Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-03-2008, 19:33   #11
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

kolego Zawika, szkoda słów zeby ci odpisywać,ale jeszcze sekunde czasu pozwole sobie stracic na pouczenie ciebie...

widze ze problemy z czytaniem i rozpoznawaniem obrazków to na pewno masz ty...skoro trudno ci zauwazyć ze na stronie jako najstarsza jest tylko instrukcja od mondka od końca 2003 w góre czyli po lifcie.

a jak wiesz to i halogeny on ma inne(więc moze i zarówki?) tak jak z mk1 i mk2 było... i deskę i wiele innych detali-więc skoro w tej instrukcji(bo tu cie moze zaskoczę-ściagnąłem ją sobie,wydrukowałem i nawet zbindowałem) trójkąt jest pokazany tam gdzie u mnie nawet nie ma na klucz miejsca -a wypełnienie tej przestrzeni mam orginalne z logo i data produkcji auta-->to bys zrozumiał dla czego pytam,ale moze ty jakis "inny " jestes.

trudno, jakos chyba przezyjemy na tym forum bez twojej zyczliwej pomocy...

mimo wszytsko pozdrawiam.

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 20:01   #12
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

No widzisz wiec trzeba do Ciebie jak do "nowego" ...uzupełnij profil :fcp2 .
TDDI i po lifcie były .
Niestety wróżki które czytają w kuli kto jaki ma samochód...to nie to forum.



PS. Halogenów(przeciwmgielnych) nigdy nie demontowałem, ale bankowo z przodu wyciąga się "ramkę/obwódkę" wokół halogenu i pewnie podejście do wymiany żarówki jest od przodu(po odkręceni czegoś tam pod tą obwódką).

Również pozdrawiam.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 20:22   #13
Darass
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-09-2006
Model: MK[4]
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 174
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Żarówkę wymieniał mi kolega z poziomu kanału i z całą pewnością robił to od wewnętrznej strony zderzaka, za żarówkę płaciłem chyba z 52 zł a potem Osram-u widziałem za 33 zł, ale to było rok temu.

I nie kłucić mi się tu chłopaki proszę sobie podać łapki wystarczy że te oszołomy w rządzie się kłócą mu nie musimy.
__________________
Darass
Darass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 20:47   #14
joj
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: L-wo
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2018
Postów: 216
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

No cóż piszesz ADI do kolegi Zawika a czepiasz się mojej odpowiedzi na zadane pytania
nie będę wygłaszał racji co, kto i jak
tak więc: i tak będę pisał co wiem o mk3 jak ktoś zada pytanie bo sam dużo informacji tu znalazłem chociaż czasem niekompletnych ale zawsze coś i myślę że odpowiedź nawet niekompletna może być przydatna jeśli nikt nic więcej nie napisze
a najwięcej racji ma tu Drass niepowielajmy naszych "kochanych" polityków
__________________
było Mondeo MK3 2.0 TDDi 2001 HD
było Mondeo MK3 1.8 V16 2006 Kombi
jest Mondeo MK5 2.5L AT sedan
joj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 20:48   #15
Jacek
Administrator
 
Avatar Jacek
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 10-02-2004
Skąd: Dolny Śląsk
Model: C-MAX Grand
Silnik: 1,6 EcoBoost 180KM
Rocznik: 2014
Postów: 2,172
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Panowie, prosze przeedytowac swoje posty tak, zeby byly zgodne z Regulaminem (polecam par. 12).
Kto tego nie zrobi podczas swojej najblizszej bytnosci na forum, dostanie ostrzezenie.
Kto zrobi to niedokladnie - dostanie ostrzezenie.

Osobiste wycieczki prosze przeniesc na PW lub gdziekolwiek indziej.
Potraktujcie to jako uprzejmosc, ze najpierw was upominam... :fcp20
__________________
Pozdrawiam
Jacek

[Regulamin Forum] [FAQ] [Zasady ogłoszeń] [Dział Komunikaty]
[Oryginalne części Ford / Motorcraft / FoMoCo - co, gdzie, jak??]

