Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-05-2012, 20:42   #1
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Przekladnia kierownicza (plyn , regeneracja )kilka pytan

Witam, mam wyciek na przekladni kierowniczej , od okolo pol roku musze raz w miesiacu kupic flaszke plynu i uzupelniac - rowno litr na okolo miesiac cieknie) .
Sa jakies tanie sposoby wlewania jakiegos smarowidla zastepczego do przekladni tak zeby jej nie uszkodzic a zeby tanio wyszlo takie uzupelnianie???

Czy da sie jakimis polsrodkami naprawic przekladnie nie wywalajac 800 zl za robote i regeneracje???

Szukajac uzywanej przekladni na szrocie na co zwracac uwage zey znow nie byla do wymiany za kilka miesiecy?? Da sie jakos poznac na oko czy przekladnia bedzie sprawna dluzej ?? ( luzy, otarcia itp)???

monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2012, 21:27   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Przekladnia kierownicza (plyn , regeneracja )kilka pytan

Na oko nie poznasz czy przekładnia wytrzyma tydzień, miesiąc czy 5 lat. Najlepiej kupić na Allegro z tzw. gwarancją rozruchową, ewentualnie na szrocie, który udziela podobnej gwarancji (są takie). Tanich sposobów na dolewki płynu nie ma i szkoda kasy która wycieka Ci z przekładni a eksperymenty takie, prędzej czy później, skończą się śmiercią pompy. Jazda z wyciekiem może też skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego przez uciążliwe służby.
Naprawić przekładnię można wymieniając uszczelnienia, ale do tej operacji musisz magiel wystawić z auta. Komplet uszczelnień kosztuje około 100 zł. Możesz wymienić tylko jeden simmering, po stronie wycieku (było by znacznie taniej) ale póki nie rozbierzesz przekładni (co wcale nie jest takie proste), nie będziesz wiedział co jest do wymiany a nawet może okazać się, że wymiana uszczelnień, bez szlifowania elementów przekładni, na niewiele się zda.
Podsumowując: Jeśli przekładnia będzie już wymontowana, to najrozsądniej jest zamontować na jej miejsce, przygotowaną do tego wcześniej, używkę. Starej przekładni nie wyrzucaj, jak okaże się, że "nowa" zaczyna kapać, możesz bawić się w regenerację starej.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 06:40   #3
monkey22
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-03-2011
Skąd: Bochnia
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 - 16v
Rocznik: 1994
Postów: 60
Domyślnie Odp: Przekladnia kierownicza (plyn , regeneracja )kilka pytan

tak.tylko zetu juznie chodzio przekladnie samabojej ktoszt to okolo100 zl ale o wymiane za co trzeba wylozyc 300-400 zl ( tyle mi powiedzialo 3 roznych mechanikow) i o to sie boje ze wsadze dziadostwo i za robote zaplace taka kase
monkey22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 12:05   #4
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Przekladnia kierownicza (plyn , regeneracja )kilka pytan

Nic na to nie poradzisz, bez wyjęcia przekładni z auta nie da się jej zregenerować. Słyszałem o jakichś magikach potrafiących wymienić simmering w maglu bez jego demontażu, ale tylko z jednej strony (nie pamiętam z której) i kosztuje to około 100zł. Uważam, że nie warto. Sam śmigam na używce już dwa lata i jest ok.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 15:59   #5
majkel1318
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Radom
Model: mondeo(balbina)
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1994
Postów: 147
Domyślnie Odp: Przekladnia kierownicza (plyn , regeneracja )kilka pytan

Koledzy mają racje kup używkę, ja tak zrobiłem już rok śmigam. A ja starą zrobiłem czyli wymieniłem uszczelniacze itp, sprawdziłem warsztacie czy jest jak należy i sprzedałemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jeszcze 70zł do przodu byłemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
majkel1318 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2012, 18:01   #6
marcinszrk
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 30-05-2011
Skąd: Kraków
Model: MONDEO , FOCUS , MONDEO III
Silnik: 2.0 16v , 1.6 16v
Rocznik: 1995, 2000 , 2005
Postów: 73
Domyślnie Re: Przekladnia kierownicza (plyn , regeneracja )kilka pytan

Dzisiaj byłem w sklepie i widziałem cos takiego jak ceramizer do przekladni niewiem może zobacz
marcinszrk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2012, 08:15   #7
majkel1318
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Radom
Model: mondeo(balbina)
Silnik: 1.8 16V
Rocznik: 1994
Postów: 147
Domyślnie Odp: Przekladnia kierownicza (plyn , regeneracja )kilka pytan

Ja się na temat ceramizerów nie wypowiem nie korzystałem więc nie wiem. Są różne zdania czy opinie negatywne i pozytywne. A koszt takiego ceramizera i jak to działa? ,bo jeżeli jakiś uszczelniacz ci przepuszcza to caramizer ci w tym nie pomoże tak mi się wydaje, chyba ,że ktoś już korzystał to niech się wypowie. Najlepiej by było nie zawracać sobie gitary i poszukać maglownicy.

Ostatnio edytowane przez majkel1318 ; 25-05-2012 o 08:18
majkel1318 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-05-2012, 10:36   #8
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Przekladnia kierownicza (plyn , regeneracja )kilka pytan

Ceramizer nie załatwi sprawy jeśli jest wyciek (kapie), może jedynie pomóc w przypadku lekkiego zawilgocenia ale na to też za bardzo bym nie liczył.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.