Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-04-2013, 16:42   #1
raf80
ford::beginner
 
Imię: rafał
Zarejestrowany: 18-11-2012
Skąd: Bielsko-Biała
Model: fokus
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie wymiana akumulatora na centrę futurę

Witam. Mam do wymiany akumulator w focusie 1.8 tdci z 2008 r. Czy ktoś próbował już wkładać centrę futurę. Z parametrów wynika że jest 1cm wyższa.Czy pokrywa akumulatora wejdzie. Pilne. Jutro kupuję i wymieniam.

raf80 jest offline  
Stary 07-04-2013, 17:04   #2
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Cytat:
Napisał raf80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam. Mam do wymiany akumulator w focusie 1.8 tdci z 2008 r. Czy ktoś próbował już wkładać centrę futurę. Z parametrów wynika że jest 1cm wyższa.Czy pokrywa akumulatora wejdzie. Pilne. Jutro kupuję i wymieniam.
Są dużo lepsze aku od Centry w podobnej cenie.
Poszukaj sobie na przyklad PowerBull.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline  
Stary 07-04-2013, 18:49   #3
wojtas1980
ford::average
 
Avatar wojtas1980
 
Zarejestrowany: 16-10-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 73
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Polecam firmę Banner z Austrii
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Często wybierany przez taksówkarzy, mało znana firma w Polsce

Ostatnio edytowane przez wojtas1980 ; 07-04-2013 o 18:51
wojtas1980 jest offline  
Stary 07-04-2013, 19:10   #4
papse
ford::average
 
Avatar papse
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 07-12-2005
Skąd: DW / KR
Model: Focus Mk2 Wagon
Silnik: 1.6 100KM + Junkers
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Cytat:
Napisał raf80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy pokrywa akumulatora wejdzie.
Pokrywa wejdzie na styk jak pokombinujesz, ale możesz nie założyć mocowania akumulatora.
Mam taki zapasowy, trochę wyższy od nominalnego i zakładam go jak ładuję fabryczny, żeby mi alarm nie budził sąsiadów Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

edit:
Sprawdziłem w katalogu, jak w sklepie polecają Ci wyższy to znaczy, że źle dobrany akumulator chcą wcisnąć. Centra robi też wysokość 175mm, a taki wchodzi do mk2. Następną wysokością jest 190mm i przy tej wysokości już nie założysz obejmy. No chyba, że nie przeszkadza Ci latający akumulator Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdro

katalog centry - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez papse ; 07-04-2013 o 19:38
papse jest offline  
Stary 07-04-2013, 19:18   #5
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Panowie, a zapytam przy okazji. FFII z 2007 r. diesel, akumulator ma 1,5 roku (Jenox Gold). Jak na parkingu postoję z 10 minut z zapalonymi dziennymi (2x4W) i włączoną dmuchawą (nie klimą) i radiem, i już samochodu nie odpalę. Po ok. 5-10 minutach stania z wyłączonymi odbiornikami, uda się w końcu nim zakręcić. Czy to normalny objaw czy jednak pada akumulator?
Dodam, że samochód stał w zimie 1-2 tygodnie nieużywany i odpalał bez problemów. Miałem podobny objaw w toyocie i skończyło się kompletnym padnięciem akumulatora.
paablod jest offline  
Stary 07-04-2013, 20:23   #6
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Cytat:
Napisał wojtas1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Polecam firmę Banner z Austrii
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Często wybierany przez taksówkarzy, mało znana firma w Polsce
No właśnie. Power Bull to ich produkt. Nie mogłem sobie przypomnieć nazwy firmy. Dokładnie taki akumulator kupiłem ojcu do Fiesty i na prawdę daje rady. Może trochę nie ten teges wygląda taki czerwono pomarańczowy, ale w końcu siedzi pod maską i nikt go nie widzi.

Co do Centry, to są strasznie nierówne. Możesz trafić taką, która będzie OK, a możesz trafić totalną padakę.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline  
Stary 07-04-2013, 20:36   #7
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Mam tego powerbula drugi rok i powiem wam,że nie jestem zadowolony. Dwa razy ładowałem go tej zimy i na drugi dzień ledwo kręcił przy -10. Gdybym miał kupować kolejny to byłby tylko ten: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Niewiele droższy,a jakość pewna.
tomfoc2 jest offline  
Stary 07-04-2013, 20:57   #8
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Cytat:
Napisał tomfoc2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam tego powerbula drugi rok i powiem wam,że nie jestem zadowolony. Dwa razy ładowałem go tej zimy i na drugi dzień ledwo kręcił przy -10. Gdybym miał kupować kolejny to byłby tylko ten: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Niewiele droższy,a jakość pewna.
No rewelacyjna taka Varta właśnie moja po 2,5 roku nie nadawała sie do niczego akurat jak skończyła się gwarancja,akumulatory dzisiaj maja wytrzymać krótko bo ma przyjść frajer i kupić następny ołów jest drogi -jak ze wszystkim a marki często aku. z jednej taśmy produkcyjnej ma naklejki wielu firm wiec przestańcie wierzyć w cuda warta czy centra to ten sam szajs jak się komu trafi
nie wiecie jak aku był przechowywany transportowany ile leżał przed sprzedażą.
Matych jest offline  
Stary 07-04-2013, 21:14   #9
papse
ford::average
 
Avatar papse
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 07-12-2005
Skąd: DW / KR
Model: Focus Mk2 Wagon
Silnik: 1.6 100KM + Junkers
Rocznik: 2005
Postów: 57
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
warta czy centra to ten sam szajs
Zgadzam się z kolegą, ja do tej pory mam w foce fabrycznego Motocraft-a, już 8 latek i dopiero teraz zaczął niedomagać.
To trochę jak z pralką Bosch, kiedyś były nie do zajechania, teraz sypie się zaraz po gwarancji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
papse jest offline  
Stary 07-04-2013, 21:18   #10
jurekzlasu
ford::amateur
 
Imię: Jurek
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: z lasu
Model: Focus
Silnik: 1,6 CDTI 66kw
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: wymiana akumulatora na centrę futurę

Sprzedaję aku centry od 15 lat; 1-2% sprzedanego towaru to reklamacje uzasadnione (centra wymienia bez problemu); najwięcej jest reklamacji wynikających z wad instalacji elektrycznej pojazdu bądź gapiostwa użytkownika - wszystko osadza się na rozładowaniu, bądź na przeładowaniu akumulatora.
@paablod - jeżeli nic ci nie kradnie prądu (patrz natężenie prądu spoczynkowego) + właściwe napięcie ładowania - masz akumulator do reklamacji.
jurekzlasu jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.