Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-01-2013, 08:51   #21
dartro
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo Ghia Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 130km 1,25 82km
Rocznik: 2003 2014
Postów: 147
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

Wymiana samego zamka to nie taki wielki problem, natomiast wymiana mikrostyków to strata czasu . Próbowałem naprawić swój zamek, po pierwsze nie można dokupić oryginalnych mikrostyków, kąpiele w WD40 to tylko środek tymczasowy, problem powróci po pierwszych mrozach.
Kupiłem poliftowy zamek za 120zł i zapomniałem o problemie. Musi to być wersja EU .

dartro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2013, 22:33   #22
Lukas_Mondeo
ford::average
 
Avatar Lukas_Mondeo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

no i problem wrócił ze zdwojoną siła ;/ a mianowicie kiedy zamykam auto nie wazne czy to z pilota czy z zamka w drzwiach kierwocy auto zamyka sie na chwilę po czym sie otwiera. I tak w kółko ;/ przy zamykaniu nawet się nie zapalą kierunkowskazy dla sygnalizacji. W BMW miałem podobny problem, tam styk przy ryglu drzwi nie dociskał do końca i dlatego centralny nie zaskakiwał. W mondeuszu to sprawdziłem ale wszystkie są ok. Co może być nie tak ??
Lukas_Mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 08:16   #23
jan W
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-06-2008
Skąd: sosnowiec
Model: MK III Ghia
Silnik: 2,0 TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

Witam
Ja miałem podobny problem z tą różnicą, że mnie udało sie zatrzasnąć kluczyki w aucie, kupiłem w sklepie środek do wypierania wody z elementów elektrycznych, przelałem nim cały zamek ( zdjąłem tapicerke i lałem w każdą szczelinę ,w kluczyk i zapadkę) i jakiś rok mam spokoj z zamkami.
jan W jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 09:40   #24
Lukas_Mondeo
ford::average
 
Avatar Lukas_Mondeo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

to mi za duzo nie pomoże bo nie mam juz czasu na zabawe z wyciaganiem zamka.....potrzebuje jakis szybki ale niekoniecznie długotrwały sposób na pozbycie sie tego problemu.

Ostatnio edytowane przez Lukas_Mondeo ; 10-01-2013 o 09:42
Lukas_Mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 10:20   #25
wezyr248
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 19-06-2012
Skąd: Gostyń
Model: sedan
Silnik: 2.0
Rocznik: 2000
Postów: 182
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

ja mialem to samo, pozniej po kablach doszedlem do tego ze mialem przetarte kable od klapy bagaznika odkad to zrobilem przestaly swirować mi zamki. chyba ze wiosna znow powrocaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wezyr248 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2013, 10:25   #26
Lukas_Mondeo
ford::average
 
Avatar Lukas_Mondeo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

ale jechać po kablach cała instalacje to musiałes pol wnetrza samochodu rozebrac...
Lukas_Mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-01-2013, 14:23   #27
Lukas_Mondeo
ford::average
 
Avatar Lukas_Mondeo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

jeszcze jedna sprawa co do problemów u mnie z centralnym zamkiem. Byłem dzisiaj u elektryka i okazało się że zamek w tylnich lewych drzwiach jest do wymiany. Wogole nie zaskakuje ta mała "klameczka" podczas zamykania. czy przez to mogą byc problemy z centralnym ??
Lukas_Mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2013, 22:23   #28
H4des
ford::average
 
Zarejestrowany: 19-08-2011
Skąd: Gdańśk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 74
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

U mnie jest tak samo. Nieraz jedne drzwi ( najczęściej od pasażera ) w ogóle się nie otwierają, albo odwrotnie nie chcą się zamknąć i muszę to robić od wewnątrz. Także to raczej standard.

Mam natomiast inny problem. W czasie jazdy otwiera mi się klapa bagażnika. Zauważyłem, że najczęściej jak włączam jedynkę lub wsteczny.. Nie wiem co to może być.
H4des jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 11:42   #29
maxiutek
ford::beginner
 
Avatar maxiutek
 
Zarejestrowany: 22-09-2011
Skąd: Jarosław
Model: mondeo
Silnik: 2.0 LPG
Rocznik: 2002
Postów: 21
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

Potwierdzam wymiana zamka na poliftowy (czarny plastik) pomaga. Po wymianie nastał spokój. Bagażnik zaczął ragować na mikrostyk na blendzie oraz na otwieranie z przycisku w kabinie. Światełka w kabinie już nie gasną odrazu. Zamek nie świruje w trakcie jazdy jak to miało miejsce w starym. Najwięcej zachodu jest z wymianą tego zamka. U mnie cięgna idące od klamki były "zabudowane" i w celu wyjęcia zamka trzeba było wyjąć klamkę. Zadanie o tyle trudniejsze, że akurat mróz jest... Ciekawostka - zamek do mondeo to koszt ~150zł a do focusa jest identyczny a tańszy.
Na wymianę zdecydowałem się z przyczyn ekonomicznych... - tak lepiej przeciwdziałać niż wybijać szybkę ... a działania regeneracyjne na krótką metę nie przemawiały do mnie, ze względu na perspektywę możliwości zaistnienia raz jeszcze niemiłej sytuacji w przyszłości.
Ostatnio zamknąłem dom, odpaliłem autko (mam lpg) żeby się już grzało i poszedłem otwierać bramę aż tu nagle... PSTRYK autko się zamknęło. ZONK! silnik na chodzie, autko zamknięte , brama otwartaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Myśle sobie - "jak to dobrze , że mam zapas w domu i że stało się to pod domem a nie gdzieś w trasie" Problem pojawił się gdy przypomniałem sobie, że dom zamknięty a klucze dyndają sobie przy stacyjce w moim włączonym - zamkniętym autku. Po alarmie telefonicznym w rodzinie, ostatecznie dostałem się do domu po zapas i skończyło się na wypalonym litrze do dwóch gazu i dodatkowych siwych włosach.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maxiutek ; 14-01-2013 o 11:44
maxiutek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2013, 14:37   #30
Lukas_Mondeo
ford::average
 
Avatar Lukas_Mondeo
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 26-11-2012
Skąd: Lublin
Model: Mondeo
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: centralny zamek zwariowal

ale mnie to troche dziwi bo mowicie ze wymiana na poliftowy pomaga....to dlaczego mi sie zepsuło skoro ja mam auto po lifcie ??
Lukas_Mondeo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.