Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-01-2014, 10:54   #11
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

To jeszcze raz odnośnie ciśnienia.
Na zewnętrznej skali miałem wartość 16,5. Skala jest podpisana bar, więc przyjąłem, że moje ciśnienie na gorącym silniku z odłączonymi wtryskiwaczami to 16,5 bara (a może i nawet 17bar).

Wczoraj zdemontowałem cały dolot. Zaraz wstawię foty. Według mnie dolot jest czysty, a zawór odpowietrzenia skrzyni korbowej działa bez zarzutów. W zaworek dmuchałem ustami przelot był w kierunku od skrzynki korbowej do kolektora dolotowego. Na wszelki wypadek zaworek wrzuciłem do słoika z benzyną ekstrakcyjną, niech się wymoczy.

Plan mam taki:
Zmiana oleju na liqui moly. Może będzie to 10W30, a może 10W40. Wyjeżdżę tylko olej, który mam (Castrol Edge 5W30) i przejdę na nowy olej. Być może wleję jakąś płukankę LM przed zmiana oleju. Myślę, żeprzy przebiegu 160k km czas na półsyntetyk. Przebieg z licznika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., ciekawe ile ma naprawdę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jeśli to nie pomoże to przyszykuję się na wymianę uszczelniaczy zaworowych, a ostatni etap to wymiana pierścieni.

Koledzy zawsze przeszukiwałem forum i korzystałem z bazy danych, która jest. Nie zakładałem nowych tematów, gdyż wcześniej wszystkie niezbędne informacje odnajdywałem. Przyznaję się, zawsze szukałem po filtrowaniu Mondeo MK3, dlatego nie doczytałem o Waszych wcześniejszych problemach.

Zdjęcia wstawiłem przez google, mam nadzieję, że będą widoczne. Myślę, że istotną informacją jest to, że mam założony lubryfikator.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Ostatnio edytowane przez msk85 ; 02-01-2014 o 11:24
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2014, 11:48   #12
karloss
FCP member
 
Avatar karloss
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 19-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 2,017
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Pozwolę sobie wtrącić kilka słów do tego tematu:
- jesteś kolejną osobą, która ma problem z braniem oleju w duratecu i jeździła na Castrol'u;
- wymiana uszczelniaczy zaworowych nic nie da, wydasz kasę i niepotrzebnie się narobisz;
- przyczyną są zapieczone pierścienie zgarniające (koledzy o tym już Tobie wspominali);
- nowy olej kup i zalej po wymianie ww. pierścieni, inaczej drugi raz będziesz to robić, a tak zamiast wydawać kasę na jakieś płukanki zainwestuj w komplet uszczelek pod głowice i 4szt. do kolektora dolotowego.
Oczywiście zrobisz jak zechcesz. Dodam, że niedawno kolega z Mondeo MK4 wymieniał pierścienie, może podpytaj jego gdzie i jakie kupował (co prawda do 2.0, a Ty masz 1.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
karloss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2014, 19:51   #13
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Napisałeś zapieczone pierścienie. To tylko przejęzyczenie, czy naprawdę te silniki mają problem z zapiekaniem się pierścieni? Rozumiem starte pierścienie, wtedy już nie ma wyboru. W sytuacji, gdy tylko się zapiekły to może warto zastosować płukankę LM, aby spróbować wyczyścić tłok i co najważniejsze pierścienie.

Założyłem temat właśnie ze względu na oszczędności. Nie jestem mechanikiem, lecz wiele rzeczy samemu naprawiam (nie zarabiam zbyt wiele Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Gdyby udało wymienić się gumki na zaworach bez demontażu samej głowicy to jest połowa sukcesu. Wydam na gumki zaledwie 130zł i będę miał już górę silnika w połowie zrobioną, bo przecież w przypadku wymiany pierścieni i tak bym te gumki zmienił. Dlatego chcę działać etapami, by nie wydawać nadaremno kasy.

