Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-07-2007, 07:22   #1
Zajączek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-07-2007
Skąd: Bezmiechowa k/Leska
Model: FORD FOCUS kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie pompa wtryskowa?

Witam.Mam "PROBLEM"z focusikiem.Już nie pierwszy zresztą.Do niedawna sprawowała się świetnie ale tydzień temu zgasła i niestety nie zapaliła na dłuzszy czas.Pali tylko wtedy gdy silnik jest zimny ale gdy chcę ją ponownie uruchomić niestety ale nic z tego.Pótorej roku temu siadła pompa wtryskowa a przy tej usterce pokazała się kontrolka oznajmująca awarie .Wtedy samochód wcale nie zapalił a teraz pali jak pisałam po dłuższym postoju.Jest na warsztacie ,podłonczyli komputer i nic żadnych błedów.Wyczyścili zbiornik paliwa ,wymienili filtry ,sprawdzali czy pobiera paliwo.I nic.Dopatrują się winy pompy wtryskowej.Oby nie.Bo masakra.Jeszcze jedno może ktoś słyszał o silniku krokowym czy cos podobnego w focach?Oglądaliśmy na którymś z forum jak to wygląda jak trzeba czyścić a jeśli nie to wymiana 300 zł.Napiszcie proszę.Szlag człowieka trafia a najbardziej wtedy kiedy psuje się Focus.Pozdrawiam Zajączek :fcp22 :fcp1

Zajączek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-07-2007, 08:07   #2
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

W silniku diesla nie ma silnika krokowego, dziwny przypadek że nie pali jak jest zagrzany.
W bmw i oplu występuje ten problem, podobno rozwiązuje go montaż pewnego pudełeczka z jakąś elektroniką...
W fordzie nigdy o takich problemach nie słyszałem.
__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2007, 20:51   #3
Zajączek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-07-2007
Skąd: Bezmiechowa k/Leska
Model: FORD FOCUS kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie

Jednak pompa wtryskowa .Nowa BAGATELA 4000 tyś.Fajowo.no cóż jak się ma fajny wóz to sie wydaje FAJNA pieniążki.Może ktoś chce kupić Focusika?Nowa pompa już nie padnie.Pozdrawiam. :fcp4 zajączek.
Zajączek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-07-2007, 22:54   #4
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zajączek
Jednak pompa wtryskowa .Nowa BAGATELA 4000 tyś.Fajowo.no cóż jak się ma fajny wóz to sie wydaje FAJNA pieniążki.Może ktoś chce kupić Focusika?Nowa pompa już nie padnie.Pozdrawiam. :fcp4 zajączek.
O pompie parę ciekawych tematów na forum jest a dokładniej o jej sterowniku.

O nowym sterowniku przedstawiciel firmy bosch pisze "Faktycznie konstrujkcja sterownika jest zmieniona tzn wzmocniono elektronikę. Większych wad nie ma w sterownikacj. Przeciętnie samochody przejeżdżają na sterownieku okoóo 200000 km."
A tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] do tematu, może Cię zainteresuje.

Bardzo mi przykro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2007, 14:31   #5
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał Zajączek
Jednak pompa wtryskowa .Nowa BAGATELA 4000 tyś. :fcp4 zajączek.
KONDOLENCJE !!! :fcp11

Daj znać co konkretnie Ci padło, czy sama pompa czy zakichany sterownik - który przerabiałem za ok 4000zł. Od kiedy władowałem tyle pieniędzy w pompę śledzę na forum jakiekolwiek awarie pompy wtryskowej. W XII br. kończy mi się gwarancja na sterownik i boję się że teraz padnie pompa mechanicznie (odpukać), więc wolałbym go sprzedać. Bosch zapewnia że o nowo założony sterownik nie muszę się martwić, a pompy mechanicznie to padają bardzo rzadko. Czort ich tam wie. Myślę że u Ciebie to nie jest sterownik pompy bo wcale by nie zapalił - coś w tym stylu jak w Twojej foce za pierwszym razem.
Pozdrawiam
Piotr :fcp4
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-07-2007, 16:15   #6
focus ghia
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-01-2007
Skąd: Gorzów Wlkp
Postów: 13
Domyślnie