Świat się stale zmienia, więc słysząc słowa "będzie jak dawniej" nie łudź się - nigdy tak nie będzie...
Jacek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 20:57   #16
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Jako,że nikogo nie obrażałem, postów edytować nie mam zamiaru.
Tyle w temacie.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 21:34   #17
mcmacpl
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Wrocław
Postów: 121
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Cytat:
Napisał adi
Do kolegi Zawika:
Jesteś na forum od 2,5 miesiąca a już cię troszkę ponosi i ?pyskaty ? jesteś!
Zanim zaczniesz opieprzać, to sprawdź dokładnie.
Zawika dołączył 12 grudnia 2006, a pierwszy post napisał równo rok i 2 miesiące temu. Jest tu więc tak samo "nowy" jak i ty.

Co do "kontroli trakcji" - to chyba mondeo w ogóle nie miało tego systemu. Ewentualny włącznik koło otwieracza bagażnika służy do wyłączania systemu stabilizacji toru jazdy (esp). Jeśli tego wyłącznika nie ma, to nie masz esp...

A co do halogenów - instrukcja mówi, że należy:
* wyjąć osłonę
* poluzować trzy śruby
* wyjąć lampę
* odłączyć złącze
* wyjąć żarówkę
Można to więc zrobić bez kanału i bez ściągania osłon pod chłodnicą/silnikiem.
mcmacpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 07:47   #18
sylwek1980
ford::average
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 26-12-2005
Skąd: Bydg-Fordon
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 181
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

A ja od razu napisałem że h11 i jakieś powątpiewania widziałem! Na forum staram się pisać o tym co wiem a wiedza moja jest poparta praktyką! Więcej rzeczy nie pisze, chyba że zapytania! :fcp12
sylwek1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 13:12   #19
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie Re: [Mk3] combi 2,0tddi -kilka pytań :)

adi, żeby zdjąć grill, musisz takie dwa pokrętła przekręcić o ćwierć obrotu w lewo (są rozmieszczone symetrycznie po obu stronach grilla). Po przekręceniu da się je wyjąć i wtedy grill wysuwasz do przodu (do siebie). Wyjęcie reflektora w MKIII to banał. Nawet jednej śrubki nie trzeba odkręcać i żadnych narzędzi.
Do ESP jest kontrolka z rysunkiem samochodu wpadającego w poślizg (takie dwa faliste ślady pod kołami). Coś jak znak "śliska droga". Ten sam symbol jest na wyłączniku ESP. Kontrolka podobnie jak kontrolka ABS podlega testowi po włączeniu zapłonu.
Co do bagażnika - niestety w MKIII w kombi trzeba sobie samemu zorganizować przestrzeń na różne potrzebne szpargały.
PS. Tak prawdę mówiąc to jakoś tak mi się zrobiło głupio za Ciebie, bo Zawika ma dużo racji w tym co pisze, a to, że jesteś adi na forum dłużej od niego to do czegoś jednak zobowiązuje, a nie tylko do uwag typu "ty mi tu nie podskakuj żółtodziobie, bo za krótko na forum jesteś, żeby to robić. Jestem na forum trzy lata, bijcie mi pokłony!". No wstyd i żenada - a tak niestety to wygląda.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2008, 18:13   #20
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: [Mk3] combi 2,0tddi -kilka pytań :)

llechu zapinki odpiałem ale wyjsc nie chciał-robiłem to wieczorem ale w dzień juz dojrzałem co jest co i wysunąłem bez obawy ze cos urwę-ale dzieki za pomoc,zarówki h7 juz zmieniłem ale dająGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.polecam na prawdęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do spięcia z zawika-chodziło mi o to -i mam nadzięję ze odczytał moje intencje- ze "opitala" mnie i czyni uwagi typu "ty ford expert" a o takie rzeczy pytasz i nie uzywasz opcji szukaj--->no własnie jak uzyłem to zgłupiałem bo jedni pisali tak inni inaczej a trzci siak.
dla tego pozwoliłem sobie po raz moze i milionowy zapytac-z nadzięją ze dostanę konkretna odp---a tu bura-->tylko pytam za co?

sylwek 1980 mowi ze h 11 na bank wiec taka kupie ale opcje były rózne innych uzytkowników h1,h3 h11-i co bys kupi l maja takie odp?

jeden Daress od razu zakumał o co mi chodzi i wsparł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrowionka

instr do mk3 po lifcie tez mama i tak trójkat siedzi po lewo jak mk1 a u mnie nie ma tam na niego miejsca --wiec tez zapytałem
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.