Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2016, 08:12   #61
dżizas
ford::advanced
 
Avatar dżizas
 
Zarejestrowany: 26-11-2010
Skąd: Oxford, W-wa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI ST 155KM
Rocznik: 2005
Postów: 300
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

U mnie winowajcą poszarpywania przy stałej prędkości ok 50km/h i obrotach poniżej 2000 rpm również a 4 i 5 biegu, były przytkane końcówki wtrysków. Jednak odczuwalne to było tylko i wyłącznie przy zimnym silniku. Gdy Mondek złapał pełną temp. problem ustawał jak ręką odjął. Dodatkowym objawem było dość obfite dymienie na biało tuż po odpaleniu auta po kilkugodzinnym postoju przy temperaturach poniżej 5*C.
Mycie końcówek w ultradźwiękach pomogło na kilka mies. Kiedy problem ponownie się pojawił wymieniłem końcówki na nowe. Ok 2,5 roku po wymianie nadal spokój.

__________________
Stan Twego auta mówi prawdę o Tobie.
Wcześniej Mondeo MK3 1.8i 125KM 2001r.
dżizas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-03-2016, 10:36   #62
gogigi
ford::average
 
Avatar gogigi
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 11-11-2013
Skąd: Gdańsk
Model: Focus Mk2 FL Titanium
Silnik: 2.0 TDCi 136km 320Nm - DPF OFF
Rocznik: 03.2008
Postów: 86
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał manekin Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A miałeś to przy jakiś konkretnych obrotach czy w szerszym zakresie?
Pojawiało się w zakresie obrotów między 1800- 2200 głównie odczuwalne na 4,5,6,biegu kiedy się toczymy lub spokojnie przy stałej prędkości jedzie. Komputer nie pokazywał żadnych błędów. Po wyjęciu i przeczyszczeniu egr okazało się że był sprawny ale już osad zgromadzony w nim blokował go po tej operacji jak ręką objął.
gogigi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 07:32   #63
manekin
ford::amateur
 
Imię: manekin
Zarejestrowany: 09-03-2015
Skąd: Głogów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi 140 KM
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cytat:
Napisał gogigi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pojawiało się w zakresie obrotów między 1800- 2200 głównie odczuwalne na 4,5,6,biegu kiedy się toczymy lub spokojnie przy stałej prędkości jedzie. Komputer nie pokazywał żadnych błędów. Po wyjęciu i przeczyszczeniu egr okazało się że był sprawny ale już osad zgromadzony w nim blokował go po tej operacji jak ręką objął.
Z tego co piszesz u mnie może być to samo. Hmm, muszę się za to zabrać przy okazji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Być może faktycznie zaślepię go i trochę pojeżdżę to będę widział. A na czym polega jego adaptacja, to jest na pewno konieczne?
manekin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2016, 16:12   #64
Bucio
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-03-2016
Model: mondeo mk3
Silnik: diesel
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam forumowiczów.

U mnie występuje ten sam problem co u przedmówcy. Z tym,że zaslepiłem EGR i nadal poszarpuje na zimnym silniku. Reszty Waszych porad jeszcze nie sprawdzałem.

Na razie tak jeżdżę, choć jest to wkurzające, a nie ma czasu wstawić do mechanika.
Bucio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2016, 13:23   #65
pgrel
ford::amateur
 
