Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-04-2010, 18:02   #1
tdabski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 1,8 TDCi, 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Znikający główny wyświetlacz

Witam.
Mam problem jak w tytule, otóż nie wiem, co się dzieje, przy zimnym czy przy ciepłym nawiewie do kabiny, po paru chwilach znika mi wyświetlacz. Robi się cały czarny, a w dolnym krawędzi jest czerwony pasek , albo czerwony jest do połowy. Trwa to do chwili kiedy "esia" wyłączę na jakąś godzinę, to wtedy przy ponownym włączeniu zapłonu, stan kilometrów, licznik dzienny itd.wraca do normy do chwili nagrzania pojazdu. Myślę, że to może jest problem z nawiewem, bo zauważyłem, że przy włączeniu i sterowaniem ciepłym i zimnym powietrzem od strony pasażera zawsze leci tylko gorące. Czy możliwe to jest że od ciepłego lub zimnego powietrza, pod licznikiem w miejscu wyświetlacza "wariuje " elektronika. Czy ktoś z Was miał taki problem? Jak tak, to jak z tego wyszedł.
Pozdrawiam.

tdabski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2010, 13:45   #2
tdabski
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-12-2009
Skąd: Szczecin
Model: S-max
Silnik: 1,8 TDCi, 125KM
Rocznik: 2006
Postów: 5
Domyślnie Odp: Znikający główny wyświetlacz

Właśnie jestem po serwisie, jak się okazało, na dolnym rogu wyświetlacza był widoczny wąski pasek. W serwisie dowiedziałem się, że jak taki pasek występuje, to jest jakiś błąd w wyświetlaczu. Wgrano nowy soft. No i się zaczęło. Oczywiście wyświetlacz już nie zanika. Przy włączonej lub wył. klimie. Jest OK. Ale brakuje mi teraz na wyświetlaczu głównych pod-menu. Nie mogę zrobić konfiguracji, ani zresetować śr. trasę, licznik. brak komunikatu otwartych drzwi i innych. Pokazuje, tylko średnie spalanie, licznik główny, temp, i średnią prędkość. Znowu pojawiłem się w serwisie. Tam dowiedziałem się, że główne zegary są do wymiany. I tu pytanie.Czy po graniu nowego soft'u, gdzie jest teraz nie dostępna cała opcja menu, możliwa jest awaria tego licznika? Sam nie wiem co robić.
tdabski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2010, 14:26   #3
vispower
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 07-01-2009
Model: focus
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 28
Domyślnie Odp: Znikający główny wyświetlacz

też mam problem z LCD między zegarami w Focusie MK2 FL... ekranik jest tylko lekko podświetlony, nic na nim nie ma, generalnie serwis już zabrał mi 130 za diagnostyke, no i jestem na etapie szukania części .... nowej lub używanej w dobrym stanie i jeszcze lepszej cenie niż w aso - 2000PLN (słownie : dwa tysiące polskich nowych!!!) Niestety trzeba wymienić cały zestaw zegarów. Jeśli trafisz na dobre źródło części to proszęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. daj znaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
vispower jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.