Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-06-2013, 10:49   #31
chomiks
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-05-2013
Skąd: Wrocław i okolice :)
Model: Mondeo mkIV
Silnik: 2.0 140
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Usunięty DPF - dziwne objawy, inny dźwięk

Cytat:
Napisał chase1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z kad pewność, że komunikat o wymianie oleju jest spowodowany zapchanym dpfem ? oleju ci przybywa ?

oleju niestety przybywa a i jeszcze zauważyłem, że za każdym razem wcześniej "pierdnie" błękitną chmurą potem jeździ tak do 200 km jakby wydech był zapchany i już wiem ze po wyłączeniu auta i ponownym włączeniu pojawia się piękne info "wymiana oleju" już 3 razy prawie z zegarkiem w reku dokładnie taka sama procedura...Przyznam, że trochę irytujące się robi zmienianie oleju co 4 kkm gdzie podobno "nowoczesne" auta wymiany powinny mieć co 20 kk.

chomiks jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-06-2013, 15:14   #32
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Usunięty DPF - dziwne objawy, inny dźwięk

to mój mondek ma jeszcze inna przypadłość - wywala mi najpierw komunikat "Filtr silnika przeciążony" (cokolwiek by to miało oznaczać - w sumie to nie jestem pewien o który filtr chodzi), kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt km później awaria silnika, i kolejne kilka/kilkanaście/kilkadziesiąt km dalej przypomina o wymianie oleju. w międzyczasie komunikat o filtrze jak i awarii silnika znikają.
sam już nie wiem co z tym dalej zrobić.
samochód przy tych wszystkich zdarzeniach zachowuje się jak najbardziej normalnie - żadnego trybu awaryjnego, głośnej/nierównej pracy, mulenia... oleju nie przybywa.
jedyne co się dzieje, to słychać po zgaszeniu silnika elektrozawór.

Ostatnio edytowane przez chase1 ; 29-06-2013 o 21:28
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 20:28   #33
sapa
ford::amateur
 
Avatar sapa
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 14-01-2013
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCI 115 KM
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usunięty DPF - dziwne objawy, inny dźwięk

3 tyg. temu wywaliłem DPF (wystawiony emulator) i sie zaczęło. W zakresie obrotów 1400 -1600 mundek buczy jak duda. Jazda z większymi prędkościami też jest strasznie męcząca. W warsztacie gdzie robiłem wycięcie wymienili tłumik końcowy i uszczelkę kolektora wydechowego, ale to nic nie dało. Poddali sie. Inne warsztaty rozkładają ręce i nie bardzo wiedzą od czego zacząć. Do tego dzis doszedł nowy cukierek. Przy stalych obrotach ok. 1500 - 1600 gwizd i spadek obrotow do 1000. Wyrównanie i powrót. Na razie okakzyjnie, ale to chyba coś daje o sobie znać, tylko nie wiem co.
__________________
"... bo rada to niebezpieczny podarunek, nawet między Mędrcami, a każda może po czasie okazać się zła" J.R.TOLKIEN
sapa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2013, 21:45   #34
benio
ford::professional
 
Avatar benio
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 25-04-2008
Skąd: Scyzorykowo
Model: Mdo Mk3 i MK4 HB; Fiesta Mk7
Silnik: 2.0TDCi; 1,4Pb
Rocznik: 2006; 2009
Postów: 1,663
Domyślnie Odp: Usunięty DPF - dziwne objawy, inny dźwięk

Cytat:
Napisał sapa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 tyg. temu wywaliłem DPF (wystawiony emulator) ...
Rozumiem, że to literówka i emulator został wstawiony.

Jeżeli tak to moim zdaniem silnik dopala niby DPF, którego obecność emulator zastępuje. ECU nawet przy drożnym DPF'ie co jakiś czas włącza dopalanie, aby zapobiec zapchaniu filtra cząsteczkami stałymi, czyli sadzą.
benio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 08:00   #35
Tomasz.d
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 29-06-2013
Model: Mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 22
Domyślnie Odp: Usunięty DPF - dziwne objawy, inny dźwięk

Każdy narzeka po usunięciu filtra !! Nie wiem nie dzwoniłem do serwisu ale na allegro filtr DPF kosztuje ok 1000-1300 zł.

Skoro za usunięcie płaci się jakieś 600 a nowy filtr wystarcza na ok 150 000 km to nie lepiej wydać 1300 i zamontować nowy filtr ??
Tomasz.d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2013, 08:29   #36
chase1
ford::average
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 166
Domyślnie Odp: Usunięty DPF - dziwne objawy, inny dźwięk

Może narzekają ci, którzy płacili 600...
Ja (niestety) płaciłem więcej, ale od wywalenia jestem szczęśliwszy i jeździ mi się znacznie lepiej.
No - chyba, że rozgraniczamy fizyczne usunięcie za te 600zl + XXXzl za wykasowanie danych z kompa dot. filtra.
chase1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2013, 01:07   #37
hefi
ford::average
 
Avatar hefi
 
Imię: Stefan
Zarejestrowany: 30-04-2008
Model: masakra
Silnik: 1500
Rocznik: 1981
Postów: 98
Domyślnie

Cytat:
Napisał Tomasz.d Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Każdy narzeka po usunięciu filtra !! Nie wiem nie dzwoniłem do serwisu ale na allegro filtr DPF kosztuje ok 1000-1300 zł.

Skoro za usunięcie płaci się jakieś 600 a nowy filtr wystarcza na ok 150 000 km to nie lepiej wydać 1300 i zamontować nowy filtr ??
No to załóż ten z allegro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zobaczysz na jak długo wystarczy
hefi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2013, 18:46   #38
TuneFORCE
ford::professional
 
Avatar TuneFORCE
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 25-09-2009
Skąd: Wałbrzych/Poznań/Trójmiasto
Model: Focus RS
Silnik: 2.3EB
Rocznik: 2017
Postów: 1,350
Domyślnie Odp: Usunięty DPF - dziwne objawy, inny dźwięk

Cytat:
Napisał sapa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
3 tyg. temu wywaliłem DPF (wystawiony emulator) i sie zaczęło....
Wywal emu i zrób program bo będziesz się tylko wqrzał tym co się dzieje...do SIDów nie ma dobrego, działającego emulatora...generalnie sa to problemowe auta ale oczywiście do zrobienia ;-)
TuneFORCE jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.