Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-05-2013, 00:44   #1
Pedrozo
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Wrocław Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.6 ti-vct 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie EAC Fail, odcina przy 2500 obr.

Czołem,

Na początku chciałbym się przywitać, jako że to mój pierwszy post Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam Fiestę 1.4 TDCi z 2002 roku i od tygodnia mam z nią problem. Polega on na tym, że praktycznie codziennie podczas jazdy komputer wywala mi błąd EAC Fail, ale nie przechodzi w tryb "książkowego" muła. Idzie normalnie jechać, ale odcina przy 2500 obr.
Pierwszy raz sytuacja pojawiła się jak jechałem ekspresówką, 120/130 km/h. Od tego momentu błąd pojawia się praktycznie codziennie w czasie jazdy po mieście.

Do tej pory byłem w dwóch warsztatach, ale po podłączeniu do kompa nic nie znaleźli i odesłali mnie do speca od elektroniki/elektryki (C-Tronic, Żerniki Wrocławskie)

W międzyczasie kontaktowałem się ze znajomym, który ma warsztat i po przedstawieniu objawów przez telefon, stwierdził, że może chodzić o błąd przeładowania turbiny.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co mogło paść?

Dodam tylko, że w temacie jestem zielony dlatego najpierw chciałbym uzyskać Waszą opinię, żeby mnie ktoś na grubą kasę nie próbował przewalić.

Z góry dzięki za pomoc!

Pedrozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2013, 13:47   #2
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: EAC Fail, odcina przy 2500 obr.

A jaki masz przebieg
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2013, 20:57   #3
Pedrozo
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Wrocław Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.6 ti-vct 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: EAC Fail, odcina przy 2500 obr.

118 tyś.
Pedrozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 09:53   #4
Pedrozo
ford::beginner
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Wrocław Legnica
Model: Focus
Silnik: 1.6 ti-vct 115 km
Rocznik: 2005
Postów: 15
Domyślnie Odp: EAC Fail, odcina przy 2500 obr.

Tak dla potomnych, szybka relacja co się działo.

Po gruntownym przetrzepaniu Fiesty, okazało się, że zawór EGR był straszliwie zabity jakimś syfem. Po wyczyszczeniu zaworu nie tylko znikł problem, który opisywałem, ale również samochód odzyskał moc (wcześniej rozpędzał się jak wół) jak i wyrównała się praca silnika (nie telepie na niskich obrotach). Według mojego mechaniora to była przyczyna całego problemu.

Co do filtrów to przy wymianie oleju, to okazało się, że filtr paliwa nie był w opłakanym stanie i nie musiała to być bezpośrednia przyczyna, ale profilaktycznie wszystkie wymieniono na nowe.
Pedrozo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 07:54   #5
papa_ciapa
ford::amateur
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Stąd
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: EAC Fail, odcina przy 2500 obr.

Trochę stary kotlet, ale surówki dołoże Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (bo sporo czasu/nerwów na to poświęciłem).
W moim przypadku Fiesta 1.4 Tdci 2002r.:

Autko kręciło rozrusznikiem jakieś 2 sekundy a następnie "odcinało" rozrusznik. Gdy już udało się uruchomić odcinało obroty przy około ~2800 i na wyświetlaczu pokazywał się EAC Fail.

Okazało się iż "masa" idąca od akumulatora do silnika/skrzyni biegów jest niedokręcona/styk zaśniedziały. Trochę było to niebezpieczne bo przy kręceniu rozrusznikiem iskrami waliło.
papa_ciapa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-06-2014, 10:08   #6
TSRules
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2010
Skąd: Ziemia
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 1998
Postów: 357
Domyślnie Odp: EAC Fail, odcina przy 2500 obr.

tak, znajomemu auto zaczęło sie palić, podobny przypadek z masą, trzeba kontrolować co jakiś czas
TSRules jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2014, 06:48   #7
papa_ciapa
ford::amateur
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 19-06-2014
Skąd: Stąd
Model: Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 3
Domyślnie Odp: EAC Fail, odcina przy 2500 obr.

Gdzieś wyczytane:

FORD - Fix OR Drive.

Z tym EAC Fail, jak już opanowałem tą niedokręconą/zaśniedziałą masę - to przesmarowałem jeszcze pedał gazu - ten potencjometr.

Ładnie pięknie już chodziło działało - byłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Zrobiłem rundke po okolicy, zatankowałem Orlen ON Verva do pełna. 100metrów i kaplica - jak już zapalił to chodził jak benzynka na spalaniu stukowym. Kaplica paliwo kisiel.
papa_ciapa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-06-2014, 09:51   #8
stasiek49
ford::expert
 
Avatar stasiek49
 
Zarejestrowany: 14-03-2006
Skąd: ZAWIERCIE
Model: MK 3.5 MK5
Silnik: 1,1i 1.8TDDI
Rocznik: 1995 2002
Postów: 3,278
Domyślnie Odp: EAC Fail, odcina przy 2500 obr.

Cytat:
Napisał papa_ciapa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tym EAC Fail, jak już opanowałem tą niedokręconą/zaśniedziałą masę - to przesmarowałem jeszcze pedał gazu - ten p
otencjometr

tego potencjometru się nie smaruje można przemyć płynem do potencjometrów
__________________
stasiek49 nie udzielam porad na PW
stasiek49 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:18.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.