Na allegro znalazłem gościa z Bydgoszczy który sprzedaje pompy z gwarancją uzywane po 1600 pln
__________________
Maciej Czapliński
focus ghia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-07-2007, 22:43   #7
p.doppler
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: Opolskie
Postów: 102
Domyślnie

Panowie na urlopie, który spędzałem nad morzem padła mi pompa wtryskowa.
kupiłem używaną za 1400zł, a cały koszt wszystkich wydatków związanych z tą sprawą wyniósł mnie 2500zł.
Kupiłem używaną bo w "BOSCH" zaśpiewali za regenerację mojej pompy ... UWAGA---6000zł!!! Tam są chyba jacyś debile!
Omijajcie z daleka BOSCHA!
pozdrawiam
__________________
Wszystko da się zrobić... - trzeba tylko chcieć. :-)
p.doppler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 19:43   #8
PP
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-08-2006
Skąd: POMORZE
Model: Focus Ghia kombi
Silnik: 1,8 TDDI 90KM
Rocznik: grudzień 1999
Postów: 415
Domyślnie

Cytat:
Napisał p.doppler
Panowie na urlopie, który spędzałem nad morzem padła mi pompa wtryskowa.
kupiłem używaną za 1400zł, a cały koszt wszystkich wydatków związanych z tą sprawą wyniósł mnie 2500zł.
Kupiłem używaną bo w "BOSCH" zaśpiewali za regenerację mojej pompy ... UWAGA---6000zł!!! Tam są chyba jacyś debile!
Omijajcie z daleka BOSCHA!
pozdrawiam
Gdzie naprawiałeś ? - pytam z ciekawości (skoro jestem z Pomorza).
Domyślam się że padła Ci pompa nie sterownik, bo podobno w module sterującym jest immobiliser i założyli sterownik ze starej pompy. Co dokładnie padło w pompie ?

Usunąłem wzmiankę o lawecie !!!
Pzdr
Piotr :fcp4
PP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 20:45   #9
tga
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-02-2006
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 131
Domyślnie

Cytat:
Napisał PP
w razie czego "laweta" Gdańsk i okolice Gdańska (od strony Warszawy), Wyspa Sobieszewska.Taniocha ok.1zł za km (podobno inni biorą nawet 8zł/km). Tel:502-538-730
Z góry przepraszam za offtopic. Na śląsku średnie ceny lawet wahają się miedzy ok 1zł - 1,30zł za kilometr. 8zł/km szok!!
__________________
Pozdrawiam
tga jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2007, 22:28   #10
p.doppler
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-03-2007
Skąd: Opolskie
Postów: 102
Domyślnie

Cytat:
Gdzie naprawiałeś ? - pytam z ciekawości (skoro jestem z Pomorza).
Domyślam się że padła Ci pompa nie sterownik, bo podobno w module sterującym jest immobiliser i założyli sterownik ze starej pompy. Co dokładnie padło w pompie ?
Naprawiałem w Stargardzie Szczecińskim - (jeżeli chcesz dokładniejsze dane to napisz do mnie e-mail).
Niestety - padła mi pompa łącznie z elektroniką, dlatego jak pisze w poście musiałem wymieniać na inną gdyż koszt naprawy mojej przekroczył moje wszelkie możliwośći.
Apropos firmy, w której naprawiałem...
Fachowcy, fachowcy i jeszcze raz fachowcy! Niesamowici ludzie mają ogromne pojęcie na temat tego co robią. Sprzęt jakim się posługują posiadają tylko ASO. Ponadto sympatyczna atmosfera, powiedzą Ci wszystko co robią krok po kroku i mają naprawdę przystępne ceny.
Polecę ten warsztat każdemu, bo warto!
__________________
Wszystko da się zrobić... - trzeba tylko chcieć. :-)
p.doppler jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.