Widziałem układ dolotowy w moim samochodzie. Wszystko jest brudne (kolektor, zaworek nie) od zanieczyszczonych spalin. Dotknąłem też samych trzonków zaworów, to nie jest powierzchnia sprzyjająca uszczelniaczom zaworów. Może i jest to poetyzowanie, ale takie wnioski mi się nasunęły po oględzinach auta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2014, 12:26   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

MSK, gdybyś widział na własne oczy tłok wyjęty z silnika z zapieczonymi pierścieniami, to napewno nie uwierzył byś w żadne płukanki, lanie nafty itp. Takie pierścienie z tłoka trzeba wybijć wąskim przecinakiem, bo za nic nie można ich ruszyć, i wydłubuje ich się w kawałkach. A założenie gumek gdyby ci się udało, to nawet nie jest 10 procent naprawy góry silnika.Aby dobrze zrobić górę silnika, planuje się głowicę, frezuje gniazda zaworowe, przetacza i dociera zawory, wymienia się prowadnice zaworów, i zakłada nowe uszczelniacze. A sama wymiana tylko pierścieni tłokowych to jest loteria, 50 procent, albo sie uda, że oleju nie bierze albo nie. Ważne jest wyrobienie tulei cylindrowych które warto zmierzyć średnicówką, oraz zmierzyć, czy tłoki jescze trzymaja wymiary, czy nie są już za bardzo zużyte. Jażeli tego wszystkiego sie nie posprawdza lub nie wykona, to szkoda kasy i pracy. Ale zrobisz jak będziesz uważał, bo myśle że forum jest od dobrych rad, choć może nie zawsze trafnych.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2014, 07:36   #15
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Kolego msk85
Laikiem nie jesteś więc nim zaczniesz robić rewolucję w swoim silniku i wydawać swoje ciężko zarobione złotówki usiądź i spokojnie rozważ co wydaje się logiczne.
Podstawowe elementy które mogą wpływać na znaczne zużycie oleju to:
-pierścienie zgarniające
-układ zawodowy włącznie z gumkami o których piszesz
-Uszczelka pod głowicą
Układ zawodowy oraz gumki możemy na wstępie pominąć gdyż jest to również jeden z elementów odpowiadający za kompresję w silniku i gdyby tu był problem zamiast owych 16 barów miałbyś może połowę tego.
Uszczelka pod głowicą a dokładnie nieszczelność pomiędzy kanałem olejowym a komorą spalania objawia się dość dużym zużyciem oleju ponieważ panują tam duże skoki ciśnienia. Przedmuchy dość łatwo to zdiagnozować po odręcznie korka wlewu oleju przy odpalonym silniku. Podobne objawy masz przy zużytych gumkach zaworowych.
Zużyte pierścienie zgarniające mają duży wpływ na spożycie oleju gdyż nie zgarniają go należycie z gładzi cylindrów jak pisał kolega powyżej i nie mają większego wpływu na kompresję.
Moim skromnym zdaniem jest to najbardziej prawdopodobna przyczyna i zgadzam się z moimi przedmówcami którzy obstawiali tę usterkę. Ponadto biorąc się za pierścienie będziesz miał możliwość oceny stanu cylindrów oraz wyeliminujesz drugą potencjalną przyczynę czyli uszczelkę.
Jednak to twoja fura, twoja kasa i zrobisz jak chcesz.
Pozdrawiam i życzę powodzenia w rozwikłaniu problemu.)
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 15:43   #16
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Nie ważne czy mi się to podoba, czy też nie to obstawiasz też pierścienie (optymistyczny przypadek).

W ciągu ostatnich kilku dni zrobiłem jeszcze parę rzeczy przy swoim silniku. Wkręciłem elastyczny wąż zamiast świecy. Durgi koniec węża znajdował się tuż przy białem kartce papieru. Odpaliłem samochód na 3 cylindrach. Podnosiłem mu obroty. Niestety żadne plamki oleju nie trafiły na białą kartkę papieru. Test wykonałem dla wszystkich cylindrów. Obstawiam, że być może zobaczy się jakąś plamkę oleju na białej kartce, ale dopiero, gdy silnik naprawdę sporo zjada oleju. Rozebrałem też pokrywę zaworów (uszczelka się pociła). Sprawdziłem stan krzywek wałków rozrządu. Nie znalazłem żadnego śladu zużycia. , kompletnie nic. Krzywki nie były wytarte. Luzy na zaworach książkowe (sprawdziłem).

Czy ktoś może mi powiedzieć, czy zalanie do pełna cylindrów (olej spuszczony) na całą noc naftą (świeca wkręcona) jest testem na pierścienie zgarniające? Czy to ogólny test stanu uszczelnienia tłoków?

W sklepie motoryzacyjnym wyceniają już mi cenę części (uszczelki - głowica, miska olejowa, pokrywa zaworów pierścienie, gumki, panewki). Zobaczę ile taka impreza mnie będzie kosztować. Ktoś ma pomysł co jeszcze powinienem wymienić przy rozbieraniu silnika? Koledzy zdaje sobie sprawę z tego, że wymieniana pierścieni to jedynie "dekoracja", a nie kompletny remont silnika. Aczkolwiek potrzebuję ten samochód jeszcze na 3 lata, więc chciałbym troszkę w niego zainwestować jeśli oczywiście będzie taka potrzeba. decyzję podejmę po ewentualnym teście z naftą i płukance LM. Po tych zabiegach wleję olej LM 10W40. Zobaczymy, czy uda mi się zejść z zużyciem oleju na poziom 1,5l / 15k km. Takie zjadanie oleju będzie dal mnie zadowalające.

Przy rozbiórce silnika na pewno wykorzystam Wasze rady. Zdobędę narzędzia pomiarowe i sprawdzę tłoki, cylindry. Mój mikrometr ma zakres zaledwie 70mm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Nie jestem ekspertem od silników, ale kilka rozebranych widziałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wiem, że samo namacalne sprawdzenie rantów na cylindrach to za mało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Czy ktoś słyszał, aby w silniku Duratec gniazda zaworów były wykonane z jakiegoś dziwnego materiały? Coś mi się obiło o uszy, że gniazda zaworów są ceramiczne, więc się zastanawiam, czy można docierać zawory i uszczelniać je.

Ostatnio edytowane przez msk85 ; 06-01-2014 o 15:46
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 15:57   #17
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Cytat:
Napisał msk85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy można docierać zawory
Przy takim ciśnieniu sprężania, szkoda docierać zawory, bo są dobre.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2014, 20:45   #18
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

To zalewanie naftą nic ci nie da ponieważ pierścień zgarniający jest trzecim lub czwartym ( w zależności od silnika) pierścieniem w kolejności od głowicy i nafta musiałaby pokonać w pierwszej kolejności pierścienie sprężające nim dotarłaby do zgarniającego co zapewnie nie nastąpi bo ciśnienie na tłokach dowodzi że pierścienie sprężające są w dobrym stanie.
__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2014, 00:53   #19
msk85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 1,8 16V
Rocznik: 2002
Postów: 15
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Drodzy forumowicze, mam wycenę części. Nie wygląda to źle. Koszt samych części to około 700 zł. Do tego dojdzie jeszcze planowanie głowicy. Nie wiem ile teraz biorą za to, ale stawiam, że 200 zł. Własnej pracy nigdy się nie liczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

pierścienie kpl. - 160-170 zł
panewki korbowodowe - 120 zł
uszczelka miski olejowej - nie występuje (tylko silikon)
uszczelka pod głowicę - 120 zł
uszczelka pokr. zaworów - 55 zł
uszczelniacze zaworowe kpl. - 110 zł
uszczelka kol. ssącego - 25 zł
uszczelka kol. wydechowego - 30 zł

Wszystkie uszczelki z firmy BGA (sprawdzony producent z cenami do przyjęcia)
msk85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-01-2014, 01:48   #20
samspec
ford::amateur
 
Imię: grzegorz
Zarejestrowany: 07-01-2014
Skąd: grabow
Model: mayda323
Silnik: 1.5l
Rocznik: 1995
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana uszczelniaczy bez sciagania glowicy

Sznurka nie radzę,ale z ciśnieniem robiłem,nie tylko Forda i nie powyżej 6 ,a u 16-stki
12-15atm.Do zruszenia , nie dawaj tłoka max na OT tylko trochę przed ,a potem podnieś.
Jak kolega pisał , wał musisz blokowć super fest i pewnie , bo ci łapki połamie i głowę.
Powietrze pompuj przez dorobiony wtrysk , o dużym przelocie-idzie o volumen.
Sprawdz luz zaworu, w prowadnicy, inaczej jak za duży luz zdejm głowice i wymień
prowadnice zaworów-przechlapana robota.Powodzenia
samspec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.