Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-09-2008, 22:20   #1
Kamil211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2008
Postów: 34
Domyślnie [MK2]Problem z Ogrzewaniem

Witam mój problem tkwi w tym że miałem przekrecone pokrętło o regulacji temperatury nawiewu(ciepło/zimno) właśnie dzisiaj zabrałem sie za jego naprawe ponieważ zakupiłem nowe pokretło.Jak sie okazało po rozkręceniu to nie pokretło było przekrecone tylko pekł plastik który znajduje sie na końcu linki i jest w jednej całości z kołnierzem co uniemozliwia jego wymiane.Koledzy pomożcie co w tym wypadaku mozna zrobić bo jak sie domyślam ten plastik trzymał linke która wsuwa sie i wysuwa podczas krecenia pokrętłem??Drugi problem jest taki że wogóle wskazówka od temperatury silnika sie nie rusza,oraz gdy dzisiaj recznie ustawiłem linke na ciepło wogóle nie nagrzewa sie w samochodzie.Co moze być przyczyna tego??Pare dni temu ta wskazówka sie podnosiła z 3 cm,ale gdy sprawdziłem stopień płynu okazało sie że jest jego tylko troszke wiec dolałem wody.Koledzy pomózcie mi poniewaz jestem w Angli i moge liczyc tylko na siebie poniewaz tu trudno o dobrego mechanika.Pozdrawiam

Kamil211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2008, 22:33   #2
lojes50
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2006
Skąd: Ciechanów
Postów: 85
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

prawdopodobnie Termostat padł (został w fazie otwartej i silnik się nie nagrzewa) dlatego nagrzewnica jest zimna i dmucha zimnym lub delikatnie ciepłym powietrzem

co to przełączników to ci nie pomogę bo mam klimatronik a to trochę inne tematy
__________________
_________________________________
Mondeo 2,0 16v w automacie
lojes50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2008, 22:43   #3
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

Kamil211, tematów o wskazaniach temperatury silnika, termostatach, czy czujnikach temperatury masz na forum bardzo dużo, wiec poszukaj. mogę ci podpowiedzieć, ze skoro miałeś mało płynu, a później dolałeś to mogła pozostać zapowietrzona nagrzewnica i dlatego nie leciało ciepłe powietrze.
Co do linki, to chyba masz takie sterowanie jak jeszcze w mk1, czyli na pokrętle jest zębatka, która porusza drugą zębatkę (lub 'kołnierz') do której jest doczepiona linka i ją naciąga, tak pamiętam. A skoro urwała się i jest na stałe złączona z linką, to pewnie trzeba wymienić komplet?
Jeżeli płyn jest poniżej czujnika, to nie będzie on nic pokazywał. Np. m.in. jeżeli w czasie jazdy zaczyna raptownie spadać temperatura, to znaczy, że płyn jest poniżej czujnika.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2008, 23:20   #4
Kamil211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2008
Postów: 34
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

Tak też myśle że układ jest zapowietrzony a mógłbyś mi kefir powiedziec jak najprościej odpowietrzyć układ ponieważ samochód mam dopiero 2 tyg i nie wiem w którym miejscu sa te węzywki.A co do linki to tak jak piszesz mam peknieta tą drugą zebatke do której jest doczepiona linka.To chyba jedyne wyjscie to kupic cała linke z tym kołnierzem bo samego kołnierza sie nie kupi a druga sprawa to nie ma jak go samego załozyć.Ale teraz w pierwszej kolejności to zrobienie ciepłego powietrza?A czy jest to mozliwe że jesli mam wode na poziomie min to czy wskażnik też sie nie ruszy??
Kamil211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2008, 23:39   #5
lojes50
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-10-2006
Skąd: Ciechanów
Postów: 85
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

u mnie jest czasami poniżej min i wskazówka działa poprawnie
__________________
_________________________________
Mondeo 2,0 16v w automacie
lojes50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2008, 23:50   #6
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

kurde, to wszystko jest na forum! co za lenistwo!
Nie ma żadnych odpowietrzników - odkręcasz korek zbiornika wyrównawczego, gazujesz (dosyć porządnie) i jak ubywa w zbiorniku płynu to dolewasz, aż na spokojnie zostanie na max a nawet troszkę więcej.
Poziom min. jest o ile pamiętam sporo wyżej niż czujnik. :fcp3 i na tym poziomie czujnik jest zalany i ma działać.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2008, 22:06   #7
Kamil211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2008
Postów: 34
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

Z tego co dzisiaj zauważyłem to raczej nie termostat ponieważ woda sie w zbiorniku nie gotuje oraz weże i woda jest gorąca.Poradzcie mi za co sie najpierw zabrac bo w sobote chce sie wziasc za rozebranie tego ponieważ zaczyna sie robić zimno a ogrzewanie nie ma.Mozecie mi powiedziec gdzie jest skrzynka z bezpiecznikami poniewaz pod kierownica po prawej stronie jej nie ma i czy u anglików moze byc gdzie indziej.Pozdrawiam.
Kamil211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2008, 23:37   #8
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

Kamil211, a próbowałeś odpowietrzać? bo nic nie odpisałeś, tylko pytasz o bezpieczniki? przecież to nie jest ogrzewanie elektryczne?! A bezpieczniki są po lewej stronie.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2008, 06:08   #9
Kamil211
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-08-2008
Postów: 34
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

Tak odpowietrzyłem ale nic to nie dało i nie wiem teraz za co sie w pierwszej kolejności zabrać??A bezpieczniki mi sa potrzebne ponieważ jedna czesc ogrzewanie przedniej szyby mi nie działa.Kefir powiedz mi czym zdjac te opaski z weży??
Kamil211 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2008, 06:34   #10
Kefir
ford::professional
 
Zarejestrowany: 08-11-2004
Skąd: Londyn
Model: MKIV
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2007
Postów: 1,037
Domyślnie Re: [MK2]Problem z Ogrzewaniem

skoro nie ma ogrzewania, to nie działa nagrzewnica! Czyli pewnie nie odpowietrzyłeś. Może przytkana nagrzewnica? Musisz rozłączyć wężyk za nagrzewnicą, (czyli jak stoisz przodem do auta, to po lewej stronie, na spływie z nagrzewnicy) z tego co pamiętam to w mk1 było takie fajne połączenie pod zbiorniczkiem spryskiwaczy, może będziesz miał tak samo? A do zdejmowania tych opasek, to mi najlepiej służy mini-żabka.
__________________
Pozdrawiam
Kefir
Kefir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.