Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-04-2014, 14:35   #21
internet.jerzy
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: CMAX 1,6 TDCI Duratorq
Silnik: CMAX 1,6 TDCI Duratorq 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

Byłem w szrocie Forda w starej Miłosnej na górce jak i na szrocie na Strażackiej. Niestety ani tu ani tu nie ma takiej rury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

internet.jerzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-04-2014, 17:09   #22
sLiFFa
ford::beginner
 
Avatar sLiFFa
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2010
Postów: 29
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

Kolego, na allegro kupiłem ostatnio ten przewód za 109 pln. Oczywiście nowy zamiennik. Szukaj aukcji sprzedawcy "dlaauta".
sLiFFa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2014, 14:02   #23
lechocz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-03-2010
Skąd: Kościan
Model: Ford C-Max MK-2
Silnik: 1,6 TDCI, 90KM
Rocznik: 05/2007
Postów: 31
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

Cytat:
Napisał internet.jerzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A na jakiej giełdzie byłeś Ja jestem z Warszawy
Witam. Ja akurat mieszkam blisko Poznania i na tamtejszej giełdzie go kupiłem od gostka, który na swojej budzie ma nawet duże logo Forda i napis w stylu "Wszystko do Forda" lub "Części do Forda", dokładnie już nie pamiętam. Same części natomiast ściąga z Anglii. Rura, którą od niego kupiłem, była prawie nowa i z daty produkcji wynikało, że jest około 3 lata młodsza od mojego C-Maxia. Dodam jeszcze tylko, iż było to około 2,5 roku temu. A wcześniej, dowiedziawszy się w serwisie jaka jest cena, próbowałem ją załatać różnymi klejami, taśmami samowulkanizującymi, opaskami itp. wynalazkami, więc uprzedzam Cię, iż to wszystko jedynie psu na budę. Rurę po prostu trzeba wymienić. Niestety.

Ostatnio edytowane przez lechocz ; 16-04-2014 o 14:08
lechocz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 06:04   #24
internet.jerzy
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: CMAX 1,6 TDCI Duratorq
Silnik: CMAX 1,6 TDCI Duratorq 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

Dzieki za pomoc ale coraz bardziej zrażam się do tego auta i kosztów jego eksploatacji. Zauważyłem jak pisałem wcześniej że "poci się wtyrsk" Byłem w dwóch warsztatach i jak zaczęli mi opowiadać ile to muszą zrobić i jakie częsci wymienić to odechciewa mi się juz tego auta :-(
internet.jerzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 16:53   #25
sLiFFa
ford::beginner
 
Avatar sLiFFa
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2010
Postów: 29
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

Cytat:
Napisał internet.jerzy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzieki za pomoc ale coraz bardziej zrażam się do tego auta i kosztów jego eksploatacji. Zauważyłem jak pisałem wcześniej że "poci się wtyrsk" Byłem w dwóch warsztatach i jak zaczęli mi opowiadać ile to muszą zrobić i jakie częsci wymienić to odechciewa mi się juz tego auta :-(
Tzn. Co i ile Ci powiedzieli? Jeśli byłeś w Aso to powodzenia, za zrobienie wtrysków liczą sobie ok 1600. Standardowo jeden wtrysk kosztuje 100-150 pln za uszczelnienie z robocizną. Nie daj się naciągnąć na robienie kolektora. Po pierwsze umyj porzadnie silnik i szukaj przecieku. C-maxy wcale nie są takie drogie w eksploatacji. A jak wierzysz tylko mechanikom to proszę obejrzyj sobie odc. BEDZIE PAN ZADOWOLONY. i wtedy zreflektuj sie co do wszystkiego co oni mówią.
Wesołych.
sLiFFa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 17:11   #26
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

U mnie w kosztach "pocącego" się wtrysku było:
- podkładka
- dystans
- pasta
- robocizna
łącznie chyba z 70-80 zł
Jeszcze wymieniłem "pocący" się przewód przelewowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-04-2014, 19:35   #27
sLiFFa
ford::beginner
 
Avatar sLiFFa
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-11-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK IV
Silnik: 2.0 TDCI 136 KM
Rocznik: 2010
Postów: 29
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

Cytat:
Napisał madamsz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w kosztach "pocącego" się wtrysku było:
- podkładka
- dystans
- pasta
- robocizna
łącznie chyba z 70-80 zł
Jeszcze wymieniłem "pocący" się przewód przelewowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mariusz
No to bardzo mało Cię skasowali, więc chyba nie ma co narzekać. Auto w końcu jest używane... Ciekawy jestem co byś powiedział jak przy nowym samochodzie 1 przeglad to zaleznie od marki ok 1000, jakie są wtedy koszta eksploatacyjne?
No chyba ze wcześniej wymieniłeś turbo, dwumase, no ok te koszty są juz znaczne...
sLiFFa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2014, 07:14   #28
madamsz
ford::professional
 
Avatar madamsz
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 04-12-2011
Skąd: Mielec i okolice
Model: Focus 1,6 tdci; Fusion 1
Silnik: 1,6 ON; 1,4 Pb
Rocznik: 2012; 2004
Postów: 1,313
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

Jak na obecna chwile to nie narzekam na Forda
nie wyliczam tego co należy wymieniać podczas normalnej eksploatacji
mondeo 1,8 TD (1999) - 370 tyś - amortyzator i zawór przy pompie
fusion automat 1,4b (2004) - 121 tyś - cewka zapłonowa, kable, końcówka drążka
c-max 1,6 tdci (2007) - 150 tyś - zawór EGR,rura do turbo, uszczelnienie wtrysku, pokrywa zaworów-dla optycznego spokoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., pompa wspomagania-ale po wcześniejszej kolizji była na "może klej utrzyma" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., dolewka Eolysa

czyli czym nowsze więcej problemów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie jest źle z Fordami, a "biadolenie" mechaników ile to będzie kosztowało ...
no tak jak ukręci wtrysk bo ni będzie mógł wyciągną - będą koszty
nie ma sprzętu, albo czasu tak się zdarza, czasami przy zapieczonym wtrysku trzeba mieć czas i podejście (znajomy walczył tydzień-udało się nie urwaćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
Przy nowym więcej się zarabia na pierdołach niż na samochodzie i to jest wqr......, chociaż już czasami zaczynają myśleć rozsądniej na serwisach.
Kilka razy coś szukałem z części to taniej było oryginał w Kielcach niż podróbka.


Mariusz
madamsz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2014, 07:15   #29
internet.jerzy
ford::average
 
Imię: Jerzy
Zarejestrowany: 23-07-2013
Skąd: Warszawa
Model: CMAX 1,6 TDCI Duratorq
Silnik: CMAX 1,6 TDCI Duratorq 110KM
Rocznik: 2007
Postów: 113
Domyślnie Odp: Smierdzi w kabinie spalonym olejem

Dzięki za wskazówki. Muszę w końcu wybrać jakiegoś dobrego solidnego i taniego mechanika. Byłem już w czterech warsztatach i czego ja się nasłuchałem to można nakręcić komedię i nieźle się pośmiać. Może znacie jakiegoś mechanika z Pragi Południe który jest tani, dobry i godny zaufania. Na pewno muszę uszczelnić wtryski no i zobaczyć co z turbiną bo chyba troszkę gubi oleju
internet.jerzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2015, 20:20   #30
batory289
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-12-2015
Model: Focus C-max
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Tryskający olej z TURBO-normale ?

Sprawa wygląda tak, jakiś czas temu turbo poszło do regeneracji mechanik stwierdził, że to jest najlepsze rozwiąznie, poniewać z opóżnieniem są załączało lub w ogóle tego nie robiło. Po regeneracji samochód dymił i to bardzo. Póżniej jakoś to porawili i znowu jest kolejny problem turbo dosłowanie tryska olejem, jak na dołączonym zdjęciu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMAG0131[1].jpg (97.6 KB, 59 wyświetleń)
batory289 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.