Imię: piotr
Zarejestrowany: 10-08-2015
Model: Mondeo Mk2/ MK4
Silnik: 1.8 Pb/ 2.0TDCI 115km
Rocznik: 2000/ 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam,
a ja zapytam z innej strony. Mój mondek MK4 2.0TDCI poszarpuje delikatnie ale przy hamowaniu silnikiem w okolicy 2000rpm na IV biegu. Czy ktoś ma/miał taki przypadek?
Pozdrawiam
Piotr
pgrel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2016, 17:49   #66
piterek45
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-01-2012
Skąd: WAWA
Model: S-MAX
Silnik: 2.2 tdci 200hp
Rocznik: 2011
Postów: 108
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Witam wszystkich
Temat szarpania to widzę czarna magia i dosięga coraz więcej osób
Dołączam się do tego tematu ,bo u mnie też szarpie
Panowie generalnie u mnie wygląda to tak że nie ma znaczenia na którym biegu
Sprawdźcie dla potwierdzenia czy macie tak jak ja że jadąc na pierwszym albo drugim biegu spróbujcie jechać w zakresie około 1.8- 2k obrotów u mnie szarpie czasem mocniej czasem słabiej
Jeśli szarpie to teraz gaz do dechy , czy efekt szarpania znika ? u mnie płynnie przyśpiesza
Szarpie często na zimnym silniku na ciepłym już mniej ale zawsze w zakresie około 1.8-2k obrotów
U mnie na tempomacie też szarpie
Obstawiałem pedał gazu z uwagi na to ze w zimie jak dałem ogrzewanie na same nogi(i przy okazji pedał) to szarpanie jakby szybciej ustawało zaraz po ruszeniu
Pedału nie wymieniłem jeszcze bo pewności nie mam że on jest winny
Ktoś wcześniej pisał że wymieniał i nic to nie dało tylko pytanie czy wymieniony był na 100% dobry
Egr mam zaślepiony więc nie będzie to na pewno to
Może przepływka ? ale tez ktoś coś robił i jednemu pomogło drugiemu nie
Z wtryskami to raczej historia między bajki to samo tyczy się paliwa gdyby to było to to efekt szarpania by był w każdym zakresie obrotów

Ktoś to rozwiązał ?

Ostatnio edytowane przez piterek45 ; 20-04-2016 o 17:58
piterek45 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 20:16   #67
pieq78
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-12-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2000 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Cześć

Na forum Talkford.com znalazłem informację o tym że można odłączyć EGR przez odpięcie wtyczki.
Dzięki temu można łatwo sprawdzić czy winny jest EGR czy nie (bez konieczności jego demontażu).

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
(zaznaczone na czerwono)

Czy ktoś z was to wypróbował ?


pozdrawiam
Grzesiek
pieq78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2016, 21:30   #68
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

już mu tam niżej napisali, że to nie wtyczka od egr Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

egr jest z tył silnika i jego odpięcie daje check engine, a konieczności demontażu nie ma, wystarczy kawał blachy z dwiema dziurami pod rurę, 10min roboty
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 07:11   #69
pieq78
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-12-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2000 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

Dzięki Speedo.

Check engine to nie problem - mogę sobie później skasować.
Potrzebuję na chwilę wyłączyć EGR żeby sprawdzić czy on jest winowajcą.
Jeśli tak, na pewno wtedy taką blaszkę sobie zorganizuję.

Dlatego potencjalny pomysł z odpięciem kostki bardzo by mi odpowiadał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdr
Grzesiek
pieq78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2016, 08:41   #70
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,005
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI szarpanie w trakcie stałej prędkości.

no mi nie chodzi czy sobie go później skasujesz czy nie, mi chodzi o to, że zwykle w trybie "czekendżin" auto nie może zebrać danych z wszystkich czujników i chodzi w trybie uśrednionym, polewając zwykle obficie, dlatego szarpanie może ustąpić po odpięciu kostki co wcale nie musi oznaczać wykrycia problemu, no ale to tylko taka moja teoria Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z praktyki u siebie:

- egr podpięty, brudny i niezaślepiony - szarpanie przy stałej prędkości np 100km/h na 5tym biegu

- zaślepienie brudnego egr - szarpanie ustąpiło, natomiast samo zaślepienie metodą podawaną na forum "od góry" spowodowało zawalenie egra sadzą i blokadę w pozycji "zamknięte" - czekendżin

- chwilę jeździłem z odpiętym, chwilę z czekendżin - nie szarpało

- teraz jeżdżę na wyczyszczonym do białości, nasmarowanym egr i niezaślepionym - nie szarpie

Wioski:

szarpanie spowodowane jest zasmoleniem w egr jak on do końca nie może się zdecydować czy zamknąć czy domknąć czy otworzyć bardziej lub mniej, usunięcie tej niepewności poprzez wywalenie egr lub zaślepienie eliminuje problem - tyle z moich osobistych obserwacji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , przepustnica



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.