Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-03-2008, 22:51   #1
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie [Mk3] combi 2,0tddi -kilka pytań :)

jak w temacie-
po woli rozgryzam ten samochodzik,ale mam jeszcze pewne pytania:

za Chiny ludowe nie mogę znaleść trójkata ostrzegawczego w moim mondku,ani nawet miejsca na niego...czy jest on gdzies seryjnie ukryty czy po prostu musi jezdizc luuuzem w bagazniku?

czy w halogenach =prezeciwmgielnych w zderzaku z przodu sa zarówki h1?bo jedna mi sie spaliła i nie wiem na co wyminic,a warunki atmosferyczne poki co nie sprzyjaja grzebaniu tamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co sądizcie o zarówkach 0sram night breaker do siwiateł mijania?tam H& sa tak?może polecicie cos lepszego co przetestowaliscie?bo ja jutro pl;anuje zakupić własnie tamte,a moze popełniam bład i doradzicie cos lepszego?

czy jesli w kierownicy mam tempomat,to czy da sie ja ="kierownice"->te guziczki jakos tak ustawic zeby mogły tez obsługiwać firmowe radio z navi Beckera?bo w końcu nie wiem czy to jest jedynie tempomat czy kierownica wielofunkcyjna?


czy aby na pewno mam kontrolę trakcji-bo Karexowi po rozkodoewaniu Vin-u wszyło"z przeciwobrotowym systemem trakcji"-->czy od tego powinna sie zapalac jaks kontrolka podczas uruchamiania silnika i gasnac za pare sekund?bo u mnie nic sie nie pali....jak to rozumieć?jest czy jej nie ma?bo guzika od wyłaczenia trakcji koło biegałki ...brak...
co o tym sądzicie?

pozdrowionka i czekam na info

__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 06:30   #2
aazinek
 
Postów: n/a
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Cytat:
Napisał adi
za Chiny ludowe nie mogę znaleść trójkata ostrzegawczego w moim mondku,ani nawet miejsca na niego...czy jest on gdzies seryjnie ukryty czy po prostu musi jezdizc luuuzem w bagazniku?
Ja mam trojkat w skrytce po lewej stronie w bagazniku. Z tym ze ja mam MK3 po lifcie, wiec moze byc inaczej niz u ciebie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 08:01   #3
pete2
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 28-01-2008
Skąd: W-wa
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 207
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Ja trójkąt wyjąłem z poprzedniego auta i nawet nie sprawdzałem w bagażniku, sprawdzę i dam znać jak było w mk3 2001 TDDI. pzdr.
pete2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 08:23   #4
joj
ford::advanced
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-11-2007
Skąd: L-wo
Model: Escape Titanium
Silnik: 2.0 PB
Rocznik: 2018
Postów: 216
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Cytat:
Napisał adi
za Chiny ludowe nie mogę znaleść trójkata ostrzegawczego w moim mondku,ani nawet miejsca na niego...czy jest on gdzies seryjnie ukryty czy po prostu musi jezdizc luuuzem w bagazniku?
u mnie trójkąt ma mocowanie (klamra) z prawej strony bagażnika - MK3 2001 TDDi hatchback

Cytat:
Napisał adi
czy w halogenach =prezeciwmgielnych w zderzaku z przodu sa zarówki h1?bo jedna mi sie spaliła i nie wiem na co wyminic,a warunki atmosferyczne poki co nie sprzyjaja grzebaniu tamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na forum jest taka opcja "szukaj" jest napewno, z tego co pamiętam H1

Cytat:
Napisał adi
co sądizcie o zarówkach 0sram night breaker do siwiateł mijania?tam H& sa tak?może polecicie cos lepszego co przetestowaliscie?bo ja jutro pl;anuje zakupić własnie tamte,a moze popełniam bład i doradzicie cos lepszego?
też takie kupiłem nie narzekam sprawują się dobrze, tylko czasem kiepawo widać gdy lampy brudne :fcp2

Cytat:
Napisał adi
czy jesli w kierownicy mam tempomat,to czy da sie ja ="kierownice"->te guziczki jakos tak ustawic zeby mogły tez obsługiwać firmowe radio z navi Beckera?bo w końcu nie wiem czy to jest jedynie tempomat czy kierownica wielofunkcyjna?
to nie jest kierownica wielofunkcyjna (w takim sensie jak myślisz), przyciski od tempomatu są od tempomatu, a do sterowania radiem są osobne pod dźwignią kierunkowskazów (taki coś podobne do dźwigni), u mnie są te przyciski ale nie działają bo nie podłączone, mam radyjko Blaupunkt Travel Pilot E1 a z tego co wiem to przyciski do sterowania radyjkiem można podłączyć tylko do orginalnego radia forda, ale głowy za to nie daje bo tylko tak słyszałem i sie nie bawiłem w podłączanie tego

Cytat:
Napisał adi
czy aby na pewno mam kontrolę trakcji-bo Karexowi po rozkodoewaniu Vin-u wszyło"z przeciwobrotowym systemem trakcji"-->czy od tego powinna sie zapalac jaks kontrolka podczas uruchamiania silnika i gasnac za pare sekund?bo u mnie nic sie nie pali....jak to rozumieć?jest czy jej nie ma?bo guzika od wyłaczenia trakcji koło biegałki ...brak...
co o tym sądzicie?
dobre pytanie, jak kupowałem auto od gościa to powiedział mi że kontrola trakcji jest, ale po zrobiemniu testu wskaźników licznika nie mam lampki od kontroli, i przycisku do jej wyłączenia tak więc myślę że nie mam, chyba u ciebie jest to samo
zresztą przy zakupie jak zapytałem czy ma tempomat to powiedział że nie, a pokazująć mu palcem przyciski od tempomatu nie wiedział co to, taki uczony :fcp2
__________________
było Mondeo MK3 2.0 TDDi 2001 HD
było Mondeo MK3 1.8 V16 2006 Kombi
jest Mondeo MK5 2.5L AT sedan
joj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 08:43   #5
sylwek1980
ford::average
 
Imię: Sylwek
Zarejestrowany: 26-12-2005
Skąd: Bydg-Fordon
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 181
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Kolego z przodu w halogenach są żarówki h11 zplastikowym kołnierzem i wtyczką pod kątem 90stopni w linku do aukcji są takowe [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
sylwek1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 08:51   #6
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

adi masz status "ford ekspert". Obciachem jest nie używanie opcji szukaj.
Tematy poruszane przez Ciebie były wielokrotnie opisywane.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 18:16   #7
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Do kolegi Zawika:

Obciachem i brakiem dobrego wychowania to jest takie odzywanie się do ?starszych? kolegów jakie tu zaprezentowałeś.

Jesteś na forum od 2,5 miesiąca a już cię troszkę ponosi i max niemiły jesteś!

Po pierwsze ?jak bys mnie troszkę znał i czytał moje posty to byś wiedział ze od 3 lat które tu jestem pisałem i pomagałem w tych kategoriach na których się znałem lub miałem troszkę pojęcia tj mk1 i mk2 plus wiedz ogólna z zakresu motoryzacji.

Teraz mam swieżo mk3 i nie znam tego auta jeszcze , dla tego pytam was?więc i ciebie!-tych którzy już maja jakies wieksze doświadczenie z tym modelemi Tak jak Wy pytaliscie mnie o mk1 i mk2!
Tylko jak ja cos pisałem to tak, żeby komuś pomóc, wyjaśnić a nie jak spora ilość użytkowników ?na odwal się, żeby cos napisać. Ktoś o cos pyta a tu padają odpowiedzi :może to może tamto albo jeszcze to.? Tacy jesteście pomocni? Piszecie(oczywiście nie wszyscy!) żeby? zaistniec? na forum a potem wychodzą takie kwiatki jak się wpisze w wyszukiwarce jakies zapytanie z e jest milion postów na ten temat i każdy mowi co innego?

Tak jak ja miałem-proste pytanie o zarówki do halogenówŕi czego się dowiedziałem??? Ze albo h1, albo h3 albo jeszcze jakieś h11 - i jak na podstawie waszych odpowiedzi mogę podjechac do sklepu i kupic???

Sprawa trójkąta ?pisze jak wół!!!ze mam mk3 combi a jakoś jeszcze nikt mi konkretnie nie wskazał gdzie w combi ma lub miał-bo tam gdzie myslę że ?powinienem? mieć jak w poprzednim mondku- nie mam na to miejsca,firmowa gabka jest tylko wytłoczona pod apteczkę

Sprawa trzecia ?o kontroli trakcji-tez piszecie ze jest i ze nie ma,sami nie wiecie jak z tym jest?wiec jak???jest czy nie ma bo odpowiedzi konkretnej nadal brak?..



Więc reasumując kolego Zawika

Moje pytania może i błahe ale odpowiedzi konkretnej, wiążącej i co ważne poprawniej brak ? więc chyba nie jest ?obciachem? pytanie w celu uzyskania w końcu odpowiedzi, mimo ze temat może i milion razy wałkowany a konkretów brak?.???

Więc troszkę POKORY kolego ?tym bardziej, że nie ma się co oszukiwać, jesteś tu ?nowy? i musisz się pewnych rzeczy nauczyc?.
Jak nie chcesz, nie odpowiadaj i nie pomagaj, ale oprócz Ciebie są życzliwi klubo i forumo ?wicze którzy zawsze doradza podpowiedzą i pomogą i to nie tylko odpowiedzia w poscie, ale i gdy potrzeba ?fizycznej ? pomocy- prawda Karex? J
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 18:46   #8
Darass
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-09-2006
Model: MK[4]
Silnik: TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 174
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

adi zgadzam się z tobą wychodząć z takiego założenia jak Zawika przestańmy wogóle pisać bo już prawie wszystko było, ale chyba nie o to nam chodzi.adi żarówki przynajmniej w okrąłych halogenach to na pewno h11 bierz Osram bo Philips jest o 20 zł droższy a różnicy żadnej nie ma co do trakcji jeśli brak wyłącznika to i kontroli pewnie brak tak jak niestety u mnie ale i bez tego fajnie się jeżdzi. Jeśli będziesz miał jakieś pytania wal śmiało ja zawsze tobie odpowiem bo o to na tym forum chodzi. jeszcze jedno trójkąt miałem w kufsze po lewej stronie na nadkolu jest klapka i za nią jest mały schowek pewnie go już znalazłeś.
__________________
Darass
Darass jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 19:08   #9
Zawika
ford::professional
 
Avatar Zawika
 
Zarejestrowany: 21-12-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo Sedan Ghia
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 1,363
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

Kolego ford SPECJALIST :fcp15 .
Rzeczy o które pytasz są w instrukcji obsługi i średnio inteligentny człowiek zajrzy tam przed pisaniem tu takich pierdoł.No ale jak piszesz niektórzy chcą zaistnieć.
W instrukcji(do ściągnięcia ze strony Forda)jest dokładnie opisane(dla słabo czytających nawet z obrazkami) gdzie powinien znajdować się trójkąt , jakie żarówki są w poszczególnych reflektorach i jak włącza się i sygnalizuje swoją pracę układ ESP.

To , że jesteś dłużej zarejestrowany na forum o czymś świadczy Twoim zdaniem?Oczekujesz pokory?
Proponuję wizytę u psychologa.
__________________
POZDRAWIAM.
Zawika jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2008, 19:23   #10
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie Re: mk3 combi 2,0tddi -kilka pytań :)

no witam Darass,
skoro piszesz ze na bank h11 to jutro jade kaupic taka i juz!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w sumie to juz dizs chciałem tylko...podjechałem pod sklep i chciałem "jakos"ta stara spalona wjąc na wszelki wypadek na wzór i...lekko sie rozczarowałem...tam jest wszytsko tymi osłonami pozakrywane tak ze troche odkrecania mi sie szykuje...bo innego dojscia tam nie wypatrzyłem...niestetyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to ile ta zarówka kosztuje skoro mowisz ze philips jeszcze o 20zł drozszy???

dzis zakupiłem jedynie h7 osramy night breaker-ale juz sie sciemniał i nie nie bardzo widziłem zeby je zamontowac-te dwie zasówki od reflektora wyjąłem,ale z tego co udało mi sie wypatrzec to i grill musze jakos zdjąc zeby ta lampa wyszł mi na zewnatrz-bo poprzedni włascicel mowił ze zeby wymienic te zarówki to ten reflektor najlepeij wymontować-->wiec sie do niego dobrałem tylko...nie skończyłem...

co do trójkąta --własnie w mk1 tez tak miałem ze po lewo było schowek w nim mocowanie na gumke apteczki a nad nia uchwyta gdzie lezał trójkąt.a tu...w tym schowku mam jedynie prostokątne wyłoczenie rozmiaru apteczki jednynie,reszte schowka wypełnai ta pianko-guma...i tez sie tak dizwiłem ze tam nie zrobili przegródki na trojkąciaka...
widac ja swojego bede musiał wozic luuzem albo kupie jakas torbe na rzep i przypne gdzies do foteli albo boczku...

w ogole to jakis kibel w tym bagazniku w mk3 w combi zrobili bo w mk1 nie dosc ze miałem po lewo schowek to i po prawo-tam gdzie awaryjne otwieranie baku było-tez mozna było było co nieco zmiescic-mi nawet kompresowrek. litr oleju na dolewke i troche płynu do wspomagania-na wszleki wypadek wchodziło,a tu tylko ten mikrus po lewo i koniec....to nawet w poczciwejsierrce był dodatkowy schowek pod podłoga na trójkąt lewarek itd...
aj niedopraciwali tu czegos fordowcyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrowionka i jak znasz jakis szybki sposób dostrania sie do tych halogenów-dodam ze tego od kierowcy to chętnie czytnęGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

pozdrowionka i oby więcej takich jak Ty forumowiczówGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.moze Zawice choc troche sie głupio zrobi i wstyd będzie- bo chyba jest za co!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.