Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2012, 16:27   #1
adamski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 13-09-2010
Skąd: Kwidzyn
Model: Mondeo MkIII
Silnik: deasel 2.0
Rocznik: 2005
Postów: 4
Domyślnie Spadek mocy i migająca sprężynka

WITAM
W dniu dzisiejszym rano przy temperatuże 20 stopni C po uruchomieniu obroty mojego mondka lekko pływały. Gdy już ruszyłem przy ok 2000 obrotach silnik zaczął szarpać i zapaliła się srężynka i zaczęła mrugać. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika i po ponownym włączeniu zapłonu sprężynka gaśnie, jednak gdy znowu zacząłem przyśpieszć aby zmienić bieg na wyższy silnik znowu zaczął szarpać przy ok, 2000 obrotach i znowu zapaliła się spręzynka. I tak dzieję się za każdym razem po uruchomieniu silnika. Jednak gdy silnik już się rozgrzeje szarpanie zanika oraz nie zapala się już spręzyna. Jedynie zauważalny jest spadek mocy i tzw. "odejścia". Aby uzyskać żądaną prędkość muszę nieco wyżej kręcić silnik. I tak przy stałych 2000 obrotach :
na biegu 1: obroty 2000 - stała prędkość 18 km/h
2: obroty 2000 - stała prędkość 30 km/h
3: obroty 2000 - stała prędkość45 km/h
4: obroty 2000 - stała prędkość70 km/h
5: obroty 2000 - stała prędkość 95 km/h
6: obroty 2000 - stała prędkość 118 km/h
W postoju obroty silnika wynoszą jakieś 800 obr.
Jeśli ktoś posiada wiedzę co to może być i będzie się chciał z nią podzielić z góry bardzo dziękuję

adamski jest offline  
Stary 03-02-2012, 17:41   #2
vi_king
ford::advanced
 
Avatar vi_king
 
Zarejestrowany: 27-10-2004
Skąd: Jelenia Góra
Model: S-MAX Titanium
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 234
Domyślnie Odp: Spadek mocy i migająca sprężynka

"Falujące obroty" i "migająca sprężynka" to temat rzeka. Pogrzeb trochę w forum przy pomocy "szukaj - ki" to zobaczysz jakie koledzy mają lub mieli kłopoty. Też przez to przechodzę ale finał bliski (jutro rano ostatni test). Miałem podobny problem (wśród innych). Bez podpięcia się do komputera nic nie stwierdzisz na pewno. Na mój gust to może być sterownik kierownic turbiny (on generuje błąd "sprężynki"). Sam sterownik może być OK. tylko kierownice zmiennej geometrii są zasyfiałe i stawiają opór. To możliwa jedna z przyczyn. Jakiś czas temu dokładnie opisałem mój problem na forum razem z tym co już naprawiłem, cenami i co z tego wynikło. Będę temat kontynuował do końca (mojego lub Mondeusza).
__________________
S-MAX MK2 2.0 EcoBlue Titanium 2019
Jeżeli wydaje ci się, że wszystko działa dobrze to z pewnością coś przeoczyłeś.
Jeżeli coś może się popsuć - popsuje się na pewno.
vi_king jest offline  
Stary 03-02-2012, 17:55   #3
AdamJ.
ford::advanced
 
Avatar AdamJ.
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-09-2010
Skąd: Szczecin
Model: BMW E38 - siódema ;)
Silnik: 3,5 V8
Rocznik: 1998
Postów: 371
Domyślnie Odp: Spadek mocy i migająca sprężynka

Cytat:
Napisał adamski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
WITAM
W dniu dzisiejszym rano przy temperatuże 20 stopni C po uruchomieniu obroty mojego mondka lekko pływały. Gdy już ruszyłem przy ok 2000 obrotach silnik zaczął szarpać i zapaliła się srężynka i zaczęła mrugać. Po zatrzymaniu i wyłączeniu silnika i po ponownym włączeniu zapłonu sprężynka gaśnie, jednak gdy znowu zacząłem przyśpieszć aby zmienić bieg na wyższy silnik znowu zaczął szarpać przy ok, 2000 obrotach i znowu zapaliła się spręzynka. I tak dzieję się za każdym razem po uruchomieniu silnika. Jednak gdy silnik już się rozgrzeje szarpanie zanika oraz nie zapala się już spręzyna. Jedynie zauważalny jest spadek mocy i tzw. "odejścia". Aby uzyskać żądaną prędkość muszę nieco wyżej kręcić silnik. I tak przy stałych 2000 obrotach :
na biegu 1: obroty 2000 - stała prędkość 18 km/h
2: obroty 2000 - stała prędkość 30 km/h
3: obroty 2000 - stała prędkość45 km/h
4: obroty 2000 - stała prędkość70 km/h
5: obroty 2000 - stała prędkość 95 km/h
6: obroty 2000 - stała prędkość 118 km/h
W postoju obroty silnika wynoszą jakieś 800 obr.
Jeśli ktoś posiada wiedzę co to może być i będzie się chciał z nią podzielić z góry bardzo dziękuję
Tak...wchodząc w dział DIESEL lub Mondeo....na pierwszych 3 stronach (nie mówię żeby dalej nawet szukac) jest mnóstwo tego typu tematów i podobnych problemów....moja rada= używać szukajki-to nie boli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
AdamJ. jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.