Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-10-2009, 23:08   #1
hasanbeja
 
Postów: n/a
Domyślnie 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

Witam ponownie,

Jak już widać , to 4 post. Zakupiłem to Mondeo i nie jestem zadowolony. Ma wiele wad - o których nie wiedziałem (drobnych uszkodzeń, takich jak niedziałający nawiew, wściekły centralny - rządzący się własnymi prawami).....

ale naistotniejsza kwestia - spalanie. Drugie tankowanie do pełna zrobiłem. Wychodzi mi że spala 7 litrów na 100km/h.

Jeszcze większość na trasie. Spaliłem już prawie dwa pełne baki i tak wychodzi z obliczeń. Przy moim stylu i systemie jazdy VW Golf z 1989 roku spalał mi 5 litrów (zwykły diesel), Audi A4 z 1995 5,5 ....

Ten Fordziak aż tyle.


Prosiłbym o radę.

Zastanawiam się nad zwrotem samochodu do czego mam prawo - sprzedawca zataił kilka usterek, do tego to spalanie...

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-10-2009, 23:55   #2
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

może booster nie wyregulowany.. Zależy tez jaka trasa... przy obecniej temperaturze spalanie pod 7 l jest nawet normalne Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

po za tym... to auto ma 15 lat i pewnie cos kolo 300tys km... wymagasz igiełki? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez GrzegorzD ; 16-10-2009 o 23:57
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 09:00   #3
hasanbeja
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

Nie wymagam Igiełki.. Ale diesel to diesel. W takich samych warunkach 14 letnie audi a4 paliło 5,5 litra, 20 letni VW Golf 2, ok 5 litrów.
Były to samochody z przebiegiem około 250 - 300 tysięcy km....

Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 09:01   #4
hasanbeja
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

Poza tym jestem z Pomorskiego gdzie póki co temp. nie spadła poniżej zera - jest od 1-5 stopni, i dużo pada, zero śniegu czy coś...

Więc co będzie zimą???? 8 litrów? Benzyniak tyle ma prawo palić....
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 18:40   #5
Mrkrys38
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2009
Model: MONDEO
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

Cytat:
Napisał hasanbeja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam ponownie,

Jak już widać , to 4 post. Zakupiłem to Mondeo i nie jestem zadowolony. Ma wiele wad - o których nie wiedziałem (drobnych uszkodzeń, takich jak niedziałający nawiew, wściekły centralny - rządzący się własnymi prawami).....

ale naistotniejsza kwestia - spalanie. Drugie tankowanie do pełna zrobiłem. Wychodzi mi że spala 7 litrów na 100km/h.

Jeszcze większość na trasie. Spaliłem już prawie dwa pełne baki i tak wychodzi z obliczeń. Przy moim stylu i systemie jazdy VW Golf z 1989 roku spalał mi 5 litrów (zwykły diesel), Audi A4 z 1995 5,5 ....

Ten Fordziak aż tyle.


Prosiłbym o radę.

Zastanawiam się nad zwrotem samochodu do czego mam prawo - sprzedawca zataił kilka usterek, do tego to spalanie...
Trzeba się przyzwyczaić albo dołożyć z drugie tyle i kupić A4.
1,5tony silnik przestarzałej konstrukcji najlepszy wynik jaki udało mi się osiągnąć to ok.6,1 na trasie do niemiec połowa 160/h.
Golfikiem w podobnym roczniku o jakim tu piszesz schodziłem do 4,5
Rada na twoje problemy jedna-przejść do stajni VW.
Tylko znajdź w podobnej cenie Passata to oprócz tego cudownego TDI nie będzie miał nic i stan że tylko usiąść i płakać.
Aha-nigdy mi nie przekroczył 7,2-tylko raz gdy założyłem mu alu 16 z oponami 205/55 (8,4l/100) to nie był dobry pomysł.

Ostatnio edytowane przez Mrkrys38 ; 17-10-2009 o 18:47
Mrkrys38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 18:45   #6
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

drugie tyle?

pokaz mi jezdzace A4 w cenie 7-8 tys zł w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mówie o takim poskładanym na taśmę i gumę do rzucia. Bo sprzedać MOndeo MKI z 1994 roku za wiecej niż 3,5-4 tys to trzeba znaleść.... sami wiemy kogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 18:52   #7
Mrkrys38
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-08-2009
Model: MONDEO
Silnik: 1,8TD
Rocznik: 1997
Postów: 11
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

Cytat:
Napisał grzesdc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drugie tyle?

pokaz mi jezdzace A4 w cenie 7-8 tys zł w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nie mówie o takim poskładanym na taśmę i gumę do rzucia. Bo sprzedać MOndeo MKI z 1994 roku za wiecej niż 3,5-4 tys to trzeba znaleść.... sami wiemy kogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Tak mi się napisało...
Nie zagłębiałem się w VW bo wiem że mnie nie stać a golasem jeździć jak człek przyzwyczai sie do klimy i elektryki...
Mrkrys38 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 20:24   #8
KojoT6510
ford::average
 
Zarejestrowany: 11-10-2008
Skąd: Knurów
Model: Mondeo
Silnik: 1800 TD
Rocznik: 97/98
Postów: 136
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

Powiem tak moje Mondeo ma 184 tys przebiegu i w miescie pali ok 7 normalna jazda czyli bez zamulania i bez przesadnego gniecenia bo to nie ma sensu w trasie do niemiec zapakowany spalil 6,1 przy predkosci 160km/h mam tez golfa II z 89 roku w miescie pali ok 6 l trasa ok 5 to fakt ale jazda mondeo a tym golfem to jest dzien a noc.Ponadto nie wieze w bajki ze TDI VW palą cudowne 5,5 L moze w trasie ale to napewno tez nie przy predkosci 160 170. a w miescie to nie ma cudu ze tyle spali a Mondkiem przy predkosci 120 km/h tez jestem w stanie osiagnac 5 litra na sto bez problemu.
KojoT6510 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2009, 21:59   #9
GrzegorzD
ford::professional
 
Avatar GrzegorzD
 
Zarejestrowany: 25-12-2006
Skąd: Bielsko-Biała / Bujaków
Model: C-Max
Silnik: 1,8 PB
Rocznik: 2005
Postów: 1,073
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

no i o to chodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GrzegorzD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2009, 15:18   #10
hasanbeja
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: 1.8TD - wysokie spalanie > wada silnika?

Chciałbym też dodać - że mój styl jazdy > 90-100 km/h (zakładający minimalną oszczędność), gdzie 90 % jazdy to wspaniała powiatówka (codzienny dojazd do pracy: razem 60 km), gdzie po drodze jest jedna miejscowość, a tak na stałym gazie non stop się jedzie....


To auto nie ma prawa tyle palić.

Koledzy nadmieniają, że grzeją po 160km/h i im wychodzi mniej...

Hola.

Jesli nie znacie rozwiązania, to zostawcie sobie komentarze: "auto jest stare" sami wiecie gdzie.
Skoro jest stare, tzn. że pewna część jest stara i wymaga naprawy/wymiany by spalanie było normalne.

Diesel = ekonomia. W tym wypadku tego nie mam. Skontaktowałem się z serwisem Forda, czy taka usterka jest naprawialna wg nich i czy byłby to koszt realny do 200-400 zł > tyle byłbym skłonny zainwestować.

Pozdrawiam,

Szkoda, że nikt nie jest w stanie mi pomóc, tylko wszczyna dyskusje na temat różnic: Audi/passat/Ford.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.