Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-04-2013, 16:08   #1
mutabatcz
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Jakie sprężyny oś przednia

Wymieniałem ostatnio sprężyny na osi przedniej i jestem bardzo niezadowolony. Mianowicie auto poszło bardzo do góry i wygląda jak motorówka z zadartym nosem. Po za tym zrobiło się bardzo twarde czuję każdą dziurkę a na większych nierównościach np kiedy zjeżdżam z leżącego policjanta jest bardzo mocne dobicie sprężyną. Nie jest to normalne. Podejrzewam już, że sprzedawca dał mi jakieś inne chociaż zarzeka się, że są od tego auta. Mechanik mówił, ze się "ułożą" jednak tak jak myślałem nic z tego. W związku z tym moje pytanie : czy istnieje możliwość złego zamontowania sprężyn ? Jestem już nawet gotowy kupić jakieś używki i zamontować. Jeśli ktoś zna to prosze o podanie wymiarów sprężyn tj. długość, grubość, ilość zwojów abym mógł zweryfikować czy moje są dobre.

mutabatcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-04-2013, 19:52   #2
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 185
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Cytat:
Napisał mutabatcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wymieniałem ostatnio sprężyny na osi przedniej i jestem bardzo niezadowolony. Mianowicie auto poszło bardzo do góry i wygląda jak motorówka z zadartym nosem. Po za tym zrobiło się bardzo twarde czuję każdą dziurkę a na większych nierównościach np kiedy zjeżdżam z leżącego policjanta jest bardzo mocne dobicie sprężyną. Nie jest to normalne. Podejrzewam już, że sprzedawca dał mi jakieś inne chociaż zarzeka się, że są od tego auta. Mechanik mówił, ze się "ułożą" jednak tak jak myślałem nic z tego. W związku z tym moje pytanie : czy istnieje możliwość złego zamontowania sprężyn ? Jestem już nawet gotowy kupić jakieś używki i zamontować. Jeśli ktoś zna to prosze o podanie wymiarów sprężyn tj. długość, grubość, ilość zwojów abym mógł zweryfikować czy moje są dobre.
Nie ma takiej mozliwosci, ze one nie sa od tego auta skoro mechanik Ci je zamontowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i jezdzisz na nich. Nowe sprezyny musza sie ulozyc. Co to za firma te sprezyny? Ja u siebie montowalem tylko jedna na lewa strone firmy Monroe. Przed montarzem dokladnie ja pomierzylem i byla identyczna jak oryginal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Roznica po montarzu to 0,5 cm wyrzej. Troche pojezdzilem i nie ma zadnej roznicy, nie sciaga, nie drze opony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 09:26   #3
mutabatcz
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Cytat:
Napisał maciejka11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nowe sprezyny musza sie ulozyc. Co to za firma te sprezyny?
A ile takie sprężyny się układają ? Bo ja jeżdże już 2 miesiące i nic. Nie pamiętam dokładnie jaka firma sprężyn ale pamiętam, że sprzedawca mówił, że to jakaś polska firma. Na paragonie mam napisane, że są do silników od 1.4 aż do 2.0. Czyli powinno być ok a nie jest. Z drugiej strony kiedy oglądam sprężyny w necie to niektórzy podają tak samo 1.4 do 2.0 a niektórzy tylko, że 1.4i 1.6 i moim zdaniem to jest bliższe prawdy i pewnie są inne. Ale zdobędę wymiary i pomierzę to się dowiem.
mutabatcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 12:00   #4
michalpodroznik
ford::advanced
 
Avatar michalpodroznik
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 20-07-2011
Skąd: Jasło (RJS)
Model: Był: Ford Fusion FX Gold był: Fiat Croma jest: Ford Focus kombi
Silnik: duratec 1,4 80 KM; 1,9 JTD 150KM; Duratorq 1,6TDCi
Rocznik: 2006, 2006, 2016
Postów: 358
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

A zawieszenie z tyłu kiedy wymieniałeś? Może tyl jest już tak "siądnięty", że nadaje się do wymiany? Jaki jest przebieg Twojego auta?

Bump: Tu masz podgląd na sprężynę firmy KAYABA:

http://www.ford-esklep.pl/pl_PL/p/Sprezyna-zawieszenia-przedniego-Focus-Mk1-1.8-TDDi-TDCi/715
michalpodroznik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2013, 20:02   #5
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 185
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Cytat:
Napisał mutabatcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A ile takie sprężyny się układają ? Bo ja jeżdże już 2 miesiące i nic. Nie pamiętam dokładnie jaka firma sprężyn ale pamiętam, że sprzedawca mówił, że to jakaś polska firma. Na paragonie mam napisane, że są do silników od 1.4 aż do 2.0. Czyli powinno być ok a nie jest. Z drugiej strony kiedy oglądam sprężyny w necie to niektórzy podają tak samo 1.4 do 2.0 a niektórzy tylko, że 1.4i 1.6 i moim zdaniem to jest bliższe prawdy i pewnie są inne. Ale zdobędę wymiary i pomierzę to się dowiem.
Napisz na forum numer tych sprezyn, masz go na paragonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 09:10   #6
mutabatcz
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Cytat:
Napisał michalpodroznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zawieszenie z tyłu kiedy wymieniałeś? Może tyl jest już tak "siądnięty", że nadaje się do wymiany? Jaki jest przebieg Twojego auta?
Zawieszenie z tyłu nie wiem kiedy było wymieniane. Przejechane mam 200 k.

Cytat:
Napisał maciejka11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisz na forum numer tych sprezyn, masz go na paragonie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na paragonie niestety nie mam numeru sprężyn. Widnieje tylko zapis : Sprężyna p. Ford Focus 1.4-2.0 98-04.

Oglądałem wczoraj sprężyny i jest tam nalepka z napisem 576+ co to oznacza ?
mutabatcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2013, 09:29   #7
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Kolego te numery nic mi nie mówią.
Myślę że masz założone sprężyny od diesla
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2013, 20:54   #8
maciejka11
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Włocławek
Model: focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 185
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Na paragonie powinny byc numery czesci, ktore zakupiles. Po nich indentyfikujesz producenta, rodzaj i przeznaczenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a skoro piszesz, ze auto jest sztywne i wysoko stoi to moze oznaczac ze faktycznie masz zamontowane sprezyny od diesla Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez maciejka11 ; 22-04-2013 o 21:02
maciejka11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2013, 07:48   #9
Danek2312
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 17-01-2013
Skąd: Szczecin
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1999
Postów: 19
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Myślę że na 99% masz sprężyny do diesla, jak kupiłem swojego focusa to ktoś zamontował z prawej od diesla a z lewej taką jaka ma być, do benzynki i były cuda, z prawej coś strzelało, piszczało po wymianie auto jak z salonu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Danek2312 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2013, 08:11   #10
mutabatcz
ford::average
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 27-01-2013
Skąd: Tczew
Model: Ford Focus MK1
Silnik: 1.6 16V
Rocznik: 1999
Postów: 51
Domyślnie Odp: Jakie sprężyny oś przednia

Czyli pozostaje mi wymiana sprężyn... ech kolejny wydatek
mutabatcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.