 112PS
Rocznik: 1995
Postów: 53
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

Kolego jest to normalne.Ja mam tak samo.Jeśli stoisz w korku to silnik nie chłodzi się powietrzem przez co się grzeje.Jeśli wentylator się zapala to wszystko ok.Pozdrawiam.
leszekpmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-09-2009, 18:40   #10
Maxim93
ford::average
 
Avatar Maxim93
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 29-07-2009
Skąd: Nowe Miasto Lubawskie
Model: Ford Mondeo MK1 Sedan
Silnik: 1.8 Turbo Diesel (88KM)
Rocznik: 1993
Postów: 94
Domyślnie Odp: Temperatura cieczy chłodzącej

Kolego Emmm..tym razem zmienilem sam rozrząd. a 60tyś km temu razem z rozrządem wymieniana byla także pompa wody.pompa wspomagania wykluczona bo pasek zdejmowalem. wiec ?? wtrysk??
__________________
Maxim93

- Mondeo 1.8 TD , 280tyś , 93r. - stary..ale jary ;p
Maxim93 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.