Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-02-2009, 12:43   #1
pea
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

Witam
Jestem nowy na forum, a to z tego powodu że przez długi czas byłem użytkownikiem VW Golfa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Samochód sprawuje się bardzo dobrze, jednak przyszedł czas żeby kupić coś nowszego, szybszego i przynajmniej 4 drzwiowego. Początkowo chciałem nabyć VW Golfa IV. Jednak coraz mniej podoba mi się ten pomysł, z powodu wysokiej ceny takiego samochodu, oraz niestety dosyć niskiej jakości wykonania (przynajmniej w porównaniu ze starszymi modelami).
Za 16 tyś zł mogę kupić VW z 98 roku, z podstawowym wyposażeniem (no, może climatronic się trafi i podgrzewane siedzenia jak będę miał szczęście) i silinkiem 1.6 - 105 km. Tym czasem na allegro znalazłem takie coś

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C7188541

Cena wydaje się atrakcyjna biorąc pod uwagę rocznik, przebieg wyposażenie no i moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do tego to już limuzyna a nie miejsko/wiejski hackback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Warto się nim zainteresować ?

Pozdrawiam

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 12:56   #2
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

No tylko ceny czesci i spalanie jest troche inne niz w gulfie.

Wyglada wmiare spoko , warto ogladnac z kims kto zna sie na stkach.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 12:59   #3
dyha
ford::advanced
 
Avatar dyha
 
Imię: Witold
Zarejestrowany: 05-06-2008
Skąd: KR / KMY
Model: Skoda Octavia II FL
Silnik: 1,9 TDi
Rocznik: 2009
Postów: 360
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

Cytat:
Napisał pea
miejsko/wiejski hackback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
He he.. kwintesencja golfa :fcp4
__________________
BYŁ: Ford Focus kombi 1,6 16V ZETEC 2002r MKI FL (5 lat razem)
JEST: Skoda Octavia combi 1,9 TDi 2009r FL
dyha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 13:06   #4
pea
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

Spalania się specjalnie nie boję, nie jeżdżę dużo, poza tym mam jeszcze Matiza na miasto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Części do ST200 są bardzo drogie ??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 13:28   #5
tomiscorpio
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 15-02-2006
Skąd: Złotów
Model: fs
Silnik: 1998
Rocznik: 95
Postów: 6,528
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

Nie no drogie nie są.
komplecik przewodow wn 6 sztuk 188zl boscha

oryginalne swiece forda 35zl sztuka

klocki trw przod 150zl

Tarcze na przod np mikody 95zl sztuka


Mi chodzilo w porownaniu do golfa 3 bo np tarcze przod mikody do Ciebie kosztuja 35zl a tutaj 95zl

Jak na klase mondeo osiagi prowadzenie wyglad to w zaden sposob nie idzie tego do golfa porownac.

Lecz tylko tak napisalem zebys byl swiadomy sprawy.
tomiscorpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2009, 15:09   #6
pea
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

To ceny nie są jeszcze jakieś powalające. W "zwykłym" mondeo tak samo to wygląda ?
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2009, 09:53   #7
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

Cytat:
Napisał pea
Witam
Jestem nowy na forum, a to z tego powodu że przez długi czas byłem użytkownikiem VW Golfa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Samochód sprawuje się bardzo dobrze, jednak przyszedł czas żeby kupić coś nowszego, szybszego i przynajmniej 4 drzwiowego. Początkowo chciałem nabyć VW Golfa IV. Jednak coraz mniej podoba mi się ten pomysł, z powodu wysokiej ceny takiego samochodu, oraz niestety dosyć niskiej jakości wykonania (przynajmniej w porównaniu ze starszymi modelami).
Za 16 tyś zł mogę kupić VW z 98 roku, z podstawowym wyposażeniem (no, może climatronic się trafi i podgrzewane siedzenia jak będę miał szczęście) i silinkiem 1.6 - 105 km. Tym czasem na allegro znalazłem takie coś

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Cena wydaje się atrakcyjna biorąc pod uwagę rocznik, przebieg wyposażenie no i moc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Do tego to już limuzyna a nie miejsko/wiejski hackback Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Warto się nim zainteresować ?

Pozdrawiam
Ten egzemplarz jest dosyć długo na allegro.Wcześniej był na zagranicznych blachach.
Do ST drogie są wachacze{500-600 zł sztuka} i amortyzatory,{300-400 zł},spręzyny {brak zamienników}.Przewody oryginały ponad 300 zł,świece jak wyzej kolega pisał,brak zamienników.halogen { około 500 zł szt.}prawie niedostępny na rynku wtórnym,zderzaki {500-700 zł uzżywki}Reszta innych rzeczy w silniku.Po za typowymi dla ST ,reszta częsci pasuje od zwykłej v-ki
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2009, 09:42   #8
pea
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

tomiscorpio, norbi333, dzięki za odpowiedzi.

Orientujecie się jak wygląda sprawa awaryjności tego auta - zwłaszcza na trasie?? Generalnie auto na dalsze wypady ma być, oraz żeby podjechać z kobietą pod teatr czy restaurację. Bo matizem dalej niż 100 km w jedna stronę to się jechać nie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

To że długo wisi na allegro to nie jest dobry objaw, z drugiej strony to też nie są chyba bardzo poszukiwane auta. Zauważyłem że zwykłe mondea które mają pakiet optyczny, albo są po prostu tuningowane szybko znikają.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2009, 10:33   #9
norbi333
ford::professional
 
Zarejestrowany: 16-06-2007
Skąd: S-KI
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 biturbo 238 koni
Rocznik: 2020
Postów: 1,207
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

Cytat:
Napisał pea
To że długo wisi na allegro to nie jest dobry objaw, z drugiej strony to też nie są chyba bardzo poszukiwane auta..
Duży silnik i wynalazek,takie auto raczej pewnie długo się sprzedaje.
Z awaryjnościa ,to zależy jak trafisz.Jak auto zadbane i wszystko robione na bierząco to pochodzi,jak trafisz padakę to się załamiesz :fcp2 Tak jak z każdym innym autem.
Ja u siebie odpukać praktycznie zero awarii,same eksploatacyjne sprawy,a zrobiłem swoim około 70 tyś km
__________________
Aktualnie Ford Edge 2020r i Opel Insignia GSI 2019 r
norbi333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2009, 19:05   #10
pea
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: Ford Mondeo mk2 ST200 z allegro

wiadomo, każde auto jak jest zadbane to nie sprawia problemów. Tylko że też o każde trzeba dbac inaczej, jedne wymagają wiekszego i droższego wkładu inne mniejszegoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Poza tym nie każdy samochod dożyje 20 lat i półmilionowego przebiegu, nawet przy dobrym serwisie (notabene, niedawno widziałem Forda Mondeo mk1 na allegro który miał 450 tyś kilometrów nabite Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Chodzi mi też o to że każdy samochód ma też swoje wady konstrukcyjne. 8/10 użytkowników Fiata powie że ma problem z blacharką i pompą paliwa. 8/10 użytkowników Golfa będzie się skarżyc na elektrykę etc.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.