Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2013, 15:36   #1
leszek66
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Okolice Kędzierzyna-Koźla
Model: Kuga
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Jak podłaczyc kamere cofania

Witam forumowicze
Kupiłem auto z wymontowaną kamerą cofania i odciętymi kablami.Planuje kupic
nową kamerę ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) lecz nie wiem jak podłączyc ją z uciętymi kablami wychodzącymi z auta.W wiązce jest 6 kabli : biały, niebieski, czarny , rożowy , brązowy i zielony.Z góry dzięki.
Ps.Jak podałem za mało informacji proszę pytac będę odpowidac na bieżąco.

leszek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2013, 20:18   #2
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Z tego co piszesz to miałeś oryginalną kamerę cofania fabryczną.
Nie da się w to miejsce podłączyć żadnej kamery z allegro. Trzeba by wszystko przerobić (wyjąć fabryczny sterownik i podpiąć się na jego wyjście, tam gdzie jest wyjście video -bez gwarancji, że zadziała, bo tam zdaje się jest wymagany sygnał NTSC).
Moim zdaniem warto rozważyć powrót do oryginalnej kamery (zakup w ASO albo poszukiwanie na szrotach).
Mnie udało się kupić oryginalną kamerę waraz ze sterownikiem i wiązkami i wszytko popodłączać. Może będziesz też miał szczęście..
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 11:53   #3
leszek66
ford::beginner
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Okolice Kędzierzyna-Koźla
Model: Kuga
Silnik: TDCI 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Mam już namiar na orginalną używaną kamerę ale nie wiem o jakie sterownki chodzi.Czy to juz jest razem z kamerą czy trzeba szukac osobno?
leszek66 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-01-2013, 12:20   #4
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Jeśli masz ucięty kabel wewnątrz klapy, to on idzie właśnie od sterownika (modułu) kamery cofania. Może faktycznie warto sprawdzić, czy Ci tego modułu ktoś nie zabrał razem z tą odcięta kamerą...
Sterownik kamery mieści sie za plastikowym boczkiem bagażnika. Nie pamiętam, czy w Kudze jest po lewej czy po prawej stronie... W FF2/C-maxie jest po prawej stronie obok modułu parktronika. W Kudze też musi być obok parktronika, więc stronę zidentyfikujesz jak posłuchasz gdzie "pika" Ci parktronik z tyłu.

Co do samej kamery - uważaj, bo Ty potrzebujesz takiej kamery z przeźroczystą kopułką. Na allegro jest trochę kamer "oryginalnych" Ford, które są nie wiem od czego...
To co potrzebujesz wygląda jak to co Ci załączam na zdjęciu, tylko nie poprzerabiane - ja zamontowałem u siebie kamerę z Kugi, ale musiałem obciąć jej z jednej stronu "ucho" mocowania..
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_0583.jpg (92.5 KB, 555 wyświetleń)
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 18-01-2013 o 12:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 08:58   #5
tuchu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-02-2013
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Cytat:
Napisał leszek66 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam forumowicze
Kupiłem auto z wymontowaną kamerą cofania i odciętymi kablami.Planuje kupic
nową kamerę ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) lecz nie wiem jak podłączyc ją z uciętymi kablami wychodzącymi z auta.W wiązce jest 6 kabli : biały, niebieski, czarny , rożowy , brązowy i zielony.Z góry dzięki.
Ps.Jak podałem za mało informacji proszę pytac będę odpowidac na bieżąco.
Mam taką kamerę zamontowaną u siebie razem z systemem Phantom DVB-T. Jej dużym minusem jest sposób montowania na zatrzaski, które nie są tak solidnie wykonane jak oryginalne. Dodatkowo będziesz musiał zachować czujność na myjce ciśnieniowej (łatwo ją wyłamać:])
tuchu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2013, 22:10   #6
marcink719
ford::average
 
Avatar marcink719
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 15-03-2007
Skąd: małopolska
Model: Galaxy mk3, Focus mk1
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM, 2.0 SPI
Rocznik: 2007,2003
Postów: 171
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Witam,

mam trochę pytanie innej natury, jak wygląda użytkowanie kamery? Jak często się Wam brudzi? Czy bardzo trzeba uważać na porysowanie albo zamoczenie podczas mycia? Pytam, bo właśnie zastanawiam się nad wyborem kamery na tył (albo na przód), ale jak zobaczyłem u siebie jak bardzo jest zabrudzona cały tył a w szczególności tablica rejestracyjna tuż pod daszkiem, w który montuje się kamerę cofania, to myślę nad sensownością takiego rozwiązania... :/

Jest jeszcze opcja z montażem za szybą, czyli w środku, ale wtedy będzie ograniczony kąt widzenia, obraz bardziej zaciemniony przez mocno przyciemnione szyby, no i do tego mało elegancki montaż na podsufitce narażony przy wkładaniu gabarytowych przedmiotów...

Przychodzi mi do głowy jeszcze jeden pomysł, czy nie zrezygnować z kamerą z tyłu, ale za to montując tam czujniki cofania a na przodzie kamerę. Czy te czujniki na alledrogo za 60 zł są coś warte? Jest sens się w to bawić? I jak wypada montaż - trzeba zdejmować zderzak?
marcink719 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2013, 14:57   #7
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Ja co prawda nie mam u siebie fabrycznej, a dokładaną taką z Alledrogo, ale dokładnie w tym miejscu i muszę powiedzieć, że tragedii nie ma.
Nawet mocno przybrudzone oko coś tam widzi. Fakt - lepiej mieć czystą.
Najfajniejszym patentem jaki widziałem do tej pory była kamera w Hondzie chyba o ile się nie mylę, ale możliwe, że był to wieśwagen, gdzie była ona schowana pod znaczkiem i pokazywała się tylko wtedy kiedy była potrzebna (znaczek się odchylał tak jak w Seatach jak chcesz otworzyć klapę). W Fordzie nie ma gdzie takiego patentu schować.
Kiedy gdybałem gdzie wsadzić kamerę w C-Maxie bardzo dobrym miejscem wydawała mi się lotka - wysoko, mniejsze ryzyko zabrudzenia/ochlapania. Nawet kamera o kącie widzenia 120stopni powinna tam się sprawdzić. Co jest fajne, to takie występują z doświetlaniem IR i naprawdę widzą w kompletnej ciemności. Z racji tego, że nie widziałem jednak całego zderzaka z tego miejsca wylądowała w okapiku nad tablicą rejestracji.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 09:23   #8
marcinK84
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-03-2013
Model: kuga
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Cześć
22 kw będę szczęśliwym posiadaczem kugi, niestety nie ma w niej czujników cofania, czy możecie mi jakiś doradzić? niestety nie będę mógł najpierw kupić autka a potem czujnik bo mój brat-auto-mechanik-expert będzie dostępny tylko w ten weekend. na allegro znalazłem 3:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

interesuje mnie taki z kamerką lcd w lusterku

I jeszcze jedno równie ważne gdzie macie zamontowane wasze kamerki ?

Pozdrawiam
marcinK84 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 09:48   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,042
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Cytat:
Napisał marcinK84 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...interesuje mnie taki z kamerką lcd w lusterku

I jeszcze jedno równie ważne gdzie macie zamontowane wasze kamerki ?
1) Z tym lusterkiem to moim zdaniem "wieś-tuning" (ale to według mojego gustu - a z tym się nie dyskutujeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)... Są u chińczyków lusterka zastępujące oryginalne z wbudowanym monitorem wielofunkcyjnym (w tym pod kamerę) - nawet fotochromatyczne, ale trzeba je ciągnąć prosto z Chin. No i cena atakiego lusterka przekracza 100USD....

2) Takiej kamery jak na Twoich linkach nie zamocujesz moim zdaniem inaczej, niż wiercąc dziurę w tylnym zderzaku - wyklucza to ich konstrukcja. Jedyną łatwą alternatywą są te kamery zamocowane w miejsce jednej z lampek oświetlenia tablicy rejestracyjnej.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 15-03-2013 o 09:52
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-03-2013, 21:05   #10
Gostek_
ford::average
 
Avatar Gostek_
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 26-01-2012
Skąd: Warszawa
Model: była Kuga, jest Audi Q7
Silnik: było 2.0 TDCI, jest 3.0 TDI
Rocznik: był 2009, jest 2008
Postów: 160
Domyślnie Odp: Jak podłaczyc kamere cofania

Ja mogę powiedzieć tylko tyle: w zeszły czwartek umyłem samochód, w piątek wyglądał jak wytarzany świniak. To dla mnie podważa sens montowania kamer, mam czujniki w wyświetlaczem widocznym we wstecznym lusterku a zamontowanym z prawym, tylnym słupku. Pokazuje mi odległość i ew. z której strony jest przeszkoda. Dla mnie sprawdza się idealnie.
Gostek